PDA

Zobacz pełną wersję : Elfo - Bowens



Witold Spisz
21-03-2012, 12:44
Czy ma ktoś sprawdzony sposób na mocowanie Softboxów z zapięciem Bowensa do Elfo ?
Szczególnie myślę o Okcie 180.

sweetek
21-03-2012, 23:17
Elfo ma chyba 3 rózne mocowania, stare, do lamp małych - chyba już nie rozwijane i do lamp profi. Są przejściówki Elfo-Bowens, ale strasznie drogie... - dorobić będzie trudno, lepiej dokupić lampę z Bowensem

Witold Spisz
22-03-2012, 00:31
Mam lampę nową 1200Ws i potrzebuję dużą oktę 180. Gdzieś kiedyś widziałem stronę z redukcjami we wszystkie strony ELFO - Bowens- Hensel - Elinchrom - dowolne. Ale nie pamiętam gdzie :(

--RUMIANY--
22-03-2012, 02:24
Witoldzie, nie dawno dlugo przerabialem ten temat. Mam cale studo lamp Elfo i tez kupilem tanio octe 180 z mocowaniem bowensa z mysla, ze kupie gdzies ta redukcje. Niestey nie ma prawie wogole takowej.
Pisalem wszedzie gdzie sie dalo na forach, do roznych sklepow i jako jedyna firma gdzie nabylem to w quantum. Ale redukcja nie pasowala do moich lamp, jest troszeczke za mala. Trzeba ja delikatnie przerobic - powiekszyc.
Malo tego stwierdzilem ze gdyby pasowala to caly palnik w elfo bylby zasloniety gleboka redukcja elfo/bowens. Lampy z mocowaniem bowensa maja zdecydowanie dalej wysuniety palnik niz w elfo.
Po dlugich poszukiwaniach w koncu kupilem oddzielna pasujaca juz lampe 250tke do okty, ktora potrafi blyskac z moja wymarzona minimalna moca z dosc bliskiej odleglosci od fotografowanego obiektu juz od F1.4.

Witold Spisz
22-03-2012, 10:39
No to Rumiany mnie nie pocieszyłeś. Elfo 1200 kupiłem specjalnie z myślą zakupu dużej około180 cm.
Elfo jak wiesz robi max 140.
Rozmawiając z Elfo informowali mnie, że maja problemy ze sprzedażą ( nie sprzedaje się niektóry sprzęt tak jak by chcieli).
Odpowiedź zapewne znasz.
Lampy o takiej mocy nie kupuje sie pod Sb 30 x30 cm .

Jacek_Z
23-03-2012, 10:50
Jakiekolwiek redukcje są bez sensu (palnik się głęboko chowa i odbłyśnik softboxu nie pracuje). Należy kupować odpowiedni do danego typu lamp kołnierz, w niego wsadzać pręty itd.
Czasami widać tego typu oferty.

Witold Spisz
23-03-2012, 10:57
Jak rozwiąże ten problem dam znać. Teoretycznie są zapięcia i można je wymieniać, ale nie zawsze pracuja z softboxami konkretnej firmy