PDA

Zobacz pełną wersję : Przebieg w analogu



Paradox
26-01-2006, 00:30
Ślęczę już od paru godzin i nie mogę znalezć,a wiem że cos takiego tu czytałem,mianowicie że na początku nowego filmu jest naświetlany nr klatki.Nie wiem czy dobrze wogóle tamto zrozumiałem,ale jesli tak to w jakich modelach,bo ja mam 50-tke i nic takiego nie zauważyłem,no chyba ze laboludki odcinają.
Pozdrawiam.

ps"adamek-że też się Ciebie jeszcze żarty wypalają

adamek
26-01-2006, 00:35
Ale czekaj.
Że niby aparat miałby sam wypalać????
Mój 33v na sczęście nic mi nie wypala.
:)

Gizzmo
26-01-2006, 00:52
Ale czym mialby to niby robic? Do tego potrzebne byly by diody jakie sa na przyklad w datowniku - jesli ktos ma taki wynalazek w aparacie. Normalny aparat ma jedynie diode swiecaca w podczerwieni (ta od znajdowania, zliczania klatek), a normalny film na podczerwień jest slepy.

Paradox
26-01-2006, 00:59
Akurat to o co pytałem,to nie wyssałem sobie z palca.
Nie twierdzę że coś takiego jest,sam jak to czytałem to byłem zaskoczony,no ale może nie czytałem ze zrozumieniem.

Gizzmo
26-01-2006, 01:02
A gdzie to czytales?

Paradox
26-01-2006, 01:13
Gizzmo-w pierwszym moim poście jest napisane że tu na CB tylko że zaczełem czytać na jakiś inny tema,potem w wątku był link i potem gdzieś coś takiego się pojawiło.
A swoją drogą to przydała by się taka funkcja-Twoje przeczytane posty,hehe.

SimOn!
26-01-2006, 01:27
W niektorych starych Canonach FD bylo naswietlanie parametrow ekspozycji miedzy klatkami albo na pierwszej/ostatniej klatce filmu. Ale 50? hmm zdecydowniae nie.

Loge
26-01-2006, 01:32
Może chodzi o Eosa 1v? On wypala na rozbiegówce numer identyfikacyjny wraz z numerem filmu rosnącym automatycznie po każdej zmianie kliszy. Ale nie słyszałem o takich możliwościach w 50.

dominpok
26-01-2006, 02:05
Minolta 7 wypala numer filmu na początku
a wdziałem też tylne klapki do Nikona f90 z nadrukiem parametrów ekspozycji pomiędzy klatkami

thorin
26-01-2006, 10:14
Minolta 7 wypala numer filmu na początku
a wdziałem też tylne klapki do Nikona f90 z nadrukiem parametrów ekspozycji pomiędzy klatkami


w eosach 600, 620, 630, 650 tez sa takie scianki


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.butkus.org/chinon/canon_620-650/body102.jpg)

Canonek
27-01-2006, 16:23
W niektorych starych Canonach FD bylo naswietlanie parametrow ekspozycji miedzy klatkami albo na pierwszej/ostatniej klatce filmu.
:shock: W jakich modelach ??? Z serii A i T nie mialem tylko T90. W zadnym czegos takiego nie bylo.

minek
28-01-2006, 18:36
Ślęczę już od paru godzin i nie mogę znalezć,a wiem że cos takiego tu czytałem,mianowicie że na początku nowego filmu jest naświetlany nr klatki.Nie wiem czy dobrze wogóle tamto zrozumiałem,ale jesli tak to w jakich modelach,bo ja mam 50-tke i nic takiego nie zauważyłem,no chyba ze laboludki odcinają.


Jedynki wypalają. Nie wiem czy wszystkie (nie miałem żadnego (-: ) ale czytałem spec od 1V - na początku filmu wypala numer tegoż. - raczej blisko pierwszej klatki to musi być, prawdopodobnie zaraz za migawką, bo tam jest trochę miejsca na takie rzeczy.
W dodatku kolekcjonuje informacje o filmach (ponoć do 100). W pudełku jest kabelek i soft, pozwalający zgrać to do komputra. Masz wtedy info, nr filmu (ten sam co wypalony na konkretnych filmach), nr klatki i parametry ekspozycji i pewnie coś jeszcze - no taki exif do analoga.