PDA

Zobacz pełną wersję : Udźwiękowione pokazy slajdów



nocarz
17-04-2012, 10:38
[B]
Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Stworzyłem przy wykorzystaniu programu "IDVD" (Mac) udźwiękowiony pokaz slajdów. Pojawiły się na nim po podłożeniu muzyki (mp3) zniekształcenia dźwięku, które można porównać do przeskakiwania igły na uszkodzonej płycie gramofonowej. Nie ma takich oznak w czasie odtwarzania projektu na komputerze, a jedynie pojawia się na wypalonej płycie i odtwarzaniu na stacjonarnych odtwarzaczach dvd. Liczba takich kwiatków na jednym pokazie waha się w zależności od urządzenia od 4 do 10. Najwięcej na stacjonarnej nagrywarce LG do 4 na odtwarzaczu dvd Philipsa. Nie wiem czy właściwe jest dołączenie pliku muzycznego w formacie mp3 czy może też trzeba dołączyć utwór w takim formacie w jakim jest na płycie. Na Window używałem Nero, który były bardziej złożony niż ten program "IDVD" na Mac-a. Może używacie innych programów na Maca, które są proste w obsłudze i nie ma takich problemów. Pozdrawiam Nocarz:rolleyes:

nocarz
17-05-2012, 11:20
Po kilku nagranych płytach i kilku projektach wyrzuconych do kosza znalazłem rozwiązanie problemu. Nie jest ono powiązane wg. mnie z rodzajem formatu pilku muzycznego np. mp3 lub AAC lecz z użytym przejściem pomiędzy zdjęciami. Część niektórych przejść generuje zachwianie dźwięku podobne do przeskakiwania igły na płycie gramofonowej, dlatego niestety trzeba w tym programie uważać jakiego rodzaju przejście stosujemy. O tym czy występuje ten błąd można się tylko dowiedzieć po nagraniu i wypaleniu płyty i odtworzeniu. W komputerze w czasie podglądu projektu wszystko jest ok.
Z pozdrowieniami Nocarz.:D