PDA

Zobacz pełną wersję : części albo inaczej - naprawa



Robert_
31-08-2004, 17:08
W spisie kategorii tego forum nie znalazłem niczego o serwisowaniu, a potrzebuję rady. W A40 pękła klapka (pokrywka) akumulatorków. po zamknięciu jest szpara, nie przeszkadza mi to bardzo, ale pewnego dnia urwią się 2 pozostałe przy życiu, rachityczne zaczepy (były 4). W serwisie na żytniej chcą 20 zł za klapkę i 30 zł za odkręcenie 2 wkrętów. Czy jest gdzieś serwis który się nie upiera że na pewno coś popsuję z tymi wkrętami i sprzeda samą klapkę za 25zł?
Nie jest to wielka kasa, ale dziwi mnie przymus serwisu. Czy jeśli kupuję u nich kartę pamięci to muszę płacić za montaż 30zł(skomplikowanie tej operacji podobne)?

Kuba C.
31-08-2004, 19:05
NIektóre serwisy po prostu nie moga sprzedawać samych części dlatego musisz płacić za montaz!!

santiblue
31-08-2004, 19:06
Hm a masz jeszcze a40 na gwarancji?

Robert_
03-09-2004, 00:49
Niestety jest po gwarancji. W okresie gwarancji wymieniłem sobie niemiłą korespondencję z serwisem na Żytniej (W-wa) - zaproponowali 50 zł, o tym że jest to częsta wada nie chcieli słyszeć...
Nie przeszkadzało mi to do chwili zakupu akumulatorków które są dłuższe niż poprzednie, silniej napierają na cienkie zaczepy tej klapki...

Dziękuję za odpowiedzi w tej dyskusji!

Vitez
03-09-2004, 08:30
Uzyj tasmy klejacej/pakowej/izolacyjnej. Niewyjsciowo wyglada, koniec ze szpanem cyfrowka ;) ale przynajmniej odstrasza zlodziei a solidnie trzyma 8) .

santiblue
03-09-2004, 18:21
To czemu sam nie wymienisz jak jest po gwarancji? Serwis sprzedaje tylko z uslyga? rozumiem jak na gw jest. ale po??? dziwna polityka...

Kostek
03-09-2004, 21:56
Jest tak jak napisał to Kuba wcześniej. Niektóre serwisy nie sprzedają samych części a jedynie razem z montażem. I stąd takie ceny. Pracuję w branży komputerowej i też często spotykamy się z taką polityką firm serwisowych.

santiblue
03-09-2004, 22:23
Dziwna polityka. Ja pracuje 8 lat w komputerach i zadko to sie zdaza. No ale coz.