PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zjawisko podczas obróbki RAW`ów



luki.doki3
17-04-2012, 17:32
Witam, zaobserwowałem dziwne zjawisko (jak dla mnie), mianowicie po zrzuceniu plików RAW z canona (5d mk II ) do lightrooma i wejściu w moduł Develop. Pracuje na dwa monitory, i na podglądzie podczas obróbki pliku RAW zaobserwowałem różnice w wyglądzie tego samego zdjęcia, kiedy podglądam je podczas obróbki w Develop (jest lekko "zmiękczone") a po przejściu do library na podglądzie to samo zdjęcie jakby lekko dostaje wyostrzenia, ponownie kiedy wejde w Develop i rusze jakimkolwiek suwaczkiem zdjęcie znowu lekko się zmiękcza a po powrocie do Library wraca lekkie wyostrzenie.
Co to może być? Czy to normalne?

Stafford
19-04-2012, 06:58
Też zauważyłem u siebie coś podobnego (L4.0, 5DI) - po ruszeniu jakimś suwaczkiem zmniejsza się nieznacznie ostrość zdjęcia na podglądzie.
Po przyjrzeniu się stwierdziłem, że to stan chwilowy na czas obliczeń wprowadzenia zadanej suwaczkiem zmiany - po kilku sekundach obraz powraca do właściwej ostrości.

luki.doki3
03-05-2012, 11:59
Dokładnie, mam to samo, wcześniej nie zauważałem tego zjawiska. Ale widocznie tak musi być:)

luc_october
03-05-2012, 12:15
W Capture One zdjęcia też są trochę bardziej miękkie podczas obróbki niż na zapisanym jpg'u.
Na pewno chodzi o zwiększenie wydajności renderowania na bieżąco.