PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużenie gwarancji 550D



Enoka
14-04-2012, 19:09
Witam, chcę kupić aparat canona 550D, czy muszę kupować przedłużenie gwarancji? Gwarancja jest na rok! Czy te aparaty są raczej niezawodne...
Proszę o pomoc.

Aleximov
14-04-2012, 19:27
Witaj,

Ja swojego mam już 2 lata i jeszcze się nie zepsuł :) (odpukać...), więc raczej aż tak bardzo się nie psują.

Jeśli chcesz mieć spokój ducha i dopłata nie jest zbyt duża, to można wykupić przedłużenie gwarancji. Ja nie wykupiłem...

Pozdrawiam, Alex

marfot
15-04-2012, 10:30
Do rocznej gwarancji Canona ja podchodzę w ten sposób: jest to wystarczająco długi okres aby wyszły na jaw wady produkcyjne, z kolei dwa lata gwarancji to za krótko przy moim użytkowaniu, aby wystąpiły awarie związane z przedwczesnym zużyciem.
Tak to sobie wytłumaczyłem aby się każdorazowo nie wnerwiać przy zakupie sprzętu Canona z roczną gwarancją.
W odniesieniu do postawionego pytania: jeżeli planujesz używać intensywnie body wyraźnie amatorskie to moim zdaniem warto przedłużyć gwarancję. Jeżeli tak po amatorsku to niekoniecznie.

MC_
15-04-2012, 10:48
Przez drugi rok mozna sie do sprzedawcy zwrocic.

Enoka
16-04-2012, 11:21
Okej! Dzięki! Myślę, że nie ma co przedłużać gwarancji jak ma się coś zepsuć, to będzie zepsute na początku albo się zepsuje w pierwszym roku.

amroz
16-04-2012, 14:38
policz czy Ci to się opłaca, z tego co się orientuję to dodatkowo około 30% wartości sprzętu. Gwarancja taka jest też od uszkodzeń mechanicznych więc praktycznie możesz przed końcem gwarancji rozbić aparat o beton albo utopić a wtedy dostaniesz nowy o tych samych parametrach

Martinez69
21-04-2012, 21:09
policz czy Ci to się opłaca, z tego co się orientuję to dodatkowo około 30% wartości sprzętu. Gwarancja taka jest też od uszkodzeń mechanicznych więc praktycznie możesz przed końcem gwarancji rozbić aparat o beton albo utopić a wtedy dostaniesz nowy o tych samych parametrach

to jest akurat dodatkowe ubezpieczenie, które pokrywa wszelkie uszkodzenia "pseudo gwarancyjne" oraz uszkodzenia mechaniczne