PDA

Zobacz pełną wersję : 5d mark II i backfocus



Nozyk
30-04-2012, 10:17
Witam
zakupilem uzywane 5d i mam z nim mały problem, z podpiątą 50mm 1.4 wszystkei zdjecia wychodzą z back focusem. pod 7d chodziło ok. Body mzoe miec na focus jakis wpływ, po ktorej stronie lezy wina? czy powinienem oddac 5d?

Flar
30-04-2012, 14:09
Na początek sprawdź mikroregulację.
Może była ustawiona dla innej sztuki 50/1.4 ? Może trzeba po prostu skorygować.

Nozyk
30-04-2012, 17:12
jest wyłączona, punkty nie rozszerzone, przy innej 50 jest taki sam wynik. czasem jest ok, ale zdecydowanie ma tendencje do przestrzelania, glownie chodzi mi o to czy problem moze lezec po stronei body jest chodzi o af i czy inne 5d moze zachowywac się lepiej.

darkon
30-04-2012, 20:31
zdecydowanie ma tendencje do przestrzelania, glownie chodzi mi o to czy problem moze lezec po stronei body jest chodzi o af i czy inne 5d moze zachowywac się lepiej.
Oczywiście, że problem może leżeć po stronie korpusu. Jeśli kilka obiektywów ma taką samą tendencję do BF, a na innych korpusach trafiały w punkt to według mnie i na logikę problem leży po stronie nowego korpusu, rzadszy przypadek ale też występujący w przyrodzie :-D. Inne 5d może trafiać w punkt.