PDA

Zobacz pełną wersję : Eos 33 / Canon 50mm 1.8 Ii



MGILI
23-01-2006, 20:50
Dostalem taki wlasnie prezencik :) (nie chwale sie )
Od kilku dni namietnie czytam Canonboard bo z ta marka nigdy nie mialem do czynienia, jak na poczatku zdawalo mi sie ze wiem wiele to teraz wiem ze nie wiem :(
Prosze o rade jaki filtr dokupic do obiektyeu uv czy pl
a moze oba chce zabezpieczyc obiektyw na to bedzie uv ale w fotografi chcialbym miec pl
poradzcie jakie model wziac tak aby nie przeplacac a jego jakosc byla OK
filtry maja byc pod ten obiektyw

gwozdzt
23-01-2006, 21:31
Prosze o rade jaki filtr dokupic do obiektyeu uv czy pl
Czy wybierasz się w góry powyżej 4000m? Jeśli nie, to UV raczej Ci niepotrzebny.
Polar - likwidacja odbić w powierzchniach niemetalicznych (woda, szkło), podkreślenie błękitu nieba i zieleni.


chce zabezpieczyc obiektyw na to bedzie uv
Nie, na to jest dekielek i ewentualnie osłona p/słoneczna (hood).


ale w fotografi chcialbym miec pl
poradzcie jakie model wziac tak aby nie przeplacac a jego jakosc byla OK
filtry maja byc pod ten obiektyw
Żeby ten polar nie kosztował tyle co Twój obiektyw, to myślę, iż na początek wystarczy Hakuba MC. Mnie wystarcza.
Lepsze to Hoya HMC/SHMC, B+W, Heliopan.

MGILI
23-01-2006, 22:25
W tak wysokie gory to na pewno nie
wiec raczej nastawie sie na PL (z tym UV zmylila mnie jego popularnosc prawie kazdy go ma i chroni to obiektyw itp )
bede wiec szukal tak jak doradziles :)
kazda dodatkowa opinia mile widziana

Paradox
23-01-2006, 23:06
Jedna wżna informacja to CPL a nie PL bo cirkular to masz dokładne wskazanie pomiaru światła,natomiast przy PL jest liniowym i potrzebna jest jakaś korekcja EV dokładnie nie pamietam o ile ale coś takiego czytałem.
Wracając do ogólnego wiedzy o filtrach Poleryzacyjnych to one w sobie mają też filtr UV i czym droższy tym lepszy ze względu na małą stratę światła.
i tutaj polecam B+W Pol cirk-MRC lub Hoya Pol cirk HMC są jeszcze wersje droższe ze względu na wąską obudowe tzw.slim ale to już do obiektywów szerokokątnych by nie powstawało winetowanie.
Pozdrawiam.
PS:Uważaj przy wszelkim przecieraniu,zaopatrz się w specjalną szmatkę do obiektywów i filtrów,oraz przed wytarciem możesz zdmuchać lub usunąć zanieczystości specjalnym pędzelkiem.Ludzie nie stosujący tej zasady zazwyczaj potem mają coraz bardziej matowy filtr co odbija się na jakości,swietle i ostrości zdjęć.