PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskac taki pasek z wlasnym logo na dole zdjecia?



wagteil
25-04-2012, 17:43
Jak w temacie, czy ktos mi podpowie jak najprosciej zrobic i masowo wklejac w zdjecia "pasek z logo" jak w zalaczonym linku: http://szmigulski.com/blog/debilek-mazurski/
Troche juz nad tym siedzialem i i chyba nie daje rady..

Merde
25-04-2012, 18:52
W Excelu czy notatniku? ;-)

A tak na poważniej - np. menu Edit/Edit watermarks w Lightroomie załatwia sprawę z palcem wiadomo gdzie.

wagteil
26-04-2012, 00:07
W Excelu czy notatniku? ;-)

A tak na poważniej - np. menu Edit/Edit watermarks w Lightroomie załatwia sprawę z palcem wiadomo gdzie.

Noo, chyba nie do konca. W LR mozesz zrobic znak wodny ale nie zrobisz polprzezroczystego paska w ktorym bedzie twoje logo, nazwisko itp. Takie cos sie pewnikiem robi w CS ale jestem w tym cienki stad pytanie jak to zrobic.

Tezet-gdynia
26-04-2012, 00:45
Robisz w dowolnym programie obslugujacym format png z przezroczystoscia swoje logo, razem z podpisem, najlepiej testujac majac pod spodem warstwe czarna i biala, albo z szumem czarno-bialym zeby zobrazowac sobie czy nie jest za ciemne lub jasne. Pozniej uzywasz tego jako watermark i tyle ;)

wagteil
26-04-2012, 01:25
Robisz w dowolnym programie obslugujacym format png z przezroczystoscia swoje logo, razem z podpisem, najlepiej testujac majac pod spodem warstwe czarna i biala, albo z szumem czarno-bialym zeby zobrazowac sobie czy nie jest za ciemne lub jasne. Pozniej uzywasz tego jako watermark i tyle ;)
A sam pasek przez szerokosc zdjecia w ktory wpisane jest logo? Jakim narzedziem w PS ?

Merde
26-04-2012, 13:41
Noo, chyba nie do konca. W LR mozesz zrobic znak wodny ale nie zrobisz polprzezroczystego paska w ktorym bedzie twoje logo, nazwisko itp. Takie cos sie pewnikiem robi w CS ale jestem w tym cienki stad pytanie jak to zrobic.

Pasek przygotować oczywiście trzeba w jakimś programie graficznym (nie musi to być PNG z przezroczystością jak sugeruje kolega powyżej - od tego jest suwak opacity przecież).
W Lightroomie dodajesz go już tak, jak napisałem.

PS: O straszne podstawy pytasz, wiesz?

Tezet-gdynia
26-04-2012, 13:57
Fakt, nie wzialem pod uwage Opacity w LR. Jednak robiac bez przezroczystosci nie mozna sprawdzic czy nie bedzie za ciemne lub za jasne na zdjeciach ;) Dlatego ja wole zrobic przezroczyste, i dac sobie jako tlo czarnobialy duzy szum (ktory na koncu oczywiscie usuwam). Jesli sie odcina od bialego i czarnego to znaczy ze mozna uzywac na kazdym zdjeciu :)


A sam pasek przez szerokosc zdjecia w ktory wpisane jest logo? Jakim narzedziem w PS ?

Sam pasek ? Moze byc zrobiony na milion sposobow, niekoniecznie w PS ;)

wagteil
26-04-2012, 16:21
Pasek przygotować oczywiście trzeba w jakimś programie graficznym (nie musi to być PNG z przezroczystością jak sugeruje kolega powyżej - od tego jest suwak opacity przecież).
W Lightroomie dodajesz go już tak, jak napisałem.

PS: O straszne podstawy pytasz, wiesz?
Wiem, wspominalem o tym i wcale sie tego nie wstydze. CS uzywam od swieta.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!




Sam pasek ? Moze byc zrobiony na milion sposobow, niekoniecznie w PS ;)

No widzisz jakie to proste :)

simon83
28-04-2012, 10:07
Ja korzystam z akcji, która sama umieszcza mi w prawym dolnym narożniku zdjęcia podpis z przygotowanego odrębnego pliku (PSD). Sam podpis to imię i nazwisko na gradiencie.