PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzętowy dylemat (body)



pancernik12
12-04-2012, 17:32
Witam!
Od prawie dwóch lat posiadam i z powodzeniem używam 500D. Trafiła się jednak okazja w miarę przyzwoitego odsprzedania aparatu... i dylemat...

Co wybrać:

50D
+mikroregulacja
+wymienne matówki
+krzyżowe AF
+szybsze

-tylko używki - brak gwarancji

60D
+krzyżowe AF (z 50D)
+pomiar światła z 7D
+wymienne matówki
+nowe=gwarancja

-droższy niż 50D (prawie x2)
-brak mikroregulacji
-wolniejsze serie niż w 50D

7D
+AF - wiadomo
+pomiar światła - wiadomo
+nowe=gwarancja
+mikroregulacja

-cena
-wg opinii użytkowników gorzej wychodzi przy jakości zdjęć niż 50D


5Dmk1
+wiadomo, same plusy :)

-konieczność wymiany obiektywów
-używki

Może pozostać przy 500D - nie wiem tylko czy resell na podobnym poziomie kiedykolwiek się powtórzy.

Zakres użytkowania:

70% statyczne ujęcia (w tym z manualnymi obiektywami), 30% sport - mniej lub bardziej dynamiczny.

Od razu zaznaczam, iż budowa i ergonomia nie są dla mnie argumentem - szybko przyzwyczajam się do układu przycisków i kółeczek - podobnie rozmiar i waga.
Szkła ze stopki - przyzwyczaiłem się do nich i wolałbym nie zmieniać - w planach stałki (oprócz manualnych na M42, których używam).


Budżet - ok. 4500zł

Z góry dziękuję za pomoc

Bffist
12-04-2012, 17:40
Kwestia do czego konkretnie potrzebny Ci aparat. Ja osobiście celował bym w 50d lub najlepiej 7d. W sumie 5d też by kusiło. Ale jakoś chyba wolał bym 7d.

dzidofon
12-04-2012, 17:55
Przepraszam że pytam, ale dlaczego chcesz sprzedać aparat, z którego jesteś zadowolony? Używki na allegro kosztują ok. 1700-1800 (można też sporo tańsze znaleźć), jaka więc jest różnica między odsprzedaniem "przyzwoitym" a "nieprzyzwoitym"? Nie wiem czy ta dzisiejsza okazja jest aż tak wielka, żeby rozważać wymianę body spełniającego wymagania na coś nowego :-). Ale to oczywiście Twoja sprawa.
Ja mam 50D, tak naprawdę z plusów które Ty wymieniłeś to naprawdę ważna jest tylko szybkość serii. Z mikroregulacji raz korzystałem, przy Sigmie 70-200, ale działała nieliniowo i skończyło się na wysłaniu zestawu do kalibracji. Mikroregulacja, co potwierdzają niektóre wątki tutaj, ma sens chyba tylko przy stałkach.
O pozostałych puszkach się nie wypowiem, bo nie używałem. Ale MZ nie ma sensu pakować dwa razy większej kasy w 60D tylko dlatego, że będzie nowe :-).

flankerp
12-04-2012, 18:01
... kup C10-22, grip z dodatkową baterią jak jescze nie masz...

Z drugiej strony, 500D już się leciwe robi i jak jest mega okazja to warto się dwa razy zastanowić.
Szczerze mówiąc mam podobny dylemat. Podstawowe pytanie, czego oczekujesz po sprzęcie i jak Ci to pomoże robić lepsze zdjęcia... Ja zadałem sobie to pytanie i chyba najpierw kupie C10-22 dopiero potem będę myślał o zmianie puszki

Mateusz87
12-04-2012, 18:08
Ja skłaniałbym się ku 7D. Znaleźć w dobrym stanie 5D i z przyzwoitym przebiegiem - rzecz niełatwa ...

pancernik12
12-04-2012, 18:15
Dzięki za zainteresowanie.

Dzidofon - stąd mój dylemat... przyzwoita - bo w miarę atrakcyjna w powiązaniu z posiadanymi zaskórniakami :) W takim razie mikroregulacja przechodzi na ostatnią pozycję.

flankerp - grip i bateryjka oczywiście są, lepszych zdjęć innym body nie będę robił - będą takie same. Szeroki kąt raczej nie dla mnie - wolałbym w cenie 10-22 (z lekką dokłądką) kupić dwie stałki lub Sigmę 50mm.

Mateusz87 - 7D - nowe, na gwarancji, najdroższe z podanego zestawienia, jednak szkła mogę zostawić...

Pozdrawiam

flankerp
12-04-2012, 18:21
... ja tam zawsze wole nowe... Nikt tam spoconych paluchów nie kładł :D :D :D
60D to praktycznie takie 7D z gorszym AF i wolniejszymi seriami. Na plus dodaj jeszcze:
- Slot kart SD (tańsze, wygodniejsze i zostaną Ci z 500D)
- obrotowy ekranik (można łatwiej robić ciekawe zdjęcia z perspektywy kota ;)
- wężyk z 500D pasuje ;) (pilot chyba też)
- 12 miesięcy spokoju (gwarancja), potem do ludzi :D

Generalnie 60D jest moim faworytem jak będę kiedyś zmieniał, chyba, że pojawi się do tego czasu 70D co jest nie wykluczone :)

dzidofon
13-04-2012, 09:56
Dzidofon - stąd mój dylemat... przyzwoita - bo w miarę atrakcyjna w powiązaniu z posiadanymi zaskórniakami :) W takim razie mikroregulacja przechodzi na ostatnią pozycję.


Wiesz... to moje zdanie, na podstawie działania z zoomami. Zapewne ze stałkami mikroregulacja działa zdecydowanie lepiej.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

... ja tam zawsze wole nowe... Nikt tam spoconych paluchów nie kładł :D :D :D


Nie widziałeś mojego 50D ;-). Daję głowę że po wyglądzie i działaniu byś go nie odróżnił od nowego. Dopiero licznik by go zdradził, ale i tu tragedii nie ma :-)

gervee
13-04-2012, 10:13
Weź 50D jeśli dobre a za różnicę w cenie pomiędzy 50D a 7D kup sobie obiektywy, jeźdź na wycieczkę w fajne miejsce, kup sobie coś ;).

meg83
13-04-2012, 10:24
Weź 50D jeśli dobre a za różnicę w cenie pomiędzy 50D a 7D kup sobie obiektywy, jeźdź na wycieczkę w fajne miejsce, kup sobie coś ;).


gervee dobrze mówi, kup 50d a resztę odłóż na jakieś lepsze szkło

Bffist
13-04-2012, 12:53
Albo zamiast szkła, wycieczka gdzie będziesz mógł miło pofocić i zwiedzić (;

pancernik12
13-04-2012, 16:57
Na szczęście mieszkam w regionie, który ma aż nadto pięknych miejsc (za darmo) :)

Postanowiłem zostawić pińcetkę, część zaskórniaków zainwestować w lepszą lampę, część w stałki (AF i M42). Jak aparat umrze śmiercią naturalną to wtedy będę myślał.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

pancernik12
12-03-2013, 18:43
Mały edit: po prawie roku, znowu zacząłem się zastanawiać nad zmianą. Przeczytałem jeszcze raz ten wątek i dokupiłem Sigmę 30mm 1,4. Jest bardzo dobrze.

Pozdrawiam

pancernik12
13-04-2013, 14:27
Kolejny edit :)

Pragnę podziękować kolegom, którzy proponowali 50D i przeprosić, że dopiero teraz przesiadłem się na ten model :) JEST GENIALNY!!!!


Pozdrawiam