PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podpiąć zewnętrzny adres www?



Fotofil
24-03-2012, 10:34
Witam.
Stworzyłem sobie małą stronkę na darmowym serwisie. Chciałbym podpiąć adres tej galerii pod swoją domenę którą mam od wielu lat.
Niestety aby to zrobić "normalnie" musiałbym wykupić konto płatne na tymże serwisie.
Mam pytanie. Czy jest inna możliwość żeby po wpisaniu mojego adresu przekierowanie następowało na adres gdzie stworzyłem album ze zdjęciami?
Proszę o info w zrozumiałym języku, bo jeśli chodzi o zagadnienia informatyczne to jestem absolutna "lama".

sebol1204
24-03-2012, 12:13
Jest taka możliwość :)

Musisz mieć swoją domenę podpiętą do konta www (jeśli nie jest podpięta) i utworzyć tam plik index.php z zawartością



<?php
header('Location: http://adresgalerii.koncowka');
?>


Wtedy po wpisaniu w przegladarce swojego adresu strony zostaniesz przekierowany na ten co wpisałeś w tym location.
Nie wien gdzie kupiłeś domenę ale czasem w jej ustawieniach jest do wyboru dns, przekierowanie lub coś jeszcze innego, wtedy nie musiałbyś tworzyć tego pliku z zawartością 8-)

Fotofil
24-03-2012, 16:51
Domenę mam w MasterNet.
Jest możliwość podania DNS ale go nie znam, bo operator Wix.com gdzie stworzyłem stronkę, podaje te adresy dopiero po wykupieniu płatnego konta.

Tezet-gdynia
24-03-2012, 19:20
No to zwykle przekierowanie bez delegowania dns :) W opcjach powinno byc przekierowanie na adres www, czy jakas taka podobna opcja :) Wpisujesz adres strony z wixa, i masz pod swoja domena przekierowane ;)

Fotofil
24-03-2012, 19:58
No to zwykle przekierowanie bez delegowania dns :) W opcjach powinno byc przekierowanie na adres www, czy jakas taka podobna opcja :) Wpisujesz adres strony z wixa, i masz pod swoja domena przekierowane ;)

No właśnie dziwne to jest. Mam drugi adres wykupiony (ten sam usługodawca) i tam jest w opcjach możliwość podpięcia innego adresu, a nie ma możliwości delegowania adresów DNS, a w tej domenie na której mi zależy nie ma możliwości przekierowania, a jest za to możliwość wpisania adresów DNS.

Tezet-gdynia
24-03-2012, 20:04
A jaki uslugodawca jesli chodzi o domene ? W sumie dziwne ze dwie domeny od tego samego uslugodawcy a inaczej sie zachowuja. Probowales pisac do supportu ? :)

Fotofil
24-03-2012, 20:46
Usługodawca to MasterNet. Chyba najtańszy na rynku jeśli chodzi o odnowienie (.pl - 45zł netto za rok). Nie pisałem. Narazie próbuję sam coś zdziałać :)

Tezet-gdynia
25-03-2012, 14:03
Sprobuj napisac do supportu :) Nie raz, nie dwa kontaktowalem sie z supportami, i w 99% przypadkach pomagali :)