PDA

Zobacz pełną wersję : jakość zdjecia na ekranie ??? (facebook?)



yaki
14-04-2012, 18:01
moje pytanie jest nastepujace, zauwazylem ze moje zdjecia jak ogladam sobie w szybkim podgladzie- maly prostokat na ekanie monitora - to nie jest to efekt odzwierciedlajacy w pelni waloru zdjecia , mowie tu o wielkosci zdjecia typu face book , dopiero jak powieksze na full ekran w pelni podoba mi sie wszystko i widze je jakby lepiej, szczegoly sa mocniejsze itd , po prostu zdecydowanie lepiej wyglada, pytam dletego ze czesto zdjecia pootem wrzucam na face booka i sa przez ludzi ogladane w takim wlasnie mniejszym rozmiarze (nie mowie juz o komprecji fb) .
Czy ktos moze wytlumaczyc mi to zjawisko ?
Czy mozna temu zaradzic?
Jakies pomysły by wrzucajac foty na face jak najmniej traciły?

z gory dzieki
yaki8-)

Czacha
14-04-2012, 18:03
Facebook sam dodaje kompresje. A to ze duze zdjecie ma wiecej szczegolow niz male to chyba logiczne? ;)

yaki
14-04-2012, 18:06
no tak myslalem skrycie , ale sie zastanawiam czy jakos mozna to ulepszyc cos z ustawieniami dpi czy cos , no nie wiem moze faktycznie bez sensu pytam ale , kto pyta nie bladzi :))
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
czy lepej jak z rawa robie jpg ustawic jakosc na 100 czy moze mniej i po wrzuceniu na fb bedzie lepszy efekt?

Czacha
14-04-2012, 18:20
Wrzuc 2 zdjecia zapisane z rozna kompresja i porownaj - nie mialem takich rozkminek nigdy ;)

yaki
14-04-2012, 18:26
no ja mam , bo robie czesto "strobist" , ostatnio hdr , i bardzo mi sie nie podoba to co widze na fb, nie jest to jakos moze super wielka roznica i dla laika pewnie żadna ale ja to widze i mnie to denerwuje , persen tu nie zaradzi :))

tomfoot
15-04-2012, 10:20
Moze nie zaplaciles rachunku za fejsa?