PDA

Zobacz pełną wersję : Quantuum R+1000: Dźwięki z lampy przy świetle model., współp. z Tronix Explorer XT SE



lukaszr
26-05-2012, 17:31
Witam,

mam pytanie do posiadaczy tej lampy.

W mojej jest dziwne "trzeszczenie" ze środka lampy w momencie jak włączę światło modelujące i ustawię na moc w zależności od mocy błysku, a dokładnie chodzi o to, że jak ustawię na max. to jest cisza, a jak tylko zmniejszę w zakresie 1/32-1/4 to zaczyna być słyszalne wyraźne trzeszczenie w lampie (tak jakby dźwięk iskrzenia). Domyślam się, że wbudowany jest w lampę jakiś moduł ściemniacza i to od niego pochodzi ten dźwięk, ale mam lampę Dual Power 600Ws i w niej nie ma tego problemu.

Czy ktoś, kto posiada tą lampę lub nawet inną Quantuum'owską mógłby sprawdzić to u siebie - będę zobowiązany.

Dziękuję i miłego weekendu życzę :)
Łukasz

Ulisses
28-05-2012, 11:48
Jak quantuum trzeszczy to może go odeślij do sklepu bo zdarza się, że to zwiastun zbliżającego się końca. Jest jedna ważna kwestia - czym zasilasz lampę? Zdarza się, że niektóre lampy nie współpracują właściwie z inwerterami (zasilaczami plenerowymi)

lukaszr
28-05-2012, 14:58
Jak quantuum trzeszczy to może go odeślij do sklepu bo zdarza się, że to zwiastun zbliżającego się końca. Jest jedna ważna kwestia - czym zasilasz lampę? Zdarza się, że niektóre lampy nie współpracują właściwie z inwerterami (zasilaczami plenerowymi)

Lampa nówka, a zasilanie jest z gniazdka. Zresztą zasilana z Tronixa ma ten sam dźwięk.

A przy okazji tak u mnie wygląda Tronix Explorer XT SE z Quantuum'em.

http://www.youtube.com/watch?v=HqK5qNo6mS8&hd=1

Wg mojej oceny nie do końca Tronix pracuje tak jak powinien - te dźwięki są nieco niepokojące.

Ulisses
28-05-2012, 16:12
A jest jakaś różnica w działaniu lampy kiedy ją podłączasz do zwykłego gniazdka? Czy trzeszczy tylko pod zasilaczem?

lukaszr
28-05-2012, 17:53
A jest jakaś różnica w działaniu lampy kiedy ją podłączasz do zwykłego gniazdka? Czy trzeszczy tylko pod zasilaczem?

Nie ma - te ciche "trzeszczenie" w lampie przy włączonej żarówce modelującej słychać bez różnicy czy jest podłączona do gniazdka w ścianie czy zasilacza plenerowego.

A co sądzisz o działaniu samego Tronixa ?

studiofocus
28-05-2012, 22:20
To trzeszczenie to nie jest czasem dźwięk chłodzenia?

Ulisses
28-05-2012, 23:04
Mogło być różnie. Jeżeli lampa miała awarię albo była wadliwa to mogło też z tego powodu coś w tronixie łupnąć, ale powodów może być bardzo wiele. Przy innych lampach tronix działa normalnie? Bo jeżeli tak to sprawa jest jasna, lampa do naprawy. Tak jak wcześniej wspominałem, nie wszystkie lampy działają ze wszystkimi inwerterami to kwestia producenta i elektroniki. Niby seria R+ jest na liście (http://www.studyjne.com/www/docs/tabela_zgodnosci_tronix.pdf) obsługiwanych przez tronixa xt se, ale trudno powiedzieć czy nie było w tej serii jakiś modyfikacji od czasu tworzenia listy. Lampę skoro nówka odesłałbym do sklepu, światło modelujące w żadnym wypadku nie powinno się tak zachowywać to najpewniej elektronika a tego się raczej nie naprawia tylko wymienia. (Przynajmniej nie w Polsce, może u producenta).

Jeżeli chodzi o tronixa to tu zupełnie niema co kombinować, skoro masz jakieś obawy a jeszcze jest na gwarancji (?) to też odeślij go z reklamacją. Z tego co się orientuję tronix raczej dba o markę więc jeżeli coś byłoby nie tak to pewnie od razu go wymienią.
Niestety tak czy inaczej stracisz trochę czasu.

Swoją drogą ciekaw jestem. Gdyby udało Ci się dowiedzieć dokładniej o co chodziło daj znać.

Pozdrawiam

lukaszr
29-05-2012, 08:59
Mogło być różnie. Jeżeli lampa miała awarię albo była wadliwa to mogło też z tego powodu coś w tronixie łupnąć, ale powodów może być bardzo wiele.

Lampę kupiłem nową i tego samego dnia podłączyłem do sieci (dużo wcześniej zanim podłączyłem do Tronixa) i już wtedy słychać było ten dźwięk.


Lampę skoro nówka odesłałbym do sklepu, światło modelujące w żadnym wypadku nie powinno się tak zachowywać to najpewniej elektronika a tego się raczej nie naprawia tylko wymienia. (Przynajmniej nie w Polsce, może u producenta).

Lampa dzisiaj będzie wymieniona na nową także nie ma problemu.

Natomiast dzwoniłem do Quantuuma i dystrybutor powiedział mi, że normalnym jest, że w czasie pracy lampy jak jest naładowana to układ elektroniki podtrzymując ładunki na kondensatorach pobiera w piku energię stąd też mogą być krótkie dźwięki z zasilacza plenerowego.


Jeżeli chodzi o tronixa to tu zupełnie niema co kombinować, skoro masz jakieś obawy a jeszcze jest na gwarancji (?) to też odeślij go z reklamacją. Z tego co się orientuję tronix raczej dba o markę więc jeżeli coś byłoby nie tak to pewnie od razu go wymienią.
Niestety tak czy inaczej stracisz trochę czasu.

Tronixa kupiłem u FREEPERSÓW - Pan Adam i Pan Mariusz monitorują sprawę. Odsyłam dzisiaj do nich urządzenie, ale niestety nie posiadają oni innego egzemplarza, bo ten był ostatni. Mają go jakoś sprawdzić.

Też sprawdzałem na studyjne.com listę kompatybilnych lamp i tym się także sugerowałem. Skoro urządzenie nie działa z kompatybilnymi lampami i dodatkowo wydaje z siebie jakieś dźwięki to po prostu nie działa jak powinno. Z mojego punktu widzenia na tą chwilę nie jestem zadowolony z produktu i chyba wolałbym odzyskać pieniądze o ile Panowie z Freepers podejdą do tego w sposób ludzki.


Swoją drogą ciekaw jestem. Gdyby udało Ci się dowiedzieć dokładniej o co chodziło daj znać.

Oczywiście - zdam relację z całej sytuacji.

Fripers
29-05-2012, 14:09
Wiemy, że Innovatronix to solidna firma, której trudno mieć coś do zarzucenia, dlatego chcielibyśmy uniknąć stawiania tej marki w złym świetle, szczególnie w sytuacji kiedy wiele wskazuje na to, że ewentualna awaria nie wynika bezpośrednio z wadliwego działania zasilacza.

Zgodnie z ustaleniami na nasz koszt wysłaliśmy do Pana kuriera po odbiór Tronixa. Sprawdzimy go na kilku sprawnych lampach i oddamy w ręce technika. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że lamp Quantuum nie ma na liście kompatybilnych lamp dostępnej na naszej stronie (w karcie produktu: tu (http://fripers.pl/product_info.php/info/p2149_Tronix-Explorer-XT-SE-Przenosny-zasilacz-akumulatorowy-Freepower.html)). Lista cytowana powyżej nie jest oficjalną listą producenta (Innovatronix) lub dystrybutora (FreePower) i prawdopodobnie zawiera błąd (trudno nam odpowiadać za to co inni publikują w sieci).
Sam Pan wspomina, że lampa Quantuum od początku nie działała poprawnie - z takich właśnie względów nie ma ich na liście produktów, które mogą bezpiecznie współpracować z inwerterami marki Innovatronix. Podłączenie niesprawnego sprzętu do zasilacza mogło być powodem ewentualnej awarii. Wszystkiego dowiemy się kiedy sprzęt do nas dotrze i na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam

Witold Spisz
29-05-2012, 15:49
bardzo ładna, rzetelna odpowiedź - trzymam kciuki :)

lukaszr
29-05-2012, 16:52
Wiemy, że Innovatronix to solidna firma, której trudno mieć coś do zarzucenia, dlatego chcielibyśmy uniknąć stawiania tej marki w złym świetle, szczególnie w sytuacji kiedy wiele wskazuje na to, że ewentualna awaria nie wynika bezpośrednio z wadliwego działania zasilacza.

Póki co nie napisałem nic złego poza tym, że są pewne wątpliwości, które jeżeli okażą się NORMĄ w jego pracy to jak najbardziej pozytywnie będę się wypowiadał. Póki co chciałem poznać zdanie innych użytkowników i to miały na celu moje wypowiedzi i ten wątek.


Zgodnie z ustaleniami na nasz koszt wysłaliśmy do Pana kuriera po odbiór Tronixa. Sprawdzimy go na kilku sprawnych lampach i oddamy w ręce technika.

Świetnie - mam nadzieję, że to w pewien sposób pomoże w ustaleniach czy jest problem czy go nie ma :)


Jednocześnie pragniemy podkreślić, że lamp Quantuum nie ma na liście kompatybilnych lamp dostępnej na naszej stronie (w karcie produktu: tu (http://fripers.pl/product_info.php/info/p2149_Tronix-Explorer-XT-SE-Przenosny-zasilacz-akumulatorowy-Freepower.html)). Lista cytowana powyżej nie jest oficjalną listą producenta (Innovatronix) lub dystrybutora (FreePower) i prawdopodobnie zawiera błąd (trudno nam odpowiadać za to co inni publikują w sieci).

Przyznam, że tutaj to jest mój błąd, bo zasugerowałem się listą studyjne.com. Dziwne, że są 2 różne listy sprzętu - dystrybutorem jest również studyjne.com i tam pierwszy raz dowiedziałem się o urządzeniu i sprawdzałem kompatybilność. Nie zastanawiałem się, że mogą być różne.


Sam Pan wspomina, że lampa Quantuum od początku nie działała poprawnie - z takich właśnie względów nie ma ich na liście produktów, które mogą bezpiecznie współpracować z inwerterami marki Innovatronix.

Lampa działała poprawnie - minusem jest to, iż Tronix ze światłem modelującym nie do końca chce dobrze współpracować i ten fakt razem z głośnymi dźwiękami to było niepokojące co chciałbym wyjaśnić i mam nadzieję, że to się uda :)


Podłączenie niesprawnego sprzętu do zasilacza mogło być powodem ewentualnej awarii. Wszystkiego dowiemy się kiedy sprzęt do nas dotrze i na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Dla wiadomości - dzisiaj otrzymałem nowy, drugi egzemplarz lampy i jest dokładnie to samo co na poprzedniej - lampa nie ma i nie miała zatem wpływu na zasilacz, a niestety jest to normalny objaw pracy ściemniacza (takie informacje udało mi się uzyskać).

Ku wyjaśnieniu, bo to jest tematem wątku: pomimo, że dźwięki dochodzące z lampy wydawać się by mogły na niebezpieczne lub niechciane we wszystkich modelach R+1000Ws jest taki objaw więc z lampą jest wszystko w jak najlepszym porządku.

Czekam z niecierpliwością zatem na wynik sprawdzenia i na urządzenie, bo zamiast gadać to fajnie by było pstrykać zdjęcia :)