PDA

Zobacz pełną wersję : Sunpak PZ42x gryzie się z eos 300V



reflex1
30-03-2012, 19:31
Witam,
Czy ta lampa w ogóle współpracuje z analogami? Podpiąłem ją dzisiaj i odnoszę wrażenie że nie. Chyba że to wina aparatu bo z cyfrą 450D śmiga aż miło. Lampa niby błyska ale jakoś niemrawo. Nie pracuje w trybie AUTO. Wyświetlacz lampy nie pokazuje ogniskowej obiektywu. Natomiast wspomaganie autofokus działa bez zarzutu.

fotocoto
02-04-2012, 09:20
Obawiam się, że ta lampa z analogiem nie pójdzie, podobnie jak tańsze nissiny. Inna elektronika.

reflex1
02-04-2012, 09:56
Też się tego obawiam, tym bardziej, że nigdzie nie spotkałem się z informacją /instrukcja, internet/ że oprócz cyfraków obsługuje również analogi. Jest natomiast napisane że współpracuje z aparatami, z pomiarem e-ttl i e-ttl II. Nie rozumiem jednak dlaczego i po co można w jej ustawieniach zmienić format z Digital na 35 mm oraz zoom lampy na małoobrazkowy 35 mm.

FlatEric
02-04-2012, 16:18
Nie rozumiem jednak dlaczego i po co można w jej ustawieniach zmienić format z Digital na 35 mm oraz zoom lampy na małoobrazkowy 35 mm.
No to akurat można uzasadnić współpracą lampy z aparatami z matrycą APS-C i FF.

Natomiast faktycznie nigdzie się nie zająknięto o możliwości współpracy PZ 42X z aparatami analogowymi - natomiast w przypadku starszej PZ 40X taka informacja była (lampa wg niej współpracowała). Jakoś tak w zeszłym roku wysłałem zapytanie w tej sprawie do polskiego dystrybutora - efekt łatwy do przewidzenia, zlali mnie grubym strumieniem.

MacGyver
02-04-2012, 19:15
300V obsługuje zarówno E-TTL jak i A-TTL
http://www.canon.com/camera-museum/camera/film/data/2001-/2002_eos-kiss5.html?lang=eu&categ=srs&page=eos&p=2


1. TTL full-aperture metering using 35-zone SPC (Silicon Photocell). Three metering patterns available.
a. 35-zone Evaluative Metering.
b. Central partial metering which covers approximately 9.5% of finder area.
c. Center weighted average metering (Set automatically in M mode.)
2. E-TTL: 7-point, 35-zone pre-flash metering using Speedlite 550EX, 420EX, or 220EX.
3. A-TTL, TTL Flash Metering: off-the-film, 3-zone A-TTL autoflash linked to focusing points, 3-zone TTL autoflash metering.

No ale to teoria, która najprawdopodobniej nie ma odzwierciedlania we współpracy z tanimi lampami niezależnych producentów. Dla przykładu: lampy takie robione do EOS-ów z E-TTL, nie chciały działać z nowszymi, z ETTL II (miałem takiego Soligora, z 300D tak, z 33 też z 30D i 40D już tylko pełna moc, bez jakiegokolwiek pomiaru) pomimo że powinna być zgodność w obie strony (i w oryginalnych lampach Canon Speedlite EX jest).