PDA

Zobacz pełną wersję : Eizo FlexScan S2243W+laptop 13'



simbelyne
08-05-2012, 10:50
Witajcie serdecznie,

bardzo Was proszę o radę.
Chciałabym zakupić monitor EIZO FlexScan S2243W http://www.eizo.pl/flexscan-s2243w , do tego laptopa 13', którego podepnę do monitora. Wykonuję projekty fotograficzne zarówno reportaże jak i zdjęcia stricte komercyjne. Mały laptop jest mi potrzebny do bardzo mobilnego stylu pracy. Powinien mieć pewnie osobną pamięć graficzną + dobry procesor i5-i7. Skłaniałabym się do Della, ale niekoniecznie. Do laptopa podpinam dyski zewnętrzne. Planowałabym zamknąć się w kwocie 5000-5500 - gdzie monitor kosztuje ok 2400.

dzięki bardzo,
Marta

Merde
08-05-2012, 11:36
A co jest przedmiotem porady - mamy ci wybrać laptopa?

Viqy
08-05-2012, 14:15
Uważnie wybierz laptopa. Miałem laptopa ACERa podpiętego do EIZO przez wyjście VGA w lapku, jakość była mega tragiczna :( Pożądna grafika w kompie to podstawa.

Merde
08-05-2012, 15:05
Uważnie wybierz laptopa. Miałem laptopa ACERa podpiętego do EIZO przez wyjście VGA w lapku, jakość była mega tragiczna :( Pożądna grafika w kompie to podstawa.

Generalnie kiepska karta graficzna + D-SUB + często kiepski, nieekranowany kabel = przepis na katastrofę.
Należy szukać czegoś z DVI.

arekhit
08-05-2012, 15:07
dvi albo hdmi - mam della i strasznie mulowato z i5 i win7 chodzi, moze jakis samsung lepiej ?

merida
08-05-2012, 16:14
Ja to dołączę się do pytania,gdyż mam bardzo podobne plany zmienić komputer na nowszy i dokupić monitor do obróbki. Jednak przeszperałem już kawał internetu i doszedłem do wniosku,że macbooki lepiej radzą sobie niż laptopy innych firm w podobnej konfiguracji. Jestem zdecydowany na laptopa 13 cali, ewentualnie 15cali.A konkretne pytanie:
Jakiego (raczej używanego macbooka pro/air) kupić by być zadowolonym ze stabiności i przeciętnej podczas obróbki zdjęć,gdzie np. masowo wgrywa się kilkaset zdjęć do Lightrooma.Potrzebuję go jednak również do przeglądania internetu,oglądania filmów,w gry nie gram.Przedział cenowy to max 3500zł ale im taniej tym lepiej. Podoba mi się bardzo AIR, tylko czy da sobie radę? Pro w podobnej konfiguracji niby kosztuje mniej,chociaż dyski SSD dają dużego "kopa" w pracy na AIR,do tego mają one lepszą matrycę niż kilkuletnie PRO (MID 2009-2010 jeśli się nie mylę). Wcześniej brałem pod uwagę Imaca, ale odpadł, gdyż wolę coś mobilnego.Ciekaw jestem też jak rozdzielczość konkretnego modelu może się przekładać na obraz widoczny na podpiętym monitorze. Może ktoś doradzi konkretnie?

ehri
26-05-2012, 18:48
Ja to dołączę się do pytania,gdyż mam bardzo podobne plany zmienić komputer na nowszy i dokupić monitor do obróbki. Jednak przeszperałem już kawał internetu i doszedłem do wniosku,że macbooki lepiej radzą sobie niż laptopy innych firm w podobnej konfiguracji. Jestem zdecydowany na laptopa 13 cali, ewentualnie 15cali.A konkretne pytanie:
Jakiego (raczej używanego macbooka pro/air) kupić by być zadowolonym ze stabiności i przeciętnej podczas obróbki zdjęć,gdzie np. masowo wgrywa się kilkaset zdjęć do Lightrooma.Potrzebuję go jednak również do przeglądania internetu,oglądania filmów,w gry nie gram.Przedział cenowy to max 3500zł ale im taniej tym lepiej. Podoba mi się bardzo AIR, tylko czy da sobie radę? Pro w podobnej konfiguracji niby kosztuje mniej,chociaż dyski SSD dają dużego "kopa" w pracy na AIR,do tego mają one lepszą matrycę niż kilkuletnie PRO (MID 2009-2010 jeśli się nie mylę). Wcześniej brałem pod uwagę Imaca, ale odpadł, gdyż wolę coś mobilnego.Ciekaw jestem też jak rozdzielczość konkretnego modelu może się przekładać na obraz widoczny na podpiętym monitorze. Może ktoś doradzi konkretnie?


też chcę tak zrobić i rozglądam się już za monitorem i laptopem (używanym) oczywiście apple. Wg mnie lepiej wybrać wersję pro, bo przede wszystkim mocniejsze procesory, w ari masz i5 1.6ghz lub 1.7ghz (zalezy od wielkosci), a w wersji pro nawet 13" masz conajmniej 2.4ghz. Wybrałbym na pewno pro a nad airem wg bym się nie zastanawiał, bo to raczej sprzęt tylko do przeglądania internetu. Co do samego dysku, zawsze możesz coś odłożyć i wymienić w pro na ssd, na pewno będzie jeszcze lepiej wszystko chodziło :) ja osobiście zamiast dysku ssd wybrałbym więcej ramu (8GB), bo ps niestety dużo go czasami zabiera :)

Ja robię tak, a raczej zamierzam. Monitor za ok 1500zł (dell, nec lub eizo) + pro 13" lub 15" za 3300-3800zł. Spokojnie kupisz 13" za 3300zł w fajnej i świeżej wersji z gwarancją, wystarczy śledzić na bieżąco allegro :)

Tom01
28-05-2012, 00:33
Ja robię tak, a raczej zamierzam. Monitor za ok 1500zł (dell, nec lub eizo) + pro 13" lub 15" za 3300-3800zł.

Moim zdaniem złe proporcje. Monitor jest znacznie ważniejszy w fotografii niż laptop.

fhumargo
28-05-2012, 19:30
kup della do tego stację dokującą z np 2 wyjściami DVI plus dużo wyjść z tyłu nawet zapomniane com-y oraz lpt a takżę złącze displayport i co ważne dużo usb po podpięcia drukarek w moim przypadku- ja tak mam i jest ok
zero podpinania kabli.laptopa wpinam w cyfrowe łącze - 2 sekundy i gotowy do pracy.jedno przyciśnięcie i laptop wskakuje do torby

Morfii
30-05-2012, 00:02
laptop za 2tys. wystarczy... ino ważne by miał oddzielną kartę grafiki a nie zintegrowaną. Monitor jest ważniejszy niż laptop ;) mam poczciwego DELLa inspiron 1720 i daje radę ;) wiec nie rozumiem jak coś na platformie i5 może mulić... ważna jest też pamięć... i odpowiednio dobrą klasą CL.

simbelyne
03-08-2012, 18:18
dziękuję wszystkim. skonczyło się na Dell vostro 3350, i5,8GB,500MB, dobra karta graf + dodatkowa do niej pamięć. Mam kabel HDMI/DVI i niestety nie działa :( nie łapie sygnału, pomomo, ze na analogu łapie, oczywiście nie ostro.

proszę doradźcie,
dziękuję
Marta