PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-330 (preview na dpreview)



skrzat
26-01-2006, 09:30
http://www.dpreview.com/news/0601/06012606olympuse330evolt.asp

kami74
26-01-2006, 10:18
No to ciekawe. zobaczymy jak to sie sprawdzi w zyciu.

bonk
26-01-2006, 10:43
muflon a pamietasz ty o czym wczoraj na ircu rozmawialismy?
...It provides two live view modes...

muflon
26-01-2006, 11:08
muflon a pamietasz ty o czym wczoraj na ircu rozmawialismy?
...It provides two live view modes...
ROTFL :-D Ale jaja... Ile ja juz moglbym miec $$$ gdybym wszystkie swoje pomysly patentowal... Jak bylem maly (>20 lat temu) to marzylo mi sie, zeby telewizor mogl byc sterowany jak maly komputer: jakies menu na ekranie, na ktorym sie wyswietla lista programow, ustawienia itp., do tego z pilotem - no generalnie przeciwienstwo ergonomii domowego Rubina :) Po kilku latach pojawily sie pierwsze TV z OSD...

bonk
26-01-2006, 11:14
stary a kojarzysz drewniane obudowy kompoterow ??
ja takie cos juz w czasach atari 8bit robilem.

no i "moje buty" ktore za kilka lat beda totalnym hitem :mrgreen:

muflon
26-01-2006, 11:21
"Side-by-side compare".. Nie kojarzylem tej funkcji z E-500, ale ciekawe.. czesto by mi sie przydalo.

Tylko co z tego, jak ISO>400 to "extended modes", a limity czasow otwarcia migawki dosc mocno sugeruja ze duze ISO jest raczej nie zalecane ;-)

Ale ogolnie to ciekawe, kilka naprawde fajnych pomyslow.

bonk
26-01-2006, 11:48
no to zaczela sie wysypka przed PMAowa

akustyk
26-01-2006, 11:57
troche sie to kojarzy z upgrade'owanym kompaktem. takim, zeby byl OVF i wymienna optyka.

jesli tylko ten aparat bedzie mial dostateczna jakosc do robienia w niskich czulosciach, to moze byc znakomity sprzet dla przyrodnikow/makrofotografow.

ciekaw jestem jak to sie bedzie sprawdzac w praktyce

swietny pomysl tak czy siak. brawo!

Michu (Pentax)
26-01-2006, 12:47
Muflon - z pierwszych wypowiedzi na forum Olka wynika, że sample z wysokim ISO są najlepsze jak do tej pory dla puszek tego systemu. Zasługą ma być nowa matryca i jednak minimalnie mniejsza ilość upakowanych pixli.
Ciekawszą wydaje mi sięraczej wiadomość o współpracy z Panasonikiem i prawdopodobieństwo zastosowania ich OIS w lustrzankach Olympusa.

muflon
26-01-2006, 12:55
Muflon - z pierwszych wypowiedzi na forum Olka wynika, że sample z wysokim ISO są najlepsze jak do tej pory dla puszek tego systemu. Zasługą ma być nowa matryca (..)
Ja tam mam teorie spiskowa. W koncu CMOS nie jest zastrzezonym znakiem, a z jakichs powodow chwala sie "matryca MOS" ;-) Czuje jakis podstep i tyle.

bonk
26-01-2006, 12:58
Ja tam mam teorie spiskowa. W koncu CMOS nie jest zastrzezonym znakiem, a z jakichs powodow chwala sie "matryca MOS" ;-) Czuje jakis podstep i tyle.

moze z takich samych z jakich szampony chwala sie provitaminami i innymi takimi.

nowa nazwa wiecej "szumu" wieksza sprzedaz

pyciu
26-01-2006, 13:28
A jak to rozumieć ?


14-45mm 1:3.5-5.6 lens (equivalent to 28-90mm on a 35mm camera)

crop x2.0 ?

pzdr.

DoMiNiQuE
26-01-2006, 13:36
A jak to rozumieć ?
crop x2.0 ?

Tak, wszystkie cyfrowe lustrzanki olka maja crop x2.
Ja tam sie olkami wogole nie podniecam ...chocby niewiadomo jakie parametry i funkcje posiadaly. Format 4/3 do mnie wogole nie przemawia :???:

gietrzy
26-01-2006, 13:45
']Ja tam sie olkami wogole nie podniecam ...chocby niewiadomo jakie parametry i funkcje posiadaly.
Niby tak, jednak automatyczna sprzątaczka matrycy jest nie_do_pobicia!

DoMiNiQuE
26-01-2006, 13:51
Niby tak, jednak automatyczna sprzątaczka matrycy jest nie_do_pobicia!
Moze sie kiedys w Canonie doczekamy :) Choc az tak bardzo mi jej nie brakuje ;)

fotomic
26-01-2006, 14:01
Ja tam mam teorie spiskowa. W koncu CMOS nie jest zastrzezonym znakiem, a z jakichs powodow chwala sie "matryca MOS" ;-) Czuje jakis podstep i tyle.

Pewnie nie wiesz że to nie jest CMOS :mrgreen: :mrgreen:

Michu (Pentax)
26-01-2006, 14:27
MOS to skrot - Może Oszczedniej Szumi.

pyciu
26-01-2006, 14:47
No jeśli nadal crop x2.0 - to jak dla mnie sama nowinka "LCD live-view" Olka nie wypchnie przed szereg.

akustyk
26-01-2006, 14:57
Muflon - z pierwszych wypowiedzi na forum Olka wynika, że sample z wysokim ISO są najlepsze jak do tej pory dla puszek tego systemu.

podkreslilem. jak zawsze wole poczekac na opinie osob niezwiazanych religijnie z dana marka :)

gietrzy
26-01-2006, 14:59
No jeśli nadal crop x2.0 - to jak dla mnie sama nowinka "LCD live-view" Olka nie wypchnie przed szereg.
Wypchnąć nie wypchnie, jednak być może dzięki temu w innych aparatach, np. klasy 3000D, pojawią się LCD.
To przecież dzięki ś.p. Minolcie wszyscy cieszymy się 2.5" LCD w aparatach.
Może dzięki takim pomysłom w końcu Canon zareaguje na automatyczną sprzątaczkę matrycy (Olek), upgradeable RAM bufffer (Fuji), rewelacyjny wizjer w klasie 1.6 crop (Minolta D7D) i ergonomiczne body (Nikon, Minolta).

akustyk
26-01-2006, 15:20
Może dzięki takim pomysłom w końcu Canon zareaguje na automatyczną sprzątaczkę matrycy (Olek), upgradeable RAM bufffer (Fuji), rewelacyjny wizjer w klasie 1.6 crop (Minolta D7D) i ergonomiczne body (Nikon, Minolta).

a nie wolisz 135 pol AF, 46fps i matrycy 18Mpix??? w komplecie z jakims kitowym denkiem 18-55?

przeciez koniec koncow, chodzi o jakosc obrazu

/end sarcasm

swiete slowa. Canon moglby ruszyc d... i zrobic aparat dla fotografow, nie tylko dla reporterow i sportowcow + obstrzeliwujacych mury i kartki milimetrowe.

sid
26-01-2006, 15:32
A mnie się to podoba – walka o klienta. Wprowadzanie nowych udogodnień w postaci porządnego body z dużą dozą „aparatowości”, filtru czyszczącego matrycę, podglądu na żywo do fotografii makro. A Canon nic… dodał guzik DirectPrint w 5D! Bo canon ma najlepsze matryce więc i tak wole aparat z dobra matrycą –ktoś powie (np. ja ;) ). Tylko to właśnie nie dobrze, że tylko Canona ma takie matryce i nie musi się starać o klienta. Gdyby nie ten fakt, już dawno musiał by dołożyć coś praktycznego żeby konkurować wynalazkami Minolty czy Olympusa… a tak… możemy poważyć o guziku MLU czy porządnym body ze spotem i uszczelkami :(

Michu (Pentax)
26-01-2006, 17:16
Akustyk - osobiście chciałbym tylko tylną ściankę do mojego Z-1p z matrycą 8-10 MPxl. Sądzę, że prawie wszyscy analogowcy marzyliby o takim rozwiązaniu ;)
Kto wie, może galopujący postęp doprowadzi do tego, że w Krasnogorsku powstawać będą tylne ścianki, a dowolny serwis dopasowywać je będzie do wybranego modelu :)

akustyk
26-01-2006, 17:24
Akustyk - osobiście chciałbym tylko tylną ściankę do mojego Z-1p z matrycą 8-10 MPxl. Sądzę, że prawie wszyscy analogowcy marzyliby o takim rozwiązaniu ;)
Kto wie, może galopujący postęp doprowadzi do tego, że w Krasnogorsku powstawać będą tylne ścianki, a dowolny serwis dopasowywać je będzie do wybranego modelu :)

obawiam sie, ze nie doczekamy tego. polityka i sukces Canona i Nikona (ktorzy aktualnie rozdaja karty w tym biznesie) wskazuje jawnie na to, ze uzytkownicy nie chca przemyslanych konstrukcji ___fotograficznych___. wazne sa piksele, fps-y, uszczelnienia (dawniej: spot), ilosc pol AF,... wszystko, tylko nie ergonomia i przydatnosc tego narzedzia do celu do ktorego zostalo stworzone - fotografowania.

to tak jak z telefonami komorkowymi - graja melodyjki, robia zdjecia, sluza jako pilot do telewizora, smaza frytki... a potem gdy trzeba wykorzystac je do tego, do czego wlasciwie zostaly stworzone (wyjasnienie: rozmow telefonicznych) to sie okazuje, ze baterie szlag trafil :(

ludzie daja sie kupic bzdurami i gadzetami. a aparat sie bardziej podoba jesli jest high-tech niz jesli faktycznie pozwala robic zdjecia. i ma magiczny przycisk DirectPrint zamiast MLU :roll:

dozylismy czasow, w ktorym marketingowcy dyktuja wszystkim co i jak maja robic... :(

Michu (Pentax)
26-01-2006, 17:50
... a potem gdy trzeba wykorzystac je do tego, do czego wlasciwie zostaly stworzone (wyjasnienie: rozmow telefonicznych) to sie okazuje, ze baterie szlag trafil :(
(

Hmm... Zawsze wydawało mi się, że komórka służy głównie do robienia zdjęć...
Cóż człowiek uczy się całe życie.

Direct Print... Tsaaaa... Ciężka sprawa - a można chociaż w menu przypisać mu inną funkcję? ;)

Ale, ale wracając do tematu wątku:
http://www.olympus-esystem.com/dea/products/e330/sample/index.html

Jak to oficjalne sample...

sid
26-01-2006, 18:42
Jak to oficjalne sample własnie...
Tylko ISO 100 pewnie wszystko ze statywu, na najlepszych szklach i z recznie ustawionym WB wedlug stpni K... :( W takich warunkach to kazda malpka da se rade