PDA

Zobacz pełną wersję : Po co komu CANON Battery Grip ?



Drozdi
25-01-2006, 16:37
Witam,

po co komu CANON Battery Grip np. do EOSa 350D?

Ja widze wiecej wad, niz zalet, ale moze sie myle.

Wady:
- aparat staje sie ciezszy
- wiekszy
- wydatek okolo 250 zl (w ogole nie widze w tym sensu, bo za te cene mam okolo 10 niefirmowych baterii)

Zalety:
+ dla niektorych lepiej lezy w rekach (ale tu mozna sie klocic)
+ mozliwosc wykonania wiekszej liczby zdjec (ale tu tez nie widze wiekszego sensu, bo pusty akumulatorek na pelny wymienie w 10 sekund)

Wiec po co wydawac okolo 250 zl :rolleyes:

P.S.
Oryginal kosztuje okolo 400 zl :mrgreen:

POZDRAWIAM

adamek
25-01-2006, 16:43
ja mam grip do33v. ale zalety zapewne te same:
a) Aparat jest cięższy
b) Aparat jest większy
c) Lepiej leży w rękach
d) Dużo wygodniej się robi zdjęcia pionowe (a tych robię dużo)
e) Po długich sesjach zdjęciowych nie boli mnie mały palec od prawej ręki, który był ówczas pod aparatem. :)

ps. tak, naprawdę dla mnei jest zaletą fakt, że ten aparat jest większy i cięższy.

Parteq
25-01-2006, 16:46
Witam,

po co komu CANON Battery Grip np. do EOSa 350D?

Wady:
- aparat staje sie ciezszy
- wiekszy
- wydatek okolo 250 zl (w ogole nie widze w tym sensu, bo za te cene mam okolo 10 niefirmowych baterii)

Zalety:
+ dla niektorych lepiej lezy w rekach (ale tu mozna sie klocic)
+ mozliwosc wykonania wiekszej liczby zdjec (ale tu tez nie widze wiekszego sensu, bo pusty akumulatorek na pelny wymienie w 10 sekund)
POZDRAWIAM

Po podpieciu gripa do swojej trzysetkki odkrecalem go tylko raz, a zaraz pozniej szybko przykrecilem.

Plusy dla mnie;
- aparat staje sie ciezszy
- wiekszy
- stabilniejszy, lepiej lezy w reku,
- lepsze i wygodniejsze kadrowanie pionowe,

Z wad moze to ze w moim plecaku razem z body troche wystaje ponad komory, ale to ostatecznie nie wina samego gripa.
10 sekund na zmiane baterii moze Cie kosztowac conajmniej jedno swietne zdjecie.

Pozdrawiam,
Parteq

Pikczer
25-01-2006, 16:47
A u mnie jak wyzej :)

DoMiNiQuE
25-01-2006, 16:49
Wady:
- aparat staje sie ciezszy
- wiekszy
Dla mnie to sa akurat zalety, nie wyobrazam sobie focenia z dluzszym szklem bez BG



Zalety:
+ dla niektorych lepiej lezy w rekach (ale tu mozna sie klocic)
Wg mnie zdecydowanie lepiej lezy w dloni. Jak odpialem BG to nie wiedzialem jak zlapac aparat :shock:
Cos mi sie wydaje, ze po prostu nie miales z nim do czynienia 8-)

nastier
25-01-2006, 16:51
10 sekund? no to ZAWSZE musisz miec akumulatorek w kieszeni, w co watpie :roll:

reszta jak wyzej. jakbym chcial lekkie g****, to bym kompaktem pstrykal :D

Riccardo
25-01-2006, 16:52
Wiec po co wydawac okolo 250 zl :rolleyes:

P.S.
Oryginal kosztuje okolo 400 zl :mrgreen:

POZDRAWIAM

ja dalem 250 za orginal. Bez prownania lepiej lezy w lapie.

KuchateK
25-01-2006, 17:01
Aparat lepiej wyglada :D

Riccardo
25-01-2006, 17:13
Aparat lepiej wyglada :D

Bardziej "profi" (zwlaszcza 350tka :) )

minek
25-01-2006, 18:23
Witam,

po co komu CANON Battery Grip np. do EOSa 350D?


Poprostu spróbuj. Zobaczysz to uwierzysz. Ja też wątpiłem, sądziłem, że czasami będę zakładał tego gripa (33v), a zwyczajnie go nie zdejmuję. Aku wystarczyło już na jakieś 70 filmów, i chyba wreszcie się kończą.
Jestem dokładnie tego samego zdania co Adamek.

Aha - jedyne co jest mniej wygodne, to zdjęcie pionowe, za uchwyt pionowy, z przykręconą płytką do statywu.

gr86
25-01-2006, 18:25
e) Po długich sesjach zdjęciowych nie boli mnie mały palec od prawej ręki, który był ówczas pod aparatem. :)

ps. tak, naprawdę dla mnei jest zaletą fakt, że ten aparat jest większy i cięższy.
choćby dla tego opłaca się kupić, a cena naprawde niewielka jak za tą wygode:mrgreen:

Drozdi
25-01-2006, 18:26
:grin: :grin: :grin: :grin:

No nic. Wszyscy zachwalaja

Moze i ja sie przekonam

P.S.
Najbardziej przemowila do mnie ta zaleta:
"Aparat lepiej wyglada" :lol: :lol:

tymin3
25-01-2006, 19:21
A ja mam E1 i komplet grip bateria ladowarka do baterii wyniusłbymnie 2500 tak +/- :( tego Canonowi zazdroszcze ze kosztuje tylko 200 czy 400 zł w porownaniu do olka to zadarmo

Vitez
25-01-2006, 19:26
Dla mnie wymienione wady to zalety. Wole ciezszy i wiekszy aparat. Jak bede potrzebowal malego i lekkiego to kupie jakiegos IXUSA :roll: .
Dodatkowa wazna dla mnie zaleta bo czesto robie zdjecia w pionie i juz mi nadgarstek krzyczal - drugi spust.

adamek
25-01-2006, 19:30
minek: widzisz, ja mam kiepski statyw z małą płytką. ;)
Nie przeszkadza.

Drozdi
25-01-2006, 19:41
Chyba mnie przekonaliscie 8-)

Moglibyscie podac mi namiar na oryginalnego Grip'a za okolo 250 zl?

P.S.
Wiem ze od tego jest Allegro itp, ale chcialbym pewnej informacji.

gr86
25-01-2006, 20:13
Chyba mnie przekonaliscie 8-)

.[/I]
wiedziałem;) ja też niebyłem przekonany dopuki nie spróbowałem zrobic pare fotek aparacikiem z gripem 8-)
zerknij do Fotojokera może mają promocje

krii
25-01-2006, 21:11
ja mam duze łapy... wiec poprawila mi sie znaczne ergonomia :)

po za tym podczas upadku grip moze pochlonac spora czesc energii :)

jedyny dodatkowy minus jest taki, ze musialem zmienic torbe foto, bo wyroslem :)

ps Ja mam do sprzedania 2 sztuki, nowki

guest1
25-01-2006, 21:23
Ja ma gripa do mojej 20 stki od 2 dni i juz widze zalety
jak wyzej
i nie dałem 200 zł tylko wiecej ale warto było :)

lon
25-01-2006, 21:58
Od kiedy kupiłem gripa do 350-tki też go nie zdejmuję. Zdecydowanie uległa poprawie ergonomia. Aparat jest stabilniejszy i zdecydowanie łatwiej zrobić zdjęcia z dłuższymi czasmi. Moim zdnaiem same zalety. polecam.

Przemoc
25-01-2006, 22:33
Aparat jest stabilniejszy i zdecydowanie łatwiej zrobić zdjęcia z dłuższymi czasmi.

Zgadzam się z powyższym, po kilku miesiącach zabawy 350-tką kupiłem grip i mocno się zdziwiłem, okazało się, że mniej zdjęć mam poruszonych.

Stabilizacja obrazu ;) to najważniejsza zaleta.

hekselman
25-01-2006, 22:40
Dla mnie istotną zaletą jest możliwość założenia Hand Strapa - paska który "sam trzyma aparat w ręku" - praktycznie spokojnie macham aparatem bo z tym zbawnym paseczkiem aparat nie ma absolutnie możliwości wyślizgnąć z się z dłoni - wystarczy go prawidłowo wyregulować a aparat nawet nie trzymany palcami - nie wysuwa sie z uchwytu.No a jak ma się dopiętą "długą rurkę" to ..parę złotych może się ....hmmmm.Poza tym - z moich praktycznych doświadczeń wynika że: 2 baterie w gripie wystarczają na dłużej niż 2 x baterie.

gwozdzt
25-01-2006, 22:52
Z tego co w rękach trzymałem mam następujące wrażenia:
50E + BP50 - The Best!
350D + BG-E1 - OK w poz. pionowej, natomiast w poziomie zbyt płytki chwyt.
10D/20D/300D + grip na 2xBP-511 - za wielkie, za ciężkie.
Po prostu mam niezbyt duże dłonie (pozostałe rozmiary też nie :-)) i każdy grip mieszczący 2 Akku 511 jest dla mnie zbyt gruby i nie mam pewności chwytu w pozycji pionowej, inaczej mówiąc nie potrafię tego dobrze "zamknąć" w dłoni.

oskarkowy
25-01-2006, 23:14
Jak przeczytałem post otwierający wątek, to z początku pomyslałem, że to jakiś żart. Później zauważyłem, że pytający myśli poważnie..
Aparaty canona bez gripów nie istnieją, zupełnie nie dają się używać.
Grip to przede wszystkim wygoda dla nadgarstka.
A w 350D to kawał plastiku, który w ogóle pozwala znaleźć aparat.

Najfajniejszy grip jaki miałem, pochodził z EOS3 (były dwa modele, myślę o tym z silnikiem). Aparat nabrał właściwych wymiarów i wagi. Kadrowanie długimi szkłami stało się przyjemnością, bezwład pozwalał na wiele więcej w kwestii utrzymywania czasów. Po prostu bomba.

Nawet teraz, chociaż nie potrzebuję ładuję do gripa dwie baterie, żeby było choć trochę ciężej. Zarzutu, że to za ciężkie i nie wygodne, nie potrafię zrozumieć.

oskarkowy
25-01-2006, 23:16
A to też jest ciekawe :mrgreen:
Ale tak jest. Pierwszy raz zauważyłem to w 10D. Na jednej baterii wychodziło ok 400 RAWów, na dwóch nawet 1100 - 1200. Nie wiem dlaczego, nie znam się na elektronice, ale tak było. Za jakiś czas, jak tylko uspokoją się skoki temperatury sprawdzę jak to wygląda z 5d.

hekselman
25-01-2006, 23:47
Ale tak jest......sprawdzę jak to wygląda z 5d.
TEŻ :-)

pito
26-01-2006, 03:16
- bez gripa nie mozna podpiac canonowskiego hand strapa e1 (przynajmniej w 350d itp.), tylko jakies badziewie dokrecane na srube a hand strap mi sie bardzo przydaje podczas plenerow

gwozdzt
26-01-2006, 08:40
...Zarzutu, że to za ciężkie i nie wygodne, nie potrafię zrozumieć.
To zależy od rozmiarów fotografa :-)!
Ja mam niewiele ponad 160cm wrostu, 65kg wagi i dłonie proporcjonalne do tych wymiarów i tak jak napisałem, gripy na 2 x BP511 są dla mnie zbyt grube, bo nie potrafię tego dobrze utrzymać w garści.
Grip od 350D jest cieńszy ze względu na mniejsze aku, więc ten był OK, tak samo jak grip od 50E.

anwa
26-01-2006, 08:49
Przeczytałem wszystkie wątki. Zgadzam się, że dodatkowe zasilanie w przypadku wykonywania dużej ilości zdjęć może być użyteczne. Jednak nie sądzę, aby było to niezbędnym wyposażeniem u nawet zaawansowanego amatora. Nie dajmy się zwariować. pzdr

gwozdzt
26-01-2006, 09:30
Z tego co słyszałem (bo w rękach nie miałem) akumulatory w gripie od 350 siedzą równolegle do aparatu...
To raz.
A dwa - że te aku od 350D są same w sobie cieńsze od BP-511.
Moze gdyby dwie 511 leżały równolegle, to też by było dobrze, ale nie sposób spróbować, ponieważ nie ma takiego gripa.
Gdy kupowałem aparat, to "przymierzałem" 300D i 350D, każdy z gripem i bez. Doszedłem do następujących wniosków:
- 350D bez gripa porażka, z gripem OK w pionie, ale w poziomie i tak porażka.
- 300D bez gripa OK, z gripem "nadgabaryt".
Zdecydowałem się w końcu na 300D bez gripa, choć mogłem sobie pozwolić nawet na 350D z gripem. Pomyślicie - wariat, ale jestem amatorem, fotografuję dla przyjemności i nie robię olbrzymich powiekszeń (w zasadzie max. to co oferują minilaby czyli 15x21). No i z tym aparatem to było trochę jak z samochodem: nie będę się ścigał, ale ma być wygodny :-)
Dostępne środki przesunąłem z body na szkło i tym sposobem mam 300D + Sigma 18-50/2,8 :-)
Potem weszła promocja w Fotojokerze (gripy do 300D za 149zł), postanowiłem spróbować jeszcze raz. Kupiłem nawet dwie sztuki: jeden od razu na Allegro, bo schodziły za 200 :-), a drugi myślę sobie - spróbuję się przekonać. I ten drugi też poszedł na Allegro :-) I jeszcze na nich zarobiłem :-D
Tak wiec dla mnie do przyjęcia byłby 300D z cieńszym gripem (takim jak np. ten od 350D lub 50E), a wzorem ergonomii jest IMHO właśnie 50E + BP50 :-)

kaplasak
26-01-2006, 09:46
Z tego co słyszałem (bo w rękach nie miałem) akumulatory w gripie od 350 siedzą równolegle do aparatu i może to jest wygodne. W gripie od 20 wchodzę prostopadle, przez to grip jest strasznie "gruby" i przy moich nie małych wymiarach, objęcie go i pewne trzymanie w kadrach pionowych wcale pewne nie było (nie byłem w stanie go objąć). O wadze zestawu (np z podpiętą Sigmą 100-300) już nie wspomnę.

W 350 też siedzą prostopadle


350D + BG-E1 - OK w poz. pionowej, natomiast w poziomie zbyt płytki chwyt.

Do 350D jest grip BG-E3

oskarkowy
26-01-2006, 09:51
Tak wiec dla mnie do przyjęcia byłby 300D z cieńszym gripem (takim jak np. ten od 350D lub 50E), a wzorem ergonomii jest IMHO właśnie 50E + BP50 :-)
W 50E zasilanie było z paluszków, to dawało zupełnie inny kształt.
W dslr gripy są sporo grubsze, to prawda.
Zgadzam się też z kwestią ergonomii. Jeśli ktoś ma małe dłonie, to na pewno nie jest to wygodne.
Mimo wszystko w sytuacji, gdy jest do wykonania duża sesja, grip pozwala odpocząć nadgarstkowi. Z różnych przyczyn nie miałem gripa z 20D. Nie wspominam tego zbyt dobrze. Po kilku godzinach ciągłego kadrowania prawy nadgarstek naprawdę nie wytrzymywał.

Zielony
26-01-2006, 09:55
W 350 też siedzą prostopadle

Trzeba wziąć chyba pod uwagę, że baterie do 350D są po prostu mniejsze gabarytowo. Takie same miałem w starej komórce :mrgreen:
Może o to własnie chodzi...


BTW, chociaż patrze teraz na ten grip i czy ja wiem, czy wchodzą prostopadle :roll:

gwozdzt
26-01-2006, 10:12
Trzeba wziąć chyba pod uwagę, że baterie do 350D są po prostu mniejsze gabarytowo. Może o to własnie chodzi...
Ot, to.
Najbardziej chodzi o to, że sa cieńsze.


BTW, chociaż patrze teraz na ten grip i czy ja wiem, czy wchodzą prostopadle :roll:
Tak, prostopadle DO APARATU (a równolegle do siebie).
A my gdybamy, czy nie byłoby lepiej gdyby wchodziły równolegle do aparatu.

kaplasak
26-01-2006, 10:13
BTW, chociaż patrze teraz na ten grip i czy ja wiem, czy wchodzą prostopadle :roll:

Hmm może poprostu mamy różne wyobrażenie tej "prostopadłości", a może to rozwieje nasze wątpliwości? :)

http://computers.livedoor.com/livedoor/kaden/d-pick/200502kiss/013a.jpg

dentharg
26-01-2006, 10:14
Grip do 350 jest po prostu niezbędny. Jednak jak się podczepi płytkę od Velbon Sherpy to już tak wygodnie nie jest trzymać w pionie za grip.

Zielony
26-01-2006, 10:20
Hmm może poprostu mamy różne wyobrażenie tej "prostopadłości", a może to rozwieje nasze wątpliwości? :)

http://computers.livedoor.com/livedoor/kaden/d-pick/200502kiss/013a.jpg

Ach takie buty...

Nie zakładałem, że tam jest takie "ci*lstwo z g*wnolitu" ;) które trzeba dodatkowo wyjąć.
Kolejne sekundy tracicie na wymiane baterii :lol:

gwozdzt
26-01-2006, 10:24
...że tam jest takie "ci*lstwo z g*wnolitu" ;) które trzeba dodatkowo wyjąć...
A jeszcze lepsze jest to "ci*lstwo" na paluszki :-)
Prawdziwy majstersztyk:mrgreen:

Dawniej ludzie byli mądrzejsi, inżynierowie lepsi... weźmy taki BP50 od 50E: wchodzą 4 paluszki. Przekładasz taki malutki "dynks" i zamiast paluszków wchodzi 2CR5. Klapka od body się trzyma korpusu i wchodzi do gripa. Żadnych "ci*lstw", klapka nie wpadnie do śniegu...
No ale wiadomo - najtrudniej wykombinować najprostsze rozwiązania. Widać dawniej lepiej sobie z tym radzili :-(

Nemeo
26-01-2006, 10:28
Dla mnie istotną zaletą jest możliwość założenia Hand Strapa

Gdzie takie coś kupiłeś ?

gwozdzt
26-01-2006, 10:30
Gdzie takie coś kupiłeś ?
Osobno nie wiem, gdzie to kupić, ale jest na wyposażeniu BP-8 do analogów.

Nemeo
26-01-2006, 10:45
Znalazłem coś takiego, tylko jak sprawdzić czy bedzie pasował ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82997946

gwozdzt
26-01-2006, 10:56
Znalazłem coś takiego,
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82997946

Uważaj, ten pasek wyklucza użycie jednocześnie z gripem.
To całkiem co innego, niż Hand Strap, o którym była mowa wcześniej i który wymaga posiadania gripa.
http://www.allegro.pl/search.php?string=hand+strap&country=1
Natomiast przy BP-8 jest plastikowy substytut tego Hand Strap.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81534853


tylko jak sprawdzić czy bedzie pasował ?
Zapytać sprzedającego.

Zielony
26-01-2006, 11:01
No tak ale jak już założysz Hand Strapa, to przy kadrach pionowych i tak będziesz korzystał z spustu do zdjęć horyzontalnych.
No chyba, że wyciągniesz dłoń...


BTW, ten HandStrap z Matina mi się jakoś nie widzi (co to za wielki plastki z dołu?? dobrze, że nie dają w komplecie klucza 18tki do przykręcenia tego ;) ), z kolei canonowski trochę drogi...

EDIT: myślałem, że droższy...
w tej sytuacji patrząc na oferte pito niewiele droższy od Matina...

pito
26-01-2006, 11:02
Nemeo: mocujesz za gorne oczko paska i dolne na gripie a pasek do specjalnej przelotowki, ktora dostajesz ze strapem

btw, mam nawet kilka na sprzedaz :)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83185304

Nemeo
26-01-2006, 11:05
Znalazłem jeszcz coś takiego :

http://cgi.ebay.com/Canon-Hand-Strap-handstrap-E1-20D-350D-1DII-1Ds-II-10D_W0QQitemZ7580898197QQcategoryZ79002QQcmdZViewI tem

hekselman
26-01-2006, 11:05
To co zapodałeś - jest IMHO "cienkie" - przeudziwnione.Ja używam od lat (pierwsze miałem bodajże z EOSem 620?650?) potem od 1V - tego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83185304 .Zdjęcie ani opis nie oddają genialnej funkcjonalności tego dodatku!Już nie wyobrażam w tej chwili aparatu bez Hand Strapa.Przy czym - używam oryginału ze względu na jakość tych maleńkich plastikowych elementów - skuwek, złączek?-bo one przenoszą cały ciężar sprzętu w sytuacji extremalnej - a Canonowskim - ufam.Połączenie tego z gripem jest zresztą standardowym wyposażeniem wszystkich "jedynek".Moim zdaniem - jeden z niedocenianych i wprost niezbędnych dodatków Canona.Podobnie jak - ale mam świra!!! - celownik kątowy....:-) :-) :-)

Nemeo
26-01-2006, 11:08
btw, mam nawet kilka na sprzedaz
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83185304

Niezła różnica w cenie.:-D

http://cgi.ebay.com/Canon-Hand-Strap-handstrap-E1-20D-350D-1DII-1Ds-II-10D_W0QQitemZ7580898197QQcategoryZ79002QQcmdZViewI tem

Zielony
26-01-2006, 11:09
Niezła różnica w cenie.:-D


:shock: co, za dolca???

BTW, co zdjęcie zamieścił to mistrzostwo...

hekselman
26-01-2006, 11:11
No to na eBayu TO JEST TO tylko ten shipping...Ale jakby wziąść od gościa wszystko?Sam się piszę na dwa!No jak porównasz: alegro 99 i ebay 0,99 :-(((

Nemeo
26-01-2006, 11:13
Jeśli ktoś na takie cudo reflektuje, to może zrobimy zamówienie w kilka osób i podzielimy się kosztami przesyłki ?

gwozdzt
26-01-2006, 11:15
No to na eBayu TO JEST TO tylko ten shipping...Ale jakby wziąść od gościa wszystko?Sam się piszę na dwa!No jak porównasz: alegro 99 i ebay 0,99 :-(((
Nawiązując do BG-E1, ciekawe po ile jest ten Hand Strap w Fotojokerze? ;-)

Zielony
26-01-2006, 11:15
Jeśli ktoś na takie cudo reflektuje, to może zrobimy zamówienie w kilka osób i podzielimy się kosztami przesyłki ?

to jest pomysł.
Swoja drogą w ten spodób idzie zrobić interes.
Zamówić 100szt za 1$/szt a pozniej na allegro wymiatać za 99zł/szt :lol:

Główka pracuje...

BTW, co do akcji to może nowy wątek ze zgłoszeniami.
Ale trza się zapytać ile sztuk się zmieści w tej przesyłce za 19.90

Nemeo
26-01-2006, 11:19
BTW, co do akcji to może nowy wątek ze zgłoszeniami.
Ale trza się zapytać ile sztuk się zmieści w tej przesyłce za 19.90

Jestem za.

To co zakładamy nowy wątek ?

hekselman
26-01-2006, 11:22
Jako praktyk powiem: 99 to jest jedna z najlepszych cen w Polsce - raz były na Allegro po 89 - miał je ten co ma dużo extrasów do Canona -z Zakopanego.No cóż - cena taka bo: oryginalny Canon.Ja do drugiego aparatu wymiękłem: ze starego paska Canona zdjąłem skuwki, skórkę kupiłem tu:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82565711 - wyrzuciłem ten g.... plastik - i działa!No - sugeruję jednak do tego skuwki Canona - sa jakoś (sprawdziłem) bardziej wytrzymałe :-)
PS - to co - kto kupuje na tym eBay'u?
Ja się piszę! - nawet na trzy!

Zielony
26-01-2006, 11:26
Ja nigdy nie kupowałem na ebay'u ale jestem ZA.
Możemy założyć nowy wątek i zobaczyć ile będzie chętnych.
Wtedy się zapyta sprzedającego po ile wysyłka na tyle i tyle sztuk do POLSZY 8-)

Wtedy się to przekalkuluje i jazda....


BTW, jak zwykle musi się znaleźć ktoś co to zorganizuje od podszewki.

Nemeo
26-01-2006, 11:27
Założyłem osobny wątek odnośnie zamówień :

http://www.canon-board.info/showthread.php?p=128552#post128552

Zielony
26-01-2006, 11:27
pito - a może ty w ten sposób kupujesz te hand strapy z US, i puszczasz dalej na alledrogo???

przyznaj się :twisted:

zrobiłbyś wtedy w ten sposób przysługę kolegom forumowcom :twisted:

a nie jest już czasem, jak to się mówi po ptokach :roll: z tą aukcją na ebay'u

pisze, że ITEMS HAS ENDED

dalej, że koniec był 18.01
i że QUANTITY: 10available

krii
26-01-2006, 12:03
and NO combined shipping!!!!!!!

pito
26-01-2006, 13:42
marcingreen: odpisalem w tym drugim watku z zamowieniami

ktos tu napisal o gripach-podrobach bg-e3? o co chodzi? stad cena w okolicach 200? jak to poznac?

Tytus
29-01-2006, 00:51
Witam,

po co komu CANON Battery Grip np. do EOSa 350D?

Ja widze wiecej wad, niz zalet, ale moze sie myle.

Wady:
- aparat staje sie ciezszy
- wiekszy
- wydatek okolo 250 zl (w ogole nie widze w tym sensu, bo za te cene mam okolo 10 niefirmowych baterii)

Zalety:
+ dla niektorych lepiej lezy w rekach (ale tu mozna sie klocic)
+ mozliwosc wykonania wiekszej liczby zdjec (ale tu tez nie widze wiekszego sensu, bo pusty akumulatorek na pelny wymienie w 10 sekund)

Wiec po co wydawac okolo 250 zl :rolleyes:

P.S.
Oryginal kosztuje okolo 400 zl :mrgreen:

POZDRAWIAM


w większości przypadków dla bajeru...

Jarek Jaworski
29-01-2006, 01:01
Kwestia przyzwyczajenia. Osobiscie lubie male i lekkie aparaty.
Fotografowanie przez 14 godzin bez gripa, nie jest jakas specjalna meka dla nadgarstkow.
Z opisow ktore tu przeczytalem wynika, ze leica w pionie to nie sposob po trzech godzinach zdjecia zrobic :D

Diodak
29-01-2006, 04:19
Właśnie założyłem nowiutkiego gripa do mojej trzysetki i nie ma porównania przed i po ;). Zawsze wydawało mi się, że to zbytek, ale też bardziej lubiłem fotki w poziomie :mrgreen:. Ostatnio zdarzyło mi się robić więcej fotek pionowych niż poziomych i pamiętam jak moj nadgarstek cierpiał z tego powodu. Padło w końcu, że spróbuję gripa i już czuję, że pieniądze zostały dobrze wydane :). Korpus jest masywniejszy i jakbym go nie chwycił to siedzi w dłoni, a wcześniej to miałem wrażenie, że zaraz wypadnie ;).

gawryl
29-01-2006, 09:23
Chyba mnie przekonaliscie 8-)
ja sensownosc gripa odkrylem przy okazji focenia z zewnetrzna lampa - 420ex - o ile przy kadr poziomy trzyma sie stabilnie, to kadr pionowy - niestety, sprzet za ciezki i chwyt jakis niepewny.

widze, ze Ty masz zewnetrzna lampe - nie masz z tym problemow bez gripa?

Tomasz Golinski
29-01-2006, 13:54
A ja macałem gripy, fociłem z lampą i nawet pionowo i nic nie odkryłem. Dla mnie to zbyteczny bajer.

adamek
29-01-2006, 14:08
Bo to jedna z tych rzeczy, przed kupieniem której warto wymacać, czy będzie potrzebna. :)

Vitez
29-01-2006, 20:45
widze, ze Ty masz zewnetrzna lampe - nie masz z tym problemow bez gripa?


A Ty przy zewnetrznej lampie i chwycie pionowym nie masz problemow z kierunkowoscia oswietlenia?

Czesciowo problem rozwiazuje off-shoe cord ale wtedy chcialbym miec czasem trzecia reke :roll: .

gawryl
29-01-2006, 20:50
A Ty przy zewnetrznej lampie i chwycie pionowym nie masz problemow z kierunkowoscia oswietlenia?
nie rozumiem - ustawiasz palnik w sufit i ok, chyba, ze masz co innego na mysli (ja malo kumaty w te sprawy). wlasciwie mi chodzilo o focenie portretow 100-300USM + 420ex -> troche to wazylo i w pionowym chwycie nie bylo rewelacyjnie :/



Czesciowo problem rozwiazuje off-shoe cord ale wtedy chcialbym miec czasem trzecia reke :roll: .
?? nie wiem co to takiego.
mi problem rozwiazl by pewniejszy uchwyt = grip :)

oskarkowy
29-01-2006, 20:56
Vitez, ja też nie rozumiem.. Chodzi Ci o brzydkie cienie? Dobrze zrozumiałem?

perlpa
29-01-2006, 22:08
Nie chciałem się właczać do dyskusji ale w jak sięgnę pamiecią to w sumie wszystkie aparaty które miałe (300, 1, 1N, 30D, 10D) zaopatrywałem w battery pack wiec może warto napisac dlaczego.
Nie mam specjalnie dużych dłoni nie robie przesadnie wiele zdjęć. Wiec dlaczego? Po prostu aparat jest lepiej wywarzony i to nie tylko z teleobiektywami , zdecydowanie łatwiej jest robić kadry pionowe, dłużej pracuje bez wymiany baterii no i po prostui lepiej wygląda :mrgreen:
Pozdrawiam

Drozdi
29-01-2006, 22:41
widze, ze Ty masz zewnetrzna lampe - nie masz z tym problemow bez gripa?

Powiem szczerze, ze na samym poczatku, jak kupilem sobie ten aparacik, a pozniej lampe, to mialem malego stracha, bo myslalem ze odpadna mi rece :) Wczoraj bylem na targach erotycznych i focilem od okolo 16:00 do 00:30. Z przerwami okolo 25 minutowymi, bo tak byly przewidziane wystepy. Powiem Wam ze w ogole mnie nie bolaly i nie bola rece! Myslalem przedwczoraj, ze dzien po targach nie bede mogl ruszyc prawa reka! Dla mnie ergonomia 350D jest super. Moze z gripem bedzie jeszcze lepiej (SUPER² :mrgreen: ). Jak go kupie i zrobie kilkaset zdjec, dopisze znowu cos od siebie.

Dzisiaj znowu latalem caly dzien z aparatem. Bylem w Dachau (oboz koncentracyjny) i na lotnisku w Monachium. Uwazam ten aparat za super wygodny ;)

P.S.
CHCIALEM BARDZO PODZIEKOWAC VITEZ'OWI ZA POMOC TECHINCZNA ;)

Tomasz Golinski
29-01-2006, 22:43
Wczoraj bylem na targach erotycznych i focilem od okolo 16:00 do 00:30. Z przerwami okolo 25 minutowymi, bo tak byly przewidziane wystepy.
Dawaj foty :twisted:

Nemeo
29-01-2006, 22:52
Dawaj foty

Właśnie pokaż jakieś foty z tych targów.

gawryl
29-01-2006, 22:55
Wczoraj bylem na targach erotycznych i focilem od okolo 16:00 do 00:30.
.
.
.
Myslalem przedwczoraj, ze dzien po targach nie bede mogl ruszyc prawa reka!
oooo! :D
czekamy na foty!

Vitez
30-01-2006, 00:40
Vitez, ja też nie rozumiem.. Chodzi Ci o brzydkie cienie? Dobrze zrozumiałem?

Chodzi mi o to ze obiekt jest oswietlony lampa ale tylko z jednego boku a nie z przodu. Niekoniecznie o cienie od lampy chodzi... np w plenerze doswietlanie - jak chce doswietlic tylko twarz i oczy lekko od przodu stawiajac kogos w cieniu to przy pionowym ustawieniu bedzie to nierownomierne doswietlenie.

Odpowiem od razu gawrylowi - pisze o sytuacji gdy chce oswietlac bezposrednio (softbox) . Palnik w sufit nie zawsze sie sprawdza... chociazby dlatego ze nie zawsze masz sufit pod reka ;) .

Drozdi
30-01-2006, 00:51
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dzisiaj juz nie mam czasu. Postaram sie jutro cos wrzucic 8-)

Zielony
30-01-2006, 01:25
Myslalem przedwczoraj, ze dzien po targach nie bede mogl ruszyc prawa reka!

O kurde, aż takie fajne dupencje były?? :mrgreen:
A co z lewą? ;)

KuchateK
30-01-2006, 02:48
Czesciowo problem rozwiazuje off-shoe cord ale wtedy chcialbym miec czasem trzecia reke :roll: .
Chyba prosciej jak trzecia reke bedzie zakupic szyne z zawiasem ;)

Vitez
30-01-2006, 08:54
Chyba prosciej jak trzecia reke bedzie zakupic szyne z zawiasem ;)

Myslalem o tym ale to sie przydaje gdy sie wiekszosc/prawie wszystkie fotki robi pionowo a mi sie zdarza nawet co ujecie zmieniac orientacje aparatu...

KuchateK
30-01-2006, 09:07
Fakt, dochodzi kolejny ruch na przekrecenie ramienia, ale nadal to ulamek sekundy i chyba nic lepszego nie ma... No moze z wyjatkiem przymocowania sobie lampy do jakiegos kasku :D Niestety, jak sie chce efektow trzeba sie poswiecac. Chocby noszac dslr'a z wielgachnym obiektywem ;)

p13ka
30-01-2006, 10:10
A ja widziałem gościa, który focił imprezę dwiema lampami. Jedna na body (bez gripa, żeby nie było całkiem OT :smile: ), a druga (slave) przymocowana do rozłożonej parasolki. Puszkę trzymał jedną ręką, a w drugiej kij od parasolki. Przysuwał kija do tańczącej pary i strzelał z dwóch fleszy na drugą lamelę.

oskarkowy
30-01-2006, 10:12
A ja widziałem gościa, który focił imprezę dwiema lampami. Jedna na body (bez gripa, żeby nie było całkiem OT :smile: ), a druga (slave) przymocowana do rozłożonej parasolki. Puszkę trzymał jedną ręką, a w drugiej kij od parasolki. Przysuwał kija do tańczącej pary i strzelał z dwóch fleszy na drugą lamelę.
Gdzie to widziałeś?
Jeszcze 2 lata temu ja tak robiłem :mrgreen:
A efekty były bardzo zadowalające (choć ich uzyskanie mocno upierdliwe).

p13ka
30-01-2006, 10:16
Gdzie to widziałeś?
Jeszcze 2 lata temu ja tak robiłem :mrgreen:
A efekty były bardzo zadowalające (choć ich uzyskanie mocno upierdliwe).
Widziałem, gdy byłem na imprezie firmowej, mniej więcej 1,5 roku temu w Miedzeszynie. Oglądałem później fotki i tańczące pary wyszły naprawdę ładnie doświetlone i jakby wirowały.

uldum
30-01-2006, 10:59
Nie wyobrażam sobie korpusu bez gripa. Miałem 500 z gripem, 33 z gripem, teraz mam 10D tez z gripem. Aparat o niebo lepiej leży w rękach. Nawet, a zwłaszcza przy dłuższym tele. Teraz zaopatrzyłem się w kolejny korpus ale niestety bez BG. Choć nie będę go potrzebował bo majstruję coś w stylu mieszka do makro w stylu guru Arkadiusza STOPY. Bez BG będzie trochę lżej.

Wystarczy popstrykać bez gripa i z nim, od razu czuje się różnicę. Oprócz BG używam także Hand Strap. Przynajmniej szyja mnie nie boli od wiszącego na niej aparatu, gdyż w chwili odpoczynku trzymam luźno rękę a korpus wisi na Hand Strapie. Polecam oba BG oraz HandStrap.

p13ka
30-01-2006, 11:25
Hotel Boss? :mrgreen:
Zgadza się :mrgreen:

Drozdi
30-01-2006, 20:31
Dla tych co chcieli zobaczyc fotki, to wrzucilem jedno zdjecie.

Zrobilem nowy temat.

http://canon-board.info/showthread.php?p=130106#post130106

loret
31-01-2006, 18:04
od wczoraj posiadam gripa, i w końcu jest za co złapać, łapa mniej goni :-), a jeśli chodzi o fotografie w pionie to trzyma się wprost rewelacyjnie! Osobiście jestem bardzo zadowolony...polecam bo ceny lecą.
pozdrawiam.

Drozdi
31-01-2006, 18:19
Ja zamowilem dzisiaj rano 8-)

Zobaczymy czy faktycznie jest taki hiper ... :D

Il fuoco
31-01-2006, 21:04
jest jest... nawet 5d bez gripa się jakoś tak kijowo trzyma... nieswojo...

tomosj
31-01-2006, 23:39
Ja też mam gripa i bardzo sobie chwalę. Po tym, jak kupiłem Tamrona, doszedłem do wniosku, że samo body nie wystarczy, i że do bezpiecznego trzymania aparatu potrzeba coś więcej. Mam duże ręce, wiec malutka puszka wymykała mi się z rąk.

No i teraz to dopiero się zaczęło. Sprzęt z gripem nie mieścił się w pokrowcu, więc trzeba było kupić coś większego. Teraz dochodzę do wniosku, że i Hand Strap E1 by się przydał, bo to zawsze bezpieczniej się trzyma.

Zastanawiam się co trzeba będzie dokupić później, kiedy założę już ten dodatkowy pasek? :)
To zaczyna mi przypominać studnię bez dna…

kami74
01-02-2006, 00:28
To zaczyna mi przypominać studnię bez dna…
WELCOME IN THE DSLR WORLD :twisted:
He, he ja tam jeszcze w nim nie jestem, ale zbliżam się jak ta ćma do świecy:mrgreen:

gwozdzt
01-02-2006, 09:44
Ja też mam gripa i bardzo sobie chwalę...
Teraz dochodzę do wniosku, że i Hand Strap E1 by się przydał, bo to zawsze bezpieczniej się trzyma...
Zwróć uwagę na fakt, że jak założysz Hand Strap, to będziesz miał utrudnione korzystanie z gripa przy pionowych kadrach (chyba, że za każdym razem będziesz rękę wyjmował?)
A w sumie 350D wygodniej sie trzyma za gripa w pionie, niż za body przy ujęciach poziomych.

tomosj
01-02-2006, 09:50
Zwróć uwagę na fakt, że jak założysz Hand Strap, to będziesz miał utrudnione korzystanie z gripa przy pionowych kadrach (chyba, że za każdym razem będziesz rękę wyjmował?)

To prawda. I dlatego jeszcze się waham :roll:
Gdyby nie ta trudność już dawno bym kupił Hand Strapa`a

p13ka
01-02-2006, 09:52
Bez gripa już nie wyobrażam sobie wygodnego posługiwania się puchą. Pewny chwyt, wygoda przy pionowym kadrowaniu (pomimo konieczności wyjmowania ręki z Hand Strapa), wyważenie, swobodne noszenie aparatu na Hand Strapie zamiast dyndającej na pasku cegły.
Paska na szyję przestałem używać, bo tylko przeszkadzał.

Nemeo
01-02-2006, 10:13
Mam bardzo wygodnego Hand Strapa Matin

Masz może coś takiego :
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=82997946

Jeśli to nie tajemnica, to ile dałeś ?

Yooreck
01-02-2006, 17:02
Ja popolemizuję. Miałem i z gripem i bez. Jezłei ktoś mówi, ze lepiej sie robi zdjecia w pionie, ... może, ale jezeli robimy reportaż to szybciej mi obrócić nadgarstek o 90 st. niż zmieniać uchwyt, bo do tego potrzeba już dwóch dłoni, i własnie to moż ekosztowac ujęcie.

Za grip musimy trzymać niejako uchwytem kleszczowym, takie moje stwierdzenie :) Natomiast bez gripa własnie ten mały palec pod aparatem robi za dodatkową podpórkę od dołu i aparat zamiast w dwóch jest chwytany (podpierany) w trzech punktach. Oczywiście majac na myśli jedynie prawa dłoń.

To tyle moich spostrzeżeń nt fotografowania z i bez gripa.

tomosj
01-02-2006, 19:13
Grip to chyba sprawa bardzo indywidualna.
Miałem kiedyś analogową trzysetkę i nie odczuwałem potrzeby gripa (zdjęcia robię wyłącznie amatorsko). Jednak biorąc do ręki 350D od razu zauważyłem, że wymyka mi się z rąk. Opcja 350D + grip pojawiła się jakby spontanicznie.
Teraz trudno by mi było wrócić do samego body.

tadeosze
01-02-2006, 22:57
Gdyby nie grip nie kupiłbym Canona. Zdjęcia popierdółką robić bym nie chciał.

Drozdi
03-02-2006, 00:07
Gdyby nie grip nie kupiłbym Canona.
:rolleyes:

pantomas
03-02-2006, 01:19
Jeszcze jedno : jak podtrzymujesz aparat w położeniu poziomym od dołu za gripa to rzadko kto wie , że jest tam spust migawki ... Moje dzieciaki które czasami na widok palca na górnym spuście odwracały się lub wykrzywiały zgoła niefotogenicznie często nie wiedzą , że wlaśnie zrobiłem im zdjęcie :mrgreen:

Drozdi
03-02-2006, 01:26
pantomas: tego nie wiedzialem :wink:

Raff
03-02-2006, 21:08
Aaaa - dorzucę się, choć temat dywagujący o wyższości chudej blondynki nad pulchną brunetką ;) Miałem analogowego EOSa 300 i bez gripa był tak samo beznadziejny w trzymaniu jak 350D. Z gripem bardzo przyzwoicie. Natomiast 300D/50E leży mi całkiem spoko :D

pantomas
03-02-2006, 21:14
pantomas: tego nie wiedzialem :wink:

Ja też :lol: odkryłem przez przypadek - trąciłem palcem i całkiem fajnie wyszło .

KMV10
03-02-2006, 22:05
Dla tych co lubią gripy... :mrgreen:

Tomasz1972
03-02-2006, 22:10
Dla tych co lubią gripy... :mrgreen:
Sam się kilkakrotnie złapałem na takim foceniu z gripem .

nastier
03-02-2006, 23:20
kwestia przyzwyczajenia i wyuczenia odruchu ;)

KMV10
03-02-2006, 23:26
Jak widać zawodowcy miewają z tym problem...

nastier
04-02-2006, 00:12
moze to poczatkujacy zawodowiec :mrgreen:

Zielony
04-02-2006, 00:22
a może gripa ma tylko dla dwóch AKU...

Roqfort
04-02-2006, 00:57
...bo wyglada bardziej.... hehe....profesjonalnie :) :lol:

KMV10
04-02-2006, 09:29
moze to poczatkujacy zawodowiec :mrgreen:
Dla redakcji, która go wysłała było wszystko jedno w jaki sposób uzyska zdjęcia - jeśli są dobre to mógł używać nawet RS80N3 do ich uzyskania ;)

Raff
04-02-2006, 13:55
A ja myślę, że na reportażu lepiej tak trzymać. Dawno nie miałem gripa (teraz mam!) :D Włączał go będe do typowych pionowych ujęć. Inaczej czasem mi pod ręką guziczki hasają w poziomie, hehe!

djtermoz
04-02-2006, 19:07
A ja nie mam gripa. Bez tego moj 10D i tak jest wystarczajaco duzy. Zgadzam sie ze do 350D jest wrecz niezbedny. Zgadzam sie tez ze do pionowych fotek jest bardzo przydatny. Kwestia zasilania to tez duzy plus. Natomiast zgadzam sie tez z tym ze podporka z malego palca prawej reki pod body jest bardzo przydatna rzecza i tak wlasnie trzymam aparat. Zamiast go sciskac za grip dlonia po prostu lezy on sobie w dloni oparty w trzech punktach. Wg mnie tak jest wygodniej.

electron
04-02-2006, 19:57
Nie wiecie gdzie mozna kupic tanio gripa do 20d?<oprocz okazji na allegro>moglaby byc nawet uzywka.

oskarkowy
05-02-2006, 21:50
a może gripa ma tylko dla dwóch AKU...
Przecież to 1ka.. Więc gripa ma, bo nie odpiłuje.
Dali biedakowi w redakcji tą kobyłę i kazali pstrykać. Więc biedaczyna robi to jak umie i tyle.

Zielony
05-02-2006, 22:05
Przecież to 1ka.. Więc gripa ma, bo nie odpiłuje.


eee, nie sądzę...
jestem pewnien, że nie...

PS. przyjrzyj się dokładnie... ;)

oskarkowy
05-02-2006, 22:11
eee, nie sądzę...
jestem pewnien, że nie...

PS. przyjrzyj się dokładnie... ;)
No tak. Jeszcze nie wydobrzałem po powrocie z innego świata..
Tam, skąd przyjechałem, zamiast tego wszystkiego co napisałeś, rzuciliby krótko: "chyba cię wydupcyło"... :D
Oczywiście masz rację.

KuchateK
05-02-2006, 22:14
Dokladnie... Jedynki nie maja napisu Canon w tym miejscu.

Z pewnoscia to 20D... Dycha ma napis z lewej strony bagnetu nad lampka ktory by bylo widac.

Zielony
05-02-2006, 22:21
Jarku niestety za karę musisz wrzucić jakieś fotki :mrgreen: ;)
Dobrze, że nie powiedziałeś że to D70 :lol:

BTW, dużo śliwowicy zeszło?? :grin:
Przy takich mrozach pewnie galony :mrgreen:

Nemeo
06-02-2006, 10:05
Tak przy okazji, szukam nowego gripa do 20D.

Zielony
06-02-2006, 11:58
Tak przy okazji, szukam nowego gripa do 20D.

w sklepach są :lol: ;)

Pieron wie, czy zejdziesz niżej 600zeta za nówkę...

Standardowo; szukaj alledrogo najpierw 8)

Raff
07-02-2006, 16:20
Byłem (na reportażu), sprawdziłem gripa i - też tak trzymam często :D Przynajmniej pasek mi się nie szwęda przed oczami...

Drozdi
07-02-2006, 18:03
31.01.2006 kupilem na Allegro gripa do 350D od "dobrego" sprzedawcy i jeszcze go nie dostalem. Pomimo, ze dostalem maila, ze przesylka jest juz przygotowana i nastepnego dnia (01.02.2006) zostanie wyslana.

Dzisiaj wyslalem maila, z zapytaniem gdzie moj grip :roll: Grip zostal dopier dzisiaj wyslany. Super! CO ZA SOLIDNOSC :-x

Raff
09-02-2006, 08:49
Dzisiaj wyslalem maila, z zapytaniem gdzie moj grip :roll: Grip zostal dopier dzisiaj wyslany. Super! CO ZA SOLIDNOSC :-x

Cóż - czasem sprzedawcy mają młynek i coś się zapodzieje. Nie musi być od razu olewka. Ale różnie to bywa :mrgreen:

Krzychu
09-02-2006, 08:57
Polecam tego sprzedawcę : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85570332 , kolega wczoraj kupił...

Tak swoją drogą ten grip to porażka - jak się od spodu przykręci płytkę do statywu, to cały misterny plan idzie wiadomo gdzie bo w zasadzie nie da się go w pionowym kadrze trzymać....

Drozdi
09-02-2006, 12:02
No i dostalem wczoraj Gripa :wink:

Pierwsze moje spostrzezenie jest takie, ze naprawde o wiele wygodniej mozna trzymac aparat. Juz wiem, ze sie oplacalo :D

Il fuoco
09-02-2006, 15:34
Polecam tego sprzedawcę : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85570332 , kolega wczoraj kupił...

Tak swoją drogą ten grip to porażka - jak się od spodu przykręci płytkę do statywu, to cały misterny plan idzie wiadomo gdzie bo w zasadzie nie da się go w pionowym kadrze trzymać....

eee no bez przesady... nieraz łaziłem z przykręconą płytka - metalową żeby nie było że jakaś pluszowa to mi wygodnie, i nie narzekałem... normalnie się trzyma.

romero
09-02-2006, 16:08
Miałem grip (300D) pół roku i użyłem dosłownie 2 razy. Sprzedałem na allegro. Z dokręconym gripem aparat był za ciężki i za duży. Jak widać przydatność to sprawa indywidualna;-)

Krzychu
09-02-2006, 16:57
eee no bez przesady... nieraz łaziłem z przykręconą płytka - metalową żeby nie było że jakaś pluszowa to mi wygodnie, i nie narzekałem... normalnie się trzyma.

Mi leżała dokładnie pod dłonią, którą najwygodnie było w takim przypadku "przekleić" do dolnej powierzchni gripa... Inna sprawa że płytka solidna (Manfrotto 030), ale generalnie jak dla mnie to albo jedno albo drugie...

Il fuoco
09-02-2006, 18:08
czyli kwestia gustu...

romero - jak odkręcam grip od 300 to jakoś nieumiem trzymać:) taka małpka się robi hehehe:) no może przesadzam ale przyzwyczaiłem się do dużego aparatu.

romero
09-02-2006, 19:42
czyli kwestia gustu...

romero - jak odkręcam grip od 300 to jakoś nieumiem trzymać:) taka małpka się robi hehehe:) no może przesadzam ale przyzwyczaiłem się do dużego aparatu.

No właśnie taka fajna małpka :wink:.

norbuch
15-02-2006, 08:32
Odkąd zdecydowałem się dokupić BG do pierwszej mojej lustrzanki nie wyobrażam sobie go nie mieć. Wyszczególniane wady przez co niektórych, to dla mnie wręcz zalety stosowania BG. Zachęcam wszystkich którzy jeszcze nie mają...

Hipek
16-02-2006, 00:54
Chyba tylko dla szpanu.......

Vitez
16-02-2006, 09:22
Chyba tylko dla szpanu.......

Widac ze nie przeczytales watku a przywaliles ot tak... jak lysy grzywka o kant pilki ;)

oskarkowy
16-02-2006, 12:14
Widac ze nie przeczytales watku a przywaliles ot tak... jak lysy grzywka o kant pilki ;)
Ciekaw jestem stabilności jego 20D ze 100-400L i 580Ex bez gripa. Na pewno wyjątkowo wygodnie się tym kadruje w pionie.. :mrgreen:

Drozdi
16-02-2006, 12:39
Ciekaw jestem stabilności jego 20D ze 100-400L i 580Ex bez gripa...
No ale chyba do tego obiektywu, ta 580 troche nie pasuje? :smile:

DoMiNiQuE
16-02-2006, 12:42
No ale chyba do tego obiektywu, ta 580 troche nie pasuje? :smile:
chyba kolorystycznie :) przeciez to nie jest obiektyw wylacznie do focenia samolotow ;)

oskarkowy
16-02-2006, 12:43
Jak zdejmiesz osłonę i nie będziesz robił z 1 metra, to wszystko pasuje. Kwestia, co będziesz robił. Ale chyba nie o tym rozmawiamy.

Drozdi
16-02-2006, 12:47
']chyba kolorystycznie :) przeciez to nie jest obiektyw wylacznie do focenia samolotow ;)
Ja go sobie do wlasnie takich celow wyobrazam :grin:

DoMiNiQuE do samolotow i PTAKOW ;)

KuchateK
16-02-2006, 18:45
i PTAKOW ;)
100-400 z lampa do ptakow... i malp, zwlaszcza polecam porownac malpe z i bez lampy...
http://www.luminous-landscape.com/reviews/better_beamer.shtml

Lampa to podstawa :mrgreen:

Drozdi
16-02-2006, 19:28
o kurde! :shock:

Hipek
17-02-2006, 22:22
Ciekaw jestem stabilności jego 20D ze 100-400L i 580Ex bez gripa. Na pewno wyjątkowo wygodnie się tym kadruje w pionie.. :mrgreen:
no..... zwłaszcza ptoki w locie i to nocą:lol:

oskarkowy
17-02-2006, 22:27
no..... zwłaszcza ptoki w locie i to nocą:lol:
Musisz uprawiać strasznie dziwną fotografię. Ja lampę zakładam w dzień (jak większość fotografujących zresztą) a do nocnych zdjęć korzystam ze statywu.

Może jednak masz rację i czegoś się ciekawego nauczymy od nowego, jakże odkrywczego forumowicza. Pokaż parę zdjęć, przekonaj nas do swoich racji :mrgreen:

Vitez
18-02-2006, 17:00
a do nocnych zdjęć korzystam ze statywu.


A jakiej glowicy uzywasz do nocnych zdjec ptakow w locie i nietoperzy? :lol:

Obawiam sie ze nawet 322RC bylaby za wolna... hmm moze Wimberley jakis?