PDA

Zobacz pełną wersję : program do wybierania nieostrych zdjęć



gervee
01-04-2012, 22:11
Witam!
Czy spotkaliście się z oprogramowaniem, które z wielu zdjęć jest zdolne automatycznie wybrać te całkowicie nieostre? Jest coś takiego?

grzegorzki
02-04-2012, 02:13
Chyba kazda przegladarka ma podobna funkcje klawisza DEL.
Automat pewnie usunalby te zdjecia: jeden (http://www.worldpressphoto.org/photo/2012emilianolarizzaaes2-al?gallery=2634), dwa (http://www.worldpressphoto.org/photo/2012huiminkuangaes3-al?gallery=2634).

gervee
02-04-2012, 08:38
Mnie nie chodzi o usuwanie ale o np. raport .... zdjęcia nr 1, 2, 15v .. itd nieostre (wg jakiegoś kryterium) co miałoby wstępnie "odśmiecić" archiwa. Usuwaniem "del" zajmowałbym się sam.
Team Lightroom/Photoshop nie ma jeszcze takich możliwości?

Hom_er
04-04-2012, 17:10
tylko, że niektóre nieostrości mogą być zamierzeniem autora zdjęć - pozwoliłbyś "głupiemu" programowi wywalić zdjęcia, które on "uzna" za nieostre? Ja osobiście - nie dziękuję!

A swoją drogą ile czasu potrzeba do przejżenia choćby 1000 zdjęć i wywalenia całkowicie nieostrych? Mi bardzo mało - tym bardziej, że robię to w zasadzie w puszce po serii zdjęć :)

A dokładnie odpowiadając na pytanie - ja nie znam takiego programu (ale ja w ogóle mało wiem).

ChM
04-04-2012, 23:38
A w ogóle jest taki program, czy tylko tak sobie rozważasz. Coś takiego mogło by się przydać w fotografii produktowej, katalogowej. W granicach rozsądku oczywiście i z manualnym kasowanie, bo czarno widzę taką opcję automatyczną.

gervee
05-04-2012, 00:45
Programy tego typu są ale w dziedzinie nauki/techniki (jak widziałem opracowywane są specjalne procedury do określania czy dane zdjęcie jest rozmyte czy też nie). Zastanawia mnie więc, czy tego typu rozwiązania mogłyby trafić "pod strzechy".

underhand
05-04-2012, 17:20
Nie słyszałem, ale spróbuj Capture One, jest tam taka fajna opcja, która Ci pokaże gdzie jest ostro. Ręcznie polecisz sobie te o które pytasz, co?

lMl
05-04-2012, 17:43
Pytanie bardzo dobre. Taka funkcjonalność by się pewnie przydała wielu osobom. To ,ze usuwanie zdjec musi być ręczne jest w sumie oczywiste.

gervee
05-04-2012, 19:25
Pytanie bardzo dobre. Taka funkcjonalność by się pewnie przydała wielu osobom. To ,ze usuwanie zdjec musi być ręczne jest w sumie oczywiste.

Dokładnie o to mi chodzi. Tak jak lightroom ma możliwość oznaczania zdjęć przy przeglądzie tak samo program mógłby znaczkami/kolorem oznaczać te zdjęcia gdzie nie jest wystarczająco ostro (to wystarczająco ostro mogłoby być definiowane przez użytkownika).