PDA

Zobacz pełną wersję : 7D + LR3 + High ISO = biała kaszka



eclipsis
16-04-2012, 00:05
7D w połączeniu z LR3 daje takie oto śmieszne białe kropeczki w ciemniejszych obszarach. Poniżej Crop 1:1 na standardowych ustawieniach LR , bez odszumiania luminacji, chroma na 25, wyostrzanie 25, bez korekty EV. Generalnie odszumianie pomaga, ale niewiele, jak dojdzie się do momentu, gdy kropki znikają to zdjęcie jest już prawie plastikowe. Ma ktoś podobny problem, albo jakąś mądrą radę. Ściągam DPP aby porównać czy on również robi takie jaja.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://adamkiwior.pl/albumy/kasza.jpg)

jaś
16-04-2012, 08:01
na 30s to może być każdy rodzaj szumu kropeczki wzoreczki szlaczki robię sporo zdjęć na długich czasach i niestety matryca canona jest po prostu znacznie słabsza od konkurencji da się z tym żyć ale kombinacji 3200IS0 i 30s to ja nie wróżę żadnych szans.

Merde
16-04-2012, 08:18
Można spróbować zminimalizować ten efekt nie wyostrzając szumu (suwak masking), ale zgadzam się z Jasiem - przy takich warunkach nie oczekuj cudów.

PS: DPP na domyślnych ustawieniach da jeszcze gorsze efekty.

PPS: Kup sobie statyw i rób na iso 100.

flankerp
16-04-2012, 10:03
PPS: Kup sobie statyw i rób na iso 100

No nie wierze, że kolega robi zdjęcia z ręki przy naświetlaniu 30s, chyba, że jest naprawdę spokojny albo ma mechaniczne ramie :D

Merde
16-04-2012, 10:05
No nie wierze, że kolega robi zdjęcia z ręki przy naświetlaniu 30s, chyba, że jest naprawdę spokojny albo ma mechaniczne ramie :D

Murek, płot, gałąź drzewa itp wynalazki wynikające z potrzeby chwili jeszcze wchodzą w grę. Po co inaczej iso 3200 w nocy? Przecież nie dla krótkich czasów? :)

pajlot
16-04-2012, 11:16
na 30s to może być każdy rodzaj szumu kropeczki wzoreczki szlaczki robię sporo zdjęć na długich czasach i niestety matryca canona jest po prostu znacznie słabsza od konkurencji da się z tym żyć ale kombinacji 3200IS0 i 30s to ja nie wróżę żadnych szans.

mam chyba jakąś pomroczność jasną bo patrze i patrze i tam jest dla mnie 1/30s (słownie jedna trzydziesta sekundy).

eclipsis
16-04-2012, 11:17
1/30s nie 30s tam jest napisane. Nie pytam o nastawy aparatu, tylko programu. Ten problem występuję w LR również z rawami z innych puszek, także nikonowskich (D700). Tymczasem wpadłem na pewien trop w tej sprawie...

pajlot
16-04-2012, 11:18
No nie wierze, że kolega robi zdjęcia z ręki przy naświetlaniu 30s, chyba, że jest naprawdę spokojny albo ma mechaniczne ramie :D

ale jest Was dwóch więc chyba ja jestem niewyspany.......

MC_
16-04-2012, 11:20
Jak to się mówi:
"co ja pacze co ja pacze"
i też widzę 1/30s...

jaś
16-04-2012, 11:34
no cóż starość, trzeba kupić nowe okulary :)

flankerp
16-04-2012, 11:43
heheh faktycznie 1/30...
Pewnie pisałem to przed pierwszą kawą ;)

jaś
16-04-2012, 11:54
heheh faktycznie 1/30...
Pewnie pisałem to przed pierwszą kawą ;)

siła sugestii :)

Merde
16-04-2012, 11:56
Faktycznie, Jaś się pomylił, a reszta jak owce... :)
W takim razie tym bardziej moja uwaga o statywie aktualna.

krzys41
16-04-2012, 12:01
najlepiej dwa statywy . na jednym aparat a na drugim modelka co by tez sie nie ruszała przy naswietlqniu przez 30 sekund :lol:
tylko czy wytrzyma z rurka w .....? przez ten czas :lol: :lol:

Merde
16-04-2012, 12:17
najlepiej dwa statywy . na jednym aparat a na drugim modelka co by tez sie nie ruszała przy naswietlqniu przez 30 sekund :lol:
tylko czy wytrzyma z rurka w .....? przez ten czas :lol: :lol:

Zazwyczaj modelkom robi się zdjęcia w trochę lepszych warunkach niż f/2.8 1/30 i iso 3200.

krzys41
16-04-2012, 13:02
zgadza sie , ale bywają sytuacje kiedy trzeba skorzystać z takich parametrów

flankerp
16-04-2012, 14:15
zgadza sie , ale bywają sytuacje kiedy trzeba skorzystać z takich parametrów

No to jest wtedy hardcore na APS-C. Dla FF to już wyzwanie ale dla cropa to już naprawdę extremum...

W takiej sytuacji racej bym olewał kwestię kilku kropek jak masz tak ciemno, że walisz na 3200... Albo kupiłbym FF...

eclipsis
16-04-2012, 23:32
Szumofobem nie jestem... Sytuacja pozwalała na nieporuszone zdjęcie z ręki o takich parametrach. Generalnie lightroom 3 takie jajka robi nie tylko z 7mką ale i z np nikonem D700, nieststy trzeba ciągnąć w przypadku 7D odszumianie luminacji dosyć wysoko i jednocześnie zwiększać ostrość. Można również przelecieć zdjęcia "kurzem i rysami w PS o promieniu 1". Według mnie takie samotne białe piksele LR powinien traktować jako element do uśrednienia. Pięknie by było gdyby była taka opcja.

BlackWidow
17-04-2012, 08:13
Szumofobem nie jestem... Sytuacja pozwalała na nieporuszone zdjęcie z ręki o takich parametrach. Generalnie lightroom 3 takie jajka robi nie tylko z 7mką ale i z np nikonem D700, nieststy trzeba ciągnąć w przypadku 7D odszumianie luminacji dosyć wysoko i jednocześnie zwiększać ostrość. Można również przelecieć zdjęcia "kurzem i rysami w PS o promieniu 1". Według mnie takie samotne białe piksele LR powinien traktować jako element do uśrednienia. Pięknie by było gdyby była taka opcja.u mnie uśrednia i likwiduje deadpixy i inne hahmyncia. z sony mialem kiedys podobnie, ale to na wysokim iso i czasach powyzej 60 sekund, przebarwienia występowały w rogach i na brzegach. robiłes to w rawie czy jpgu? moze masz walnietą matryce? 1/30 i 3200 to normalne parametry prawie.

eclipsis
17-04-2012, 13:34
RAW, cholera nie wiem... może mnie ktoś poratowć rawem z 7d o takich parametrach i z ciemnymi partiami obrazu. nie mam z czym porównać.
Proszę o pomoc.

andrzej3k
17-04-2012, 15:52
Matrycę masz w porządku. Od 3200 faktycznie takie kropki stają się widoczne na upakowanych cropach i nie ma specjalnego znaczenia wywoływarka. Odszumianie liminancji zostaw w spokoju.
Ja używam do likwidacji filtra białych kropek z Paint Shop Pro (rozmiar plamki =3, czułość na plamki=1 + opcja uwzględniania mniejszych kropek w zależności od potrzeby). Można też próbować 2-3 krotnego filtrowania przy plamce ustawionej na jeden piksel.
Kiedyś zmodyfikowałem ten filtr tylko na jasne kropki (bo wbudowany trochę, ale tylko trochę, rusza też ciemne) ale po poru reinstalacjach systemu gdzieś mi się ta modyfikacja zapodziała :sad:

Nie wiem jakie masz wymogi co do efektu końcowego ale z Twojego jpga tak na szybko:
http://imageshack.us/photo/my-images/9/kasza2.jpg/
(trzeba powiększyć do oryginalnego rozmiaru)

eclipsis
17-04-2012, 22:59
Efekt jaki pokazałeś mnie zadowala w 100%. Pozostaje w takim razie tylko dodatkowa edycja takim filtrem w PS lub PSP. Sądziłem, że są jakieś myki do LR3 odnośnie tych artefaktów. Dzięki za zainteresowanie sie moim przypadkiem :)