PDA

Zobacz pełną wersję : Pusar wyzwalany fotocelą



Jackowski
09-04-2012, 18:20
Witam, szukam odpowiedzi na pytanie czy można ( w sieci widziałam taki zestaw DIY ) uruchomić radiotransmiter Pulsar fotocelą, aby ten z kolei uruchomił radioodbiornik. Szukam sposobu na zdjęcia dynamiczne a konkretnie zamrożenie wody w ruchu.

webphoto
01-05-2012, 22:02
Witam. Jak by to miało wyglądać ? Dlaczego zwyczajnie nie zamocujesz nadajnika na stopce ? Nie dociekając przyczyn kolejne pytanie... Dlaczego nie użyjesz fotoceli do odpalenia lampy ?

Chyba sam sobie rzucasz kłody pod nogi kolego :?:

Jackowski
01-05-2012, 23:41
Witam , chodzi o to ze uzywajac 100mm na FF i focac powiedzmy wpadajaca truskawke do wody musze miec czas ok 1/4000, oczywiscie moge to zrobic ale zarysuje wszystko flashem a tego nie chce.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Oczywiscie rozwiazalem problem mianowicie; kupilem fotocele oraz dyfuzor, w nim zamontowalem fotocele wyprowadzajac kabel do radia, dyfuzor pomalowalem wewnatrz na czarno , flash na minimum oraz HSS. mam 3x Bowens 500R, przy czasie 1/4000 moge focic na f8 iso 100, oczywiscie czas idzie az do 1/8000.

webphoto
01-05-2012, 23:54
Rozumiem.

Czy możesz z autopsji powiedzieć jak się sprawuje radio pulsara ? posiadam dwie lampy 500r i myślę nad wyzwalaniem radiowym. Którego modelu używasz ?

Jackowski
02-05-2012, 00:24
Pulsar Radio Transceiver, dlatego ze mozna ich uzyc nawet do flasha, brak TTL, ale jesli chodzi sama prace to bedzisz mógl zakopac lampy bardzo głeboko a i tak je uruchomisz i nie darzyło mi sie zeby choc raz nie ruszyły, polecam