PDA

Zobacz pełną wersję : drukowanie na odwrocie fotografii



ehri
02-04-2012, 20:55
mam problem z papierem fotograficznym, tzn. dałem do laba zdjęcia grupowe ze studniówki i wpadłem na pomysł żeby na odwrocie fotografii zrobić swoją reklamę firmy. Posiadam drukarkę canona ip4850 i drukując ta reklamę rozmazuje cały tusz - podaje zbyt dużo. Chodzi mi o to, jaki model papieru wybrać, żeby ładnie to wydrukować bez rozmazania.

Grucha23
02-04-2012, 23:26
Też tak chciałem zrobić. Po czterech latach nadal się rozmazuje:)

Juriko
02-04-2012, 23:59
A może wydruk na cienkiej przezroczystej folii samoprzylepnej.

gervee
03-04-2012, 00:06
Poradzono mi kiedyś, żeby drukować na etykietach samoprzylepnych. Co też wykonałem - sprawdza się bardzo dobrze.
Innym pomysłem jest pieczątka i tutaj nie sprawdzało się to.

ehri
03-04-2012, 09:20
noo ja używałem etykiet.. tylko, że to jest męczące przy większej ilości zdjęć.. kartka a4, na niej wydrokownych 100 etykiet, każdą wyciąć, odkleić i przykleić na zdjęciu.. a tak wkładam wszyskie foty do drukarki, klik i po 10min gotowe :)

najeli
03-04-2012, 09:53
kupuj "pocięte" etykiety, zawsze trochę łatwiej :D

gervee
03-04-2012, 11:24
noo ja używałem etykiet.. tylko, że to jest męczące przy większej ilości zdjęć.. kartka a4, na niej wydrokownych 100 etykiet, każdą wyciąć, odkleić i przykleić na zdjęciu.. a tak wkładam wszyskie foty do drukarki, klik i po 10min gotowe :)

No i "klik" i masz to co wydrukowałeś rozmazane ... a o to Ci chodzi?

dziobolek
03-04-2012, 11:32
Innym pomysłem jest pieczątka i tutaj nie sprawdzało się to.

Pieczątki sprawdzały się doskonale na tradycyjnym papierze fotograficznym.

Papier fotograficzny do drukarek, to zupełnie inna bajka. Tutaj tylko etykiety samoprzylepne.
Inny pomysł to... :roll: ewentualnie drukarka laserowa, ale tego jeszcze nie sprawdzałem w praktyce.

Pozdrówka!

mxw
03-04-2012, 12:05
ewentualnie drukarka laserowa, ale tego jeszcze nie sprawdzałem w praktyce.
sprawdzałem wielokrotnie - to też nie sprawdza się za dobrze.

drukarka laserowa to wysoka temperatura - nie wszystkie zdjęcia/papiery dobrze to znoszą, niektóre mają po wydruku problem z połyskiem, niektóre mogą się pomarszczyć, a wszystkie zaczynają się wyginać "w drugą stronę". czasami pomaga regulowanie temperatury wydruku/utrwalania (tak tak, niektóre drukarki pozwalają tym sterować), ale jak za mało utrwalimy to toner z wydruku może się potem wykruszać i odpadać.

IMHO jedynie wyjście na współczesnych papierach "mało-papierowych" (i z drukarki i z labu) to naklejki/etykietki. np. metalizowane i drukowane na drukarce laserowej - to sprawdza się najlepiej i najładniej.

trzeba tylko uważać, żeby nie kupić jakichś najtańszych naklejek, bo potem klej spod nich wyłazi i brudzi zdjęcia.