PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie do statywu Canon EF 100mm f/2.8L IS USM Macro Lens zamiennik



aqua
20-03-2012, 22:47
Pojawil sie zamiennik w rosadnej cenie

http://www.bhphotovideo.com/c/product/822983-REG/Vello_TC_DB_Tripod_Collar_D_Black_.html

Bahrd
21-03-2012, 09:08
O! A już dojrzewałem do oryginału...
Trzeba rozważyć. Dzięki.

aqua
21-03-2012, 09:20
O! A już dojrzewałem do oryginału...
Trzeba rozważyć. Dzięki.
Ktos z z forum kupic jakis inny podlozyl jakis material i pisal ze ok mam, kontakt, bylo o tym w jakims watku.

akustyk
21-03-2012, 09:46
Ktos z z forum kupic jakis inny podlozyl jakis material i pisal ze ok mam, kontakt, bylo o tym w jakims watku.

chyba rozumiem co chciales powiedziec, ale musialem ze 3 razy przeczytac.


z innej beczki: poczekalbym z takim zakupem do potwierdzonych opinii, ze dziala. obejma statywowa do 70-300 L tez jest, teoretycznie, identyko jak 100-400, i chinskie zamienniki tej drugiej powinny dzialac. w praktyce okazuje sie, ze jednak nie, bo zostaje luz...

meg83
21-03-2012, 12:29
chyba rozumiem co chciales powiedziec, ale musialem ze 3 razy przeczytac.


ja nie bardzo -może przetłumaczysz - zobaczymy czy rozumiemy podobnie :)

Artubi
27-03-2012, 11:00
ja nie bardzo -może przetłumaczysz - zobaczymy

"Ktos z z forum kupic jakis inny podlozyl jakis material i pisal ze ok mam, kontakt, bylo o tym w jakims watku. "

to może ja spróbuję:

Ktoś z forum kupił jakiś inny łącznik statywowy, który nie pasował idealnie, ale po podłożeniu jakiegoś materiału uzyskał zadowalający efekt. Posiadam kontakt do tej osoby, a przeczytałem to w jakimś wątku (w domyśle na tym forum).:-D

A aby było na temat to czy te z ebay'a za $12,50 nie pasują? Np: ten http://www.ebay.com/itm/JJC-Tripod-lens-Ring-TR3-canon-EF100mm-F2-8L-replace-Canon-mount-ring-D-US-/290642455830?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43aba3ed16 ?

latant
27-03-2012, 13:39
Co daje mocowanie za obiektyw, obiektyw jest lżejszy od aparatu szczególnie z gripem. Wydaje się, że bardziej stabilne jest mocowanie aparatu na statywie z załączonym obiektywem niż obiektyw z zamocowanym cięższym aparatem.

akustyk
27-03-2012, 13:46
Co daje mocowanie za obiektyw, obiektyw jest lżejszy od aparatu szczególnie z gripem. Wydaje się, że bardziej stabilne jest mocowanie aparatu na statywie z załączonym obiektywem niż obiektyw z zamocowanym cięższym aparatem.
masz racje, wydaje Ci sie.

sprobuj w praktyce. obrecz statywowa jest najczesciej do tych szkiel, ktore sa na tyle ciezkie (i/lub dlugie), ze po zapieciu na statywie widac wyraznie jak siadaja. po zalozeniu obreczy calosc jest przyjemnie zbalansowana i duzo wygodniej sie pracuje...

OrzelPiotr
27-03-2012, 16:06
Co racja to racja, natomiast mnie bardziej interesuje czy wspomniane w linku mocowanie sprawdzi się ze 100l bo bardzo by mi to ułatwiło życie.

Aparat z gripem jest mniej stabilny - po pierwsze bo jest to wyższa konstrukcja, po drugie, bo to już nie jedna bryła a dwie.

janmar
27-03-2012, 18:07
Aparat z obiektywem winien być wyważony.
Obejma mocująca obiektyw do statywu jest ustalona mniej więcej w punkcie ciężkości
zestawu.Przy krótszych ogniskowych ten punkt jest na tyle blisko gniazda statywu w body,że nie ma gdzie tej obejmy zmieścić na obiektywie.
Elki sa produkowane z myślą o ciężejszych puszkach, więc setka dobrze się sprawuje bez obejmy.
Podobnie w broni palnej sportowej.Aby uzyskac lepszą stabilność dokładamy odpowiednio ciężaru,oraz przesuwamy punkt podparcia.


Aparat z gripem jest mniej stabilny - po pierwsze bo jest to wyższa konstrukcja, po drugie, bo to już nie jedna bryła a dwie.

IMHO jest odwrotnie.Aparat z gripem jest cięższy i bardziej stabilny.Wyważa sie z cięższymi szkłami.Pozwala na dluższe czasy "z ręki."

akustyk
27-03-2012, 18:15
IMHO jest odwrotnie.Aparat z gripem jest cięższy i bardziej stabilny.Wyważa sie z cięższymi szkłami.Pozwala na dluższe czasy "z ręki."

na statywie ma to pewne wady. m.in. dokrecany grip zmniejsza sztywnosc mocowania i wtedy przy zaczepianiu body na kulce jest mniejsza plynnosc pracy.

w lapie... jesli zapomnimy o temacie zmeczenia reki - zdecydowanie pod wzgledem zamrozenia ruchu lepiej miec wiecej masy niz mniej.

OrzelPiotr
27-03-2012, 18:16
IMHO jest odwrotnie.Aparat z gripem jest cięższy i bardziej stabilny.Wyważa sie z cięższymi szkłami.Pozwala na dluższe czasy "z ręki."

Chodziło mi o aparat z gripem na statywie, wątek odnosi się do uchwytów statywowych.

janmar
27-03-2012, 20:54
Chodziło mi o aparat z gripem na statywie, wątek odnosi się do uchwytów statywowych.

Pisałem o uchwycie.
To nie jest istotne czy na statywie czy w ręku.Albo sprzęt jest wyważony albo nie.Głowica przy złym wyważeniu jest trudna w obsłudze.Statyw mniej stabilny.Chodzi mi o umieszczenie środka cięzkości względem punktu podparcia.
Z doczepianymi niegdyś winderami,potem gripami używałem kilka aparatów przez lata.Dla mnie grip to "must be".Oczywiście połączenie z body nie może być lużne.
Oczywiście to jest moje zdanie i nikogo ono nie obliguje :-) .

OrzelPiotr
27-03-2012, 21:32
Nie wiem jakich gripów kolega używa, bo ja używam oryginała do 7d i np z 100l podczas kłapania lustrem, widać dużo większe drgania niż bez gripa, głowica 808rc4 - większa płytki. Wg mnie sama nazwa gripa definiuje funkcję jaką ma pełnić i odradzam stosowanie go jako podkładkę dystansową między body a głowicą - jeśli komuś zależy na stabilności. Nie wiem natomiast czy totalne wyeliminowanie drgań nie spowoduje zużycia innych elementów.

Oczywiście to tylko moje obserwacje, ktoś inny może zaobserwować coś innego :)

grzgosz
01-04-2012, 12:49
Kupiłem uchyt statywowy JJC do 100 L. Mam 50D bez gripa i generalnie bardzo odpowada mi funkcjonalnosc zestawu i możliwość szybiej zmiany z poziomu na pion i odwrotnie. Luzów i innych niedogodnści brak.

OrzelPiotr
01-04-2012, 14:36
Z jakiego materiału jest wykonane to jjc?

tryton
01-04-2012, 15:07
...bardzo odpowiada mi funkcjonalnosc zestawu i możliwość szybiej zmiany z poziomu na pion i odwrotnie...

I w przypadku tego obiektywu (makro) myślę, że jest to kluczowa sprawa. Nigdy mi nie przeszkadzało wyważenie przy mocowaniu statywu przy body, ale szybka zmiana pionowo - poziomo to super sprawa przy makrofotografii, ponieważ przekręcając do pionu bez pierścienia mamy praktycznie do przestawienia na nowo cały statyw. Od zakupu pierścienia tylko cena mnie odstraszała, ale teraz chętnie rozważę zakup.

meg83
01-04-2012, 17:05
niedawno kupiłam mocowanie JJC na alledrogo i też potwierdzam - pasuje idealnie, żadnych luzów, trzyma dobrze

AMMarshall
01-04-2012, 18:03
niedawno kupiłam mocowanie JJC na alledrogo i też potwierdzam - pasuje idealnie, żadnych luzów, trzyma dobrze
Hmm... Ja też posiadam to co Meg od kilku miesięcy i dopiero dziś, ze zdumieniem dowiedziałem się, że pojawił się zamiennik oryginału.

OrzelPiotr
01-04-2012, 19:20
Sa dwie wersje tego mocowania by jjc tr-2 i tr-3, moze ktos podac jakiej wersji uzywa i z jakiego materialu jest wykonana?


http://allegro.pl/uchwyt-statywowy-do-canon-65-100-180mm-i2238257431.html
wydaje mi sie, ze to chyba nie jest do L-ki

http://allegro.pl/uchwyt-statywowy-canon-100mm-f-2-8l-macro-is-usm-i2192844841.html

AMMarshall
02-04-2012, 19:14
TR-3 jest do EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Wykonany jest z twardego, wyglądającego naprawdę solidnie tworzywa.
Nie ma luzów, działa. Mam, polecam.

grzgosz
02-04-2012, 19:30
Mocowanie JJC jest wykonane z jakiegoś tworzywa sztucznego (co to dokładnie jest - nie wiem) ale jest dość solidne.

OrzelPiotr
02-04-2012, 19:32
OK dzięki za informację.

tryton
19-04-2013, 22:16
Odświeżam wątek, bo jestem przed zakupem 100L a później tego uchwytu statywowego. Czy pojawiły się jakieś inne modele zamienniki w stosunku do wyżej wymienionych? Ewentualnie czy dotychczasowi użytkownicy mogliby potwierdzić, że po tym czasie nadal są zadowoleni?

meg83
20-04-2013, 07:48
Odświeżam wątek, bo jestem przed zakupem 100L a później tego uchwytu statywowego. Czy pojawiły się jakieś inne modele zamienniki w stosunku do wyżej wymienionych? Ewentualnie czy dotychczasowi użytkownicy mogliby potwierdzić, że po tym czasie nadal są zadowoleni?

mam, używam, 0 problemów

Ponury
20-04-2013, 08:19
Również używam JJC i nie narzekam. Całkiem fajny uchwyt za te pieniądze.

tryton
20-04-2013, 15:50
AMMarshall pisze o modelu TR-3, a w necie widzę tylko TR-1 jako uniwersalny do kilku szkieł. Jak to jest? I jak jest z kolorami, bo mi by czarny pasował.
Źródło: JJC Uchwyt-obejma statywowa TR-1 | STOPfoto.pl profesjonalny sklep fotograficzny on-line - Szczegóły produktu (Marumi, Heliopan, Tiffen, Leica, Hitech, Lumiquest, Stofen) (http://www.stopfoto.pl/jjc-uchwyt-obejma-statywowa-tr-1,4,11479,11957)

aqua
23-05-2013, 21:27
Uchwyt statywowy do Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/listing/listing.php?category=0&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&shippingTime=0&pay=0&search_type=1&selected_country=1&state=0&offerTypeBuyNow=0&offerTypeAuction=0&offerTypeAdvert=0&order=t&string=Uchwyt+statywowy+do+Canon+EF+100mm+f%2F2.8L +Macro+IS&view=gtext&change_view=1&shippingTime_enabled=1)

tryton
30-05-2013, 16:37
Uchwyt statywowy do Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/listing/listing.php?category=0&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&shippingTime=0&pay=0&search_type=1&selected_country=1&state=0&offerTypeBuyNow=0&offerTypeAuction=0&offerTypeAdvert=0&order=t&string=Uchwyt+statywowy+do+Canon+EF+100mm+f%2F2.8L +Macro+IS&view=gtext&change_view=1&shippingTime_enabled=1)

O a ten ma znowu symbol APO-JC-TR3. Tu nie ma wątpliwości, że jest do 100L, ale ciekawe czy to to samo pod względem jakości.

tryton
05-06-2013, 18:39
Kupiłem go. Dziś odebrałem. Jest ok. Nie jest to ten sam komfort pracy co z oryginałem (porównuję z tym do 100-400 załączonym w zestawie), ale porównując ceny, to chyba nie ma się co zastanawiać. Przy czym myślę, że ten uchwyt ma sens wyłącznie z punktu widzenia łatwego przejścia pion - poziom w makro, gdzie pozostajemy na obiekcie. Natomiast z punktu widzenia środka ciężkości to chyba nie ma co się w to bawić, bo przypinając z tym szkłem body do statywu nie ma żadnych efektów "wiszenia szkła". Tak czy inaczej w praniu wyjdzie jak się z tym modelem pracuje w terenie.

biodar
21-08-2013, 08:25
Ja zakupiłem swego czasu JJC TR-3 i niestety mój egzemplarz miał lekko wypukłą stopkę - musiałem drobnym papierem zeszlifować na równym podłożu i dopiero się nie chybotał bo tak to była kołyska. Lekko zeszlifowana została stopka razem z tą mosiężną śrubką/nakrętką. Kiepski odlew mi się trafił ale już jest OK.