PDA

Zobacz pełną wersję : BackLight LCD S5is



mirecc
24-04-2012, 22:51
Witam.
Poszukuje podświetlenia do LCD w S5.
Wyświetlacz działa, po włączeniu przez moment na przetwornicy pojawia się 12V ale nie świeci. Jeśli ktoś wie gdzie można kupić sam backlight do wyświetlacza tego aparatu, proszę o kontakt.
Pozdrawiam.

greatidea
25-04-2012, 16:27
Myślę, że na Żytniej powinni to zrobić bez problemu.

mirecc
25-04-2012, 19:31
Wymiana backlight'a to wykręcenie 6 śrubek i rozpięcie 3 taśm. Dam sobie radę, tylko kupić chcę tanio a nigdzie nie znalazłem jak na razie, więc pytam czy ktoś zna źródło skąd można takie podświetlenie zdobyć. Na żytnią napisałem i czekam na odpowiedź. :)

mirecc
26-04-2012, 18:53
Dzisiaj otrzymałem odpowiedź z Żytniej:

"Nie prowadzimy sprzedaży części. Zapraszamy na bezpłatną wycenę kosztów naprawy."

Po zapytaniu ile kosztuje usługa wymiany części z robocizną otrzymałem odpowiedź:

"Nie udzielamy informacji o kosztach napraw na odległość."

Co to za miejsce? Kto tam pracuje? Jakie oni mają standardy? Za kogo się oni uważają?
SERWIS NASZ PAN chyba brzmi ich maksyma a nie klient...

Skorzystanie z ich usługi (bo przecież nie wiem ile zapłacę!)w tej sytuacji to ostateczność.

Czy ktoś zna inne serwisy lub sklepy gdzie można kupić backlight ?

Merde
26-04-2012, 19:04
"Nie udzielamy informacji o kosztach napraw na odległość."

Co to za miejsce? Kto tam pracuje? Jakie oni mają standardy? Za kogo się oni uważają?

Popracuj trochę w serwisie (czegokolwiek/jakimkolwiek), to zrozumiesz dlaczego taka jest standardowa odpowiedź. Wycenę masz za friko (koszty transportu to nie jest przecież zarobek serwisu), narzekanie więc jest IMHO bezpodstawne.


Skorzystanie z ich usługi (bo przecież nie wiem ile zapłacę!) w tej sytuacji to ostateczność.

Wycena usługi na podstawie (najczęściej wątpliwej) diagnozy klienta to by dopiero były jaja.
Zazwyczaj bywa tak, że klient który usłyszał szacunkowy koszt przez telefon (bez diagnozy dokonanej przez serwis) tak się na tej kwocie zafiksuje, że nie przyjmuje do wiadomości ewentualnych wyższych kosztów (po diagnozie, jeśli wyjdzie na jaw że jednak coś więcej trzeba ze sprzętem zrobić niż klientowi się wydawało). Przecież to jest logiczne, jeśli tylko spojrzysz na sprawę "z boku".


Czy ktoś zna inne serwisy lub sklepy gdzie można kupić backlight ?

Jak chcesz kupić samą część, to możesz zapytać forumowego Naprawiacza (http://www.canon-board.info/member.php?u=29055).

Kolekcjoner
27-04-2012, 02:36
Po zapytaniu ile kosztuje usługa wymiany części z robocizną otrzymałem odpowiedź:

"Nie udzielamy informacji o kosztach napraw na odległość."

Co to za miejsce? Kto tam pracuje? Jakie oni mają standardy? Za kogo się oni uważają?


Nie żebym bronił ale jak sobie wyobrażasz wycenę na odległość?

mirecc
08-05-2012, 18:04
Zwyczajnie, cena podświetlenia przecież wynika z cennika a usługa samej robocizny też. Ot taki europejski standard. Wyświetlacz razem z podświetleniem kupiłem na allegro.
Wymieniony działa bez problemu. Jeśli wiem na 100% co jest uszkodzone to odpowiedź serwisu powinna być inna.
Pozdrawiam.

Kolekcjoner
09-05-2012, 12:48
Jeśli wiem na 100% ...

To jest klucz. Jeśli to jest na 100% - a skąd oni to niby mają widzieć i że się nie mylisz? We wszystkich znanych mi serwisach nigdy nikt nie powie ile coś będzie kosztowało nim nie zobaczy sprzętu.

mirecc
09-05-2012, 14:10
Opisałem problem dokładnie: wyświetlacz jest sprawny a na przewodach zasilających podświetlenie jest napięcie 12V. Każdy kto ma trochę oleju w głowie umie postawić diagnozę... Jeśli ja od serwisu chcę kupić podświetlenie które ma u nich jakąś cenę i chcę wiedzieć ile kosztuje usługa wymiany podświetlenia która też przecież ma swoją cenę to mogli mi odpisać np. "wyświetlacz - ??zł. robocizna - ??zł." i ewentualnie info, że gdyby jeszcze coś tam wynikło to cena może wzrosnąć. Więc wycena na odległość jest możliwa. Ale im się nie chciało najwyraźniej. I dziwi mnie, że niektórzy nie rozumieją tego, iż serwis jest dla klienta a nie klient dla serwisu. ;)

Kolekcjoner
16-05-2012, 17:38
A ja nie rozumiem co jest nie do zrozumienia, że ktoś ma jakieś zasady których przestrzega.
Inna rzecz że niektóre serwisy mają monopol na dostęp do części i nie ma szans żeby Ci cokolwiek sprzedali.
Natomiast co do wyceny ja bym nigdy w życiu się nie podjął wykonania tego typu usługi jak nie obejrzę konkretnego przypadku - to jak leczenie przez telefon - nie ma w tym nic dziwnego.