PDA

Zobacz pełną wersję : domowe studio



kevinbray
26-05-2012, 07:28
Mam problem z doborem odpowiednich modyfikatorow swiatla do lamp studyjnych.Mam lampe o mocy 750w i pomieszczenie 4,5 x 5 x 2,5.Kupilem softboxa osmiokatnego 150 i nie wiem czy nie przesadzilem.Do tej lampy 150 jak najbardziej ale chodzi o pomieszczenie. Wysokosc 2.5m to nie za duzo.Moge jeszcze zmienic zamowienie.Z czasem planuje zakup travelpaka,wtedy octa 150 jak najbardziej ale narazie bede focil w moim mini studiu.Prosilbym o pomoc czy lepiej wziasc mniejszy w tym wypadku czy zostawic tak jak jest.

ArtMoon
26-05-2012, 12:02
Faktycznie, pomieszczenie nie za duże ale ja bym zostawił tę oktę i nie zamieniał na mniejszą. Zbyt wysoko jej nie podniesiesz ale zawsze można modela "opuścić, czytaj posadzić lub położyć w sytuacji gdy zależy Ci by światło padało z góry. Co do plenerów (mam tej wielkości oktę) uważaj na wiatr, ma dużą powierzchnię i może odlecieć. Ja stosuję linki i śledzie od namiotu :) do kotwiczenia statywu.

kevinbray
26-05-2012, 14:46
rozumiem,dzieki za odpowiedz,ogolnie pokoj ma 4 x 8m i 2,5 wzwyz ale napisalem 5m bo raczej z tej powierzchni bede korzystal ale moge stanac na koncu pokoju czyli na 8 metrze i tez focic ale raczej 5m bedzie uzywalne.Zastanawialem sie nad 120-ką ale jezeli mowisz ze da rade to znaczy da :)Co do wysokosci to nie podniose jej za wysoko,srodek octy bedzie minimalnie wyzej niz czubek glowy przy osobie majacej 180cm,ale tak jak mowisz zawsze moze usiasc czy cos w tym stylu.Z Fashion bedzie problem.Ogolnie sciany mam biale i martwie sie tez o odbicia,myslalem o czarnym styropianie albo cos taniego,jakies pomysly moze?

Sergiusz
26-05-2012, 15:42
. Ja stosuję linki i śledzie od namiotu :) do kotwiczenia statywu.

Ja tam biorę saperkę i wkopuje statyw na głębokość od 60 do 80cm. Proste, pewne i bardzo skuteczne.

ArtMoon
26-05-2012, 22:53
kevinbray napisz może na początku na jaki typ zdjęć się nastawiasz w pierwszej kolejności i jakich rozmiarów tło posiadasz. Znając to będzie łatwiej dokładniej coś napisać.
Sergiusz, statyw Ci korzenie zapuści :) gorzej jak trzeba na asfalcie focić, ciężko się wkopać nawet na 20cm :) Ja dziś miałem komfort, był asystent od trzymania świateł :)

Sergiusz
26-05-2012, 23:05
Jak ciepło to asfalt miękki.

kevinbray
27-05-2012, 23:17
Mam tlo kartonowe 2,7x11 a zdjecia jakie mnie interesuja to beauty,glamour no i chcialbym portrety calej sylwetki ale moze byc problem z miejscem.

ArtMoon
30-05-2012, 22:49
Tło jest OK, karton to sama przyjemność. Do portretów to wystarczy jakaś jego część ale do całej sylwetki stojąc 2,5m może być za nisko. Po zawieszeniu tła, postawieniu na nim modela nawet jak się cofniesz pod ścianę, szacuję, że między wami będzie niecałe 4m, tu zaś do całej sylwetki musiałbyś użyć szerokiego kąta, a to mz nie najlepszy pomysł (przerysowania, zniekształcenie sylwetki itp).