PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z A60



ksynia2002
30-08-2004, 16:11
Witam
Mam takie pytanie bo niemoge tego znaleźć ile A60-ką można zrobić zdjęć maxymalnie tzn chodzi mi o to ile zdjęć wytrzyma optyka aparatu zanim zacznie szwankować?? Znalazłem to kiedyś na necie tylko teraz niewiem czy to było 10.000 czy 100.000 ?
Pytam dlatego bo mam problem z moim aparatem, który przy słabych akumlatorkach zaczynał mieć jakieś kreski na wyświetlaczu a po pewnym czasie zaczynał śnieżyć jak stary telewizor. Zmiana akumlatorków na naładowane i znowu było spoko a teraz już praktycznie cały czas tak jest :(
Aparat kupiony w styczniu tego roku ilość zrobionych zdjęć 16.000
Baterie w tym samym czasie kupione DURACELL 1800mAh,i drugi komplet Energiser(niewiem jak to sie pisze) 2100mAh
Karta CF SCan Disk 128

Co radzicie zrobić jak myślicie co na to serwis i gdzie go wysłać??

A oto link do zdjęcia wykonanego w sobote tym właśnie aparatem - http://www.narciarskanet.one.pl/~krzychu/images/roznosci/259_5911

satriani
31-08-2004, 16:31
Może się mylę ale chyba na to wiekszy wpływ ma elektronika niż optyka.
Czasami zdarzaja się tzw. zimne luty w elektronicznych układach i ścieżkach drukowanych , trudno tak powiedzieć na odległość.
Moim zdaniem jednak szumy są spowodowane jakimś błędnym działaniem elektroniki.
Najlepiej udaj sie do serwisu, lub przedzwoń czy spotkali sie z takim zjawiskiem już wcześniej i czy usuną ci tą przykrą usterkę.

Ptok
02-10-2004, 20:35
(...)
Pytam dlatego bo mam problem z moim aparatem, który przy słabych akumlatorkach zaczynał mieć jakieś kreski na wyświetlaczu a po pewnym czasie zaczynał śnieżyć jak stary telewizor. Zmiana akumlatorków na naładowane i znowu było spoko a teraz już praktycznie cały czas tak jest :(
(...)



Witam Was, to mój pierwszy post... :D

Jak trwoga, to... :wink: Ale dziś mi się to też przytrafiło...
Snieżył wyświetlacz...Nie miało to wpływu na jakość fotek, ale na film tak...
Problem ustał po wyjęciu i ponownym włożeniu akumulatorków (Energizer NiMh 2300mAh- pierwszy raz naładowane prądem 250mA przez 15 godzin)
Zacząć już się bać?? :shock:

satriani
04-10-2004, 13:16
Czasami ma na to wpływ silne pole magnetyczne np. tył monitora?

Ptok
05-10-2004, 13:37
Czasami ma na to wpływ silne pole magnetyczne np. tył monitora?

Myślałem o tym, bo zdjęcie robione było w pokoiku oświetlonym halogenami... Ale trafa tam nie było... :|
Mniejsza... Póki co, problem się nie pojawił...

Pozdrawiam! :)

satriani
08-10-2004, 11:46
trafo z halogenów zamontowany w odległości kilkudziesięciu cm nie powinien mieć wpływu na aparacik,, moze ta chilowa niezdolność aparatu yła spowodowana przypadkowym zbyt mocnym przyciśnieciem wyświetlacza

Kostek
08-10-2004, 21:55
Zauważyłem u siebie na jednym zdjęciu ciekawy efekt. W części środkowej obraz wygląda tak, jakby była na nim mora po skanowaniu. A zdjątko jest ściągnięte prosto z A75. Zakłóceń elektromagnetycznych przy robieniu raczej nie było, fotka została wykonana na szczycie Śnieżki. Nie mam pojęcia czym ten efekt mógł zostać spowodowany.

Vitez
09-10-2004, 16:42
Zauważyłem u siebie na jednym zdjęciu ciekawy efekt. W części środkowej obraz wygląda tak, jakby była na nim mora po skanowaniu. A zdjątko jest ściągnięte prosto z A75. Zakłóceń elektromagnetycznych przy robieniu raczej nie było, fotka została wykonana na szczycie Śnieżki. Nie mam pojęcia czym ten efekt mógł zostać spowodowany.

A zdjecie ogladales w pelnym wymiarze czy pomniejszone do ilustam % przez przegladarke?

Kostek
10-10-2004, 17:37
Zdjęcie było oglądane w rozmiarze 100% na monitorze. Największą ciekawostką dla mnie jest to, że zakłócenia występują tylko w środkowej części zdjęcia. Po bokach wszystko jest prawidłowo.

satriani
10-10-2004, 20:14
być może zbyt długo wystawiałeś na mocne słońce aparat, miałem podobny efekt na wyświetlaczu po kilkunastu fotkach pod bardzo ostre słońce.
Efektem tego była chwilowa bladofiletowa poświata w środkowej części wyświetlacza.

Kostek
10-10-2004, 20:19
To nie jest fioletowa poświata. To są naprzemienne jaśniejsze i ciemniejsze linie. Widać je praktycznie tylko na ciemnym obiekcie w centralnej części zdjęcie.

satriani
10-10-2004, 20:21
no to faktycznie chyba nie to, ale czy problem się powtórzył, bo jeśli tak to na pewno skontaktowałbym się z serwisem.

Kostek
10-10-2004, 20:28
Na szczęście efekt pojawił się dotychczas tylko raz. I oby więcej go nie było :wink:

Vitez
11-10-2004, 09:33
A moze je pokazesz?

Kostek
11-10-2004, 20:34
Wysłałem na priva bo nie mam jej gdzie w tej chwili wystawić.

Vitez
12-10-2004, 09:19
Czy wyslales mi zdjecie pelnej wielkosci? Widze ze jest 1035x937 czyli ok 1 Megapixela a A75 ma nieco wiecej.
Na jakim ustawieniu jakosci robiles?
Taki efekt moze byc zaszwankowaniem algorytmu pomniejszajacego/kompresujacego zdjecie i mogloby byc dowodem na stwierdzenie: zawsze robic w najwyzszej jakosci/rozdzielczosci.

Kostek
12-10-2004, 20:54
Zdjęcie było robione w 1600x1200. Ale trochę je obciąłem przed wysyłką dlatego jest niewymiarowe. A te dziwne zakłócenia są widoczne na dziewczynie stojącej w środku kadru.

Vitez
12-10-2004, 21:29
A te dziwne zakłócenia są widoczne na dziewczynie stojącej w środku kadru.

Nie tylko, na ziemi tez, zauwazylem je juz piszac poprzedniego posta. Jakosc miales Fine czy Superfine?

Kostek
13-10-2004, 20:51
Jakość była ustawiona na fine. Robiłem tam jeszcze kilkanaście zdjęć z tymi samymi ustawieniami ale zakłócenia są tylko na tym jednym.

Vitez
14-10-2004, 07:59
Jakość była ustawiona na fine. Robiłem tam jeszcze kilkanaście zdjęć z tymi samymi ustawieniami ale zakłócenia są tylko na tym jednym.

No to mozna to nazwa chwilowym zaszwankowaniem software aparatu - pewnie jakas *******ka zmylila parametry kompresji i tak wyszlo, albo wiatr sloneczny czy meteoryt zepsul zdjecie podczas zapisu ;)

Kostek
14-10-2004, 20:01
W sumie wysoko było. Przyjmuję wytłumaczenie z meteorytem :lol: