PDA

Zobacz pełną wersję : Picasa 2 i rawy



Diabeł
30-01-2006, 11:51
Witam
Ostatnio robiłem 300d w rawach. Czy ktoś może wie czy za pomocą programu Picasa2 można przekonwertować do tifa, czy tylko jpg z tego programu da się zrobić. Albo chociaż otworzyć w Photosop te rawy ale żeby już uwzględnił zmiany zrobione w Picasie.

mruczek
30-01-2006, 12:01
I tu będzie duży problem. Zmiany, które wprowadzasz w swoich wszzystkich zdjęciach nie zapisują się w plikach graficznych, tylko w pliku picasa.ini Aby zachować zmiany należy eksportować pliki komendą CRTL+ALT+S, wtedy wybierasz lokalizację zdjęć, wielkość plików (oryginalne, pomnijeszone) oraz stopień kompresji. Trudno mi coś powiedzieć o RAW, ale podejrzewam, że można tylko ekspoertować do *.jpg tą właśnie komendą. Osobiście zdjęcia robię Fuji, a Picasa nie widzi tych Raw'ów.

Jeśli uda Ci się eksportować pliki w/w komendą, to odpisz. Jestem ciekaw czy to działa z RAWami.

Diabeł
30-01-2006, 12:20
Jeśli uda Ci się eksportować pliki w/w komendą, to odpisz. Jestem ciekaw czy to działa z RAWami.
no niestety, eksport z naniesionymi zmianami ale tylko do jpg

dies
30-01-2006, 13:43
z tego co pamietam, mozesz kliknac prawym na zdjeciu -> open in -> i z listy wybierzesz program do obrobki np. ps. zdjecie otworzy sie ze zmianami picassy.

Diabeł
30-01-2006, 13:57
z tego co pamietam, mozesz kliknac prawym na zdjeciu -> open in -> i z listy wybierzesz program do obrobki np. ps. zdjecie otworzy sie ze zmianami picassy.
no własnie że nie otwiera się w w ps ze zmioanami picasy
Czy konwertując raw wielkości 6 MB programem RawShooter do tifa otrzymany plik jest wielkości 35 MB to tak ma być czy coś jest źle?

mruczek
30-01-2006, 14:01
Podobno dobrze. otrzymany Tiff ma 16 bitów na kanał, czyli dwa razy tyle co zwykłe zdjęcie. Dzięki temu otrzymujesz większą ilość odcieni, tylko pamietaj, ze nie wszystki progrmay otwierają taki tiffy. Z tego co pamiętam, to GIMP obsługuje tylko 8bitów na kanał.

Ja mam tiffy 65MB z 11MB RAWa:)

ksp01marek
30-01-2006, 14:02
Czy konwertując raw wielkości 6 MB programem RawShooter do tifa otrzymany plik jest wielkości 35 MB to tak ma być czy coś jest źle?
tak ma być

Vitez
30-01-2006, 19:15
Podobno dobrze. otrzymany Tiff ma 16 bitów na kanał, czyli dwa razy tyle co zwykłe zdjęcie.


Nie dwa a 6 razy tyle :roll: .

mruczek
30-01-2006, 19:54
Nie dwa a 6 razy tyle :roll: .


Jak 6 rzy tyle? Nie rozumiem.

Vitez
30-01-2006, 20:46
Jak 6 rzy tyle? Nie rozumiem.

Pomieszalem bity z megabajtami :oops: . Niewazne 8) .