PDA

Zobacz pełną wersję : Epson P50 czy Epson px660



Kosmo
08-05-2012, 15:58
Szukam drukarki do
- nadruku na płyty DVD
- druku zdjęć. Najprawdopodobniej będą to zdjęcia rodzinne, ale jak jakość będzie dobra to może i coś więcej

Znalazłem na allegro taką aukcję z P50 i px660 i zastanawiam się jakiej jakości są te tusze

http://allegro.pl/okazja-nowy-epson-p50-ciss-600ml-tuszu-ink-mate-i2318287272.html

http://allegro.pl/drukarka-epson-px660-wielof-ciss-300ml-eco-i2294963654.html

Może ktoś miał z nimi styczność

P50 jest dość popularna, ale w tej samej cenie jest px660 i ma dodatkowo skaner. Czasami może się przydać.

MaD77
08-05-2012, 17:02
Są już podobne tematy na forum. To jest w zasadzie ta sama drukarka, a różni się tym co zauważyłeś - PX660 to urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli potrzebny ci skaner - to nie masz wyboru.
Ja mam PX660 z tuszami TrigonInk Premium i jestem bardzo zadowolony. Jakość bardzo dobra, a koszty zredukowane do minimum.

Maykster
08-05-2012, 19:05
Używam P50 z tymi tuszami Ink mate są bardzo dobre , nawet po miesiącu bezczynności nic się nie dzieje z głowicą nie zasychają . Zużyłem już po około 1 litr z każdego koloru i na pewno będę się trzymał tej firmy . Co do drukarki to bardzo ładnie drukuje jedynie będziesz musiał oprofilować wydruk

Kosmo
08-05-2012, 19:20
jedynie będziesz musiał oprofilować wydruk

Trudna to rzecz do zrobienia ?
Zdjęcia wołam w LR i spodziewałem się że będę musiał wgrać jakiś profil.

simon83
12-05-2012, 15:49
Przede wszystkim musisz dysponować jakimś spektrofotometrem albo powiedzieć skąd jesteś i liczyć na pomoc kogoś w okolicy :).

Ryjek
05-06-2012, 23:38
Zależy ile możesz poświęcić na tę drukarkę. Bo jakbyś trochę dołożył, to mógłbyś kupić L800 i na dłuższą metę by Ci się na pewno zwróciło, bo oni tam zrobili stałe zasilanie. I nie musiałbyś już przy tych kosztach martwić się o jakość zamienników. Zresztą na jakości wydruków też byś zyskał.

fhumargo
06-06-2012, 08:05
Zależy ile możesz poświęcić na tę drukarkę. Bo jakbyś trochę dołożył, to mógłbyś kupić L800 i na dłuższą metę by Ci się na pewno zwróciło, bo oni tam zrobili stałe zasilanie. I nie musiałbyś już przy tych kosztach martwić się o jakość zamienników. Zresztą na jakości wydruków też byś zyskał.

Czemu uważasz, ze przy L800 zyskuje sie na jakości? Przecież maja taka sama glowice i komplet 6-ciu tuszy-tak twierdzi infolinia epsona. Przewaga L800 polega na tym , ze za komplet 6-ciu buteleczek 70ml zapłacisz 280zl-dane z internetu i to za oryginały epsona. Minusem jest cena ponad dwukrotna w stosunku do P50. Wszystko zależy od zasobności portfela.

Skicek
06-06-2012, 14:01
Dodam, że fabrycznie montowany w L800 Ciss nie oznacza braku problemów. Kupiłem taką drukarkę i nie udało mi sie uzyskać nawet jednego prawidłowego wydruku. Drukarkę wysłałem do serwisu i czekam co dalej.

fhumargo
14-06-2012, 17:39
Dodam, że fabrycznie montowany w L800 Ciss nie oznacza braku problemów. Kupiłem taką drukarkę i nie udało mi sie uzyskać nawet jednego prawidłowego wydruku. Drukarkę wysłałem do serwisu i czekam co dalej.

Napisz jak to się skończyło aby wyciągnąć wnioski i ewentualnie ustrzec się błędnego zakupu

Skicek
20-06-2012, 17:07
Napisz jak to się skończyło aby wyciągnąć wnioski i ewentualnie ustrzec się błędnego zakupuNa razie nic nie wiadomo. Drukarka dotarła do sklepu w którym ja kupiłem 1 czerwca. Informacja na dzień dzisiejszy brzmi :

"W przypadku zakupu na firmę i korzystania z gwarancji musimy czekać na odpowiedź producenta.
Spodziewamy się odpowiedzi z Epsona w dniu dzisiejszym. Niezwłocznie Pana poinformujemy zaraz jak reklamacja zostanie rozpatrzona."

Niedługo minie miesąc jak wydałem pieniądze na tą drukarkę. Nie zrobiłem nawet jednego dobrego wydruku i nie wiem kiedy i czy wykonam. Utraconych zysków ze zleceń które miałem juz nikt mi nie zwróci. Moje wnioski na dziś - pewnie miałem pecha, ale postaram sie trzymać jak najdalej od produktów firmy Epson. A mogłem pozostać przy Canonie.

Skicek
27-06-2012, 10:05
Sprawa reklamacji wyjaśniona. Drukarka została wymieniona na nową, więc w sumie zakończyło sie szczęśliwie - nowa drukarka jest sprawna.
I jeszcze jedna informacja - nie wyrzucajcie pojemników po tuszu. Firma Epson oczekuje, że będą one dołączone do reklamowanej drukarki.