PDA

Zobacz pełną wersję : lampa błyskowa jak zdalnie wyzwolic !! pomocy ;]



maadmaad
08-05-2012, 18:10
Witam
Posiadam aparat 550d wraz z lampą speedlight 580 ex II, chcialam lampe umocowac na statywie z beauty dish i nie bardzo wiem jak ją wyzwolić. niby canon ma wbudowane wyzwalanie takiej lampy , lampa wewnętrzną, ale polowa mojego menu w zakladce sterowanie lampą jest niepodswietlona. posiadam tez radiowkę do lamp studyjnych. jak tego uzywac?? chcialabym znac 1 sposoby:
1. uzywać moich 2 lamp studyjnych plus lampy zewn z beauty dish na statywie na raz.
oraz
2.umiec wyzwolic tylko tą lampę zewn. samą aparatem badz ta radiowką jesli sie nie da aparatem, albo ewentualnie co musze dokupic aby to zadziałało

dinderi
08-05-2012, 18:13
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=30095

maadmaad
08-05-2012, 19:04
jakos nic nie znajduje w tym linku, wiec jakby ktos mi chcial podpowiedziec, to watek nadal aktualny jest ;]

ToleDo
08-05-2012, 19:38
Radiowo:
nadajnik na sanki aparatu
odbiornik na stopkę lampy

maadmaad
10-05-2012, 04:11
taki nadajnik posiadam, do lamp studyjnych, a moglbys mi blizej podpowiedzieć jaki odbiornik na lampę? i czy wtedy wyzwola mi sie wszystkie 3? 2 studyjne i 1 blyskowa? prosze pomoz bo szukam i szukam ;]
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://allegro.pl/odbiornik-radiowy-do-lamp-blyskowych-1k230v-w-wa-i2322532167.html czy to chodzi o cos takiego??

m-a-r
10-05-2012, 08:50
nadajnik na sanki aparatu, odbiornik na lampę. Jesli chcesz dodatkowo wyzwolić lampy studyjne to ustaw je na wyzwalanie z fotoceli - odpalą gdy zobaczą błysk z lampy wyzwolonej radiowo

ToleDo
10-05-2012, 10:13
...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://allegro.pl/odbiornik-radiowy-do-lamp-blyskowych-1k230v-w-wa-i2322532167.html czy to chodzi o cos takiego??

To jest do lamp studyjnych.
Potrzebujesz zestaw radiowy do lamp błyskowych przenośnych.
Tanio i dobrze RF602 lub RF603 ale one nie przenoszą TTL.

maadmaad
10-05-2012, 11:51
nadajnik na sanki aparatu, odbiornik na lampę. Jesli chcesz dodatkowo wyzwolić lampy studyjne to ustaw je na wyzwalanie z fotoceli - odpalą gdy zobaczą błysk z lampy wyzwolonej radiowo


nadajnik zakladam na lampe, odbiornik mam w 1 studyjnej, studyjna sie wyzwala, blyskowa nie. jak naciskam przycisk na blyskowej taki testowy, to wyzwala ona studyjne, czyli jak wyzwole blyskowa to stydyjne juz beda dzialac, ale wlasnie mam problem z wyzwoleniem blyskowej, czy ja tez musze do niej wpiąc taki odbiornik? tylko nie bardzo wiem jaki, bo ja chyba nic nie kleje z tego co mi podpowiadacie ;]
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

To jest do lamp studyjnych.
Potrzebujesz zestaw radiowy do lamp błyskowych przenośnych.
Tanio i dobrze RF602 lub RF603 ale one nie przenoszą TTL.

przeciez to jest w kategori lampy blyskowe ;) a ja mam juz 1 nadajnik na aparat czy on nie zda juz egzaminu jak wepne cos do lampy blyskowej np?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

nadajnik na sanki aparatu, odbiornik na lampę. Jesli chcesz dodatkowo wyzwolić lampy studyjne to ustaw je na wyzwalanie z fotoceli - odpalą gdy zobaczą błysk z lampy wyzwolonej radiowo

co to fotocela ;] i ciagle nie wiem jaki odbiornik do takiej lampy, bo do studyjnej na pewno są inne, a nadajnik jakis posiadam

Witold Spisz
10-05-2012, 23:38
https://www.google.pl/search?q=fotocela&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
odrobina wysiłku.

https://www.google.pl/search?q=fotocela&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

maadmaad
11-05-2012, 11:52
ta fotocela wyzwoli ma lampe blyskowa, a ta z kolei studyjne?

m-a-r
11-05-2012, 21:01
wyjaśnię po kolei.
Nadajnik - urządzenie nadające sygnał (tu mam na myśli nadajnik radiowy)
Odbiornik - urządzenie odbierające sygnał z nadajnika i wyzwalające lampę
Fotocela - urządzenie, które gdy zobaczy błysk światła daje sygnał i wyzwala lampę

Konstrukcja studia:
Nadajnik zakładasz na aparat
Odbiornik zakładasz do jednej z lamp (do systemowej)
Fotocelę włączasz w lampie studyjnej (większość lamp studyjnych to ma)

Zasada działania:
1. Naciskasz spust w aparacie
2. sygnał przez gorącą stopkę dociera do nadajnika
3. nadajnik puszcza sygnał radiowy
4. odbiornik przymocowany do lampy systemowej odbiera sygnał i wyzwala lampę
5. błysk z lampy systemowej dociera do lampy studyjnej
6. fotocela odbiera błysk lampy systemowej i wyzwala lampę studyjną.
7. masz fotkę z oświetleniem z obu lamp.

Cały proces zachodzi bardzo szybko i w praktyce przyjmuje się, że obie lampy błyskają jednocześnie.

maadmaad
12-05-2012, 19:29
kurcze, wciaz nie o to pytam ;]

flankerp
14-05-2012, 15:03
No to ja już nie wiem o co pytasz, masz tu tak klarownie wyjaśnione, żekłbym łopatologicznie, że już bardizej się nie da.

Jak Ci lampa Błyskowa nie wyzwala to ustaw ją na odpalanie na fotocele, i wyzwalaj studyjne, błyskowa błyśnie jak dostanie błysk ze studyjnej...

Witold Spisz
15-05-2012, 00:00
ogólnei to jest tak
[QUOTE]Posiadam aparat 550d wraz z lampą speedlight 580 ex II, ................. beauty dish on nie ma nic do tego i nie bardzo wiem jak ją wyzwolić. ................................ posiadam tez radiowkę do lamp studyjnych i tu nie wiadomo jaką/QUOTE]

Mozę warto sprzedać to co się ma i kupic coś innego ?

Usjwo
15-05-2012, 05:31
C550D nie ma mozliwosci sterowania lampami zewnetrznymi (C580EX tez) za pomoca lampy wbudowanej (to chyba jest dopiero od 60D).
C580EX nie ma wbudowanej foloceli wiec nie da sie jej wyzwolic za pomoca blysku.
Wyzwolenie wszystkich lamp mozliwe jest tylko tak jak napisal Ci m-a-r. Co najwyzej mozesz zamienic nadajnik/odbiornik radiowy na kabel PC, lub na nadajnik podczerwieni ET-S2 (nie potrtzebujesz wtedy odbiornika, poniewaz C580EX ma wbudowany odbiornik podczerwieni).
W tym zestawie nie za bardzo jest co zmienic. Najpierw wyzwalasz C580 za pomoca radia/podczerwieni/kabla PC, potem blysk z flasha wyzwala lampy studujne za pomoca fotoceli. Odwrotnie sie nie da, mozesz radiowo wyzwolic lampe studyjna, ale nie ma jak wyzwolic C580.