PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie Lampa Bowens zestaw: 2 x Gemini 500C



Głaz
14-03-2012, 15:45
Witam
Nie znalazłem informacji w istniejących wątkach wiec zapytuje tutaj
Posiadam pożyczony zestaw lamp Bowens Gemini 500C Chciałbym je wyzwolić z 5D2 najlepiej przy pomocy kabla sync. Jaki kabel zastosować i czy muszę mieć wpiętą lampę peryferyjną na gorącej stopce czy wystarczy podpiąć się pod wyjście z lewej strony body. no i jak rozgałęzić sygnał. Wiem że jest możliwość sterowania nimi radiowo ale z racji że sprzęt nie jest mój to nie chcę się zapędzać w koszta. do zestawu nie ma dołączonych ani kabli do sync. ani wyzwalaczy radiowych, podobno fotograf który na nich pracował został zwolniony z pracy i parę fantów pozyskał z racji nie wiedzy właściciela.
Z góry dziękuje za info.

goran
14-03-2012, 16:57
lampy zapewne wyposażone są w fotocelę !
Użyj kabla sync z jedną a drugą ustaw w tryb odpalany fotocelą ;)

r_m
14-03-2012, 21:33
zestaw lamp Bowens Gemini 500C Chciałbym je wyzwolić z 5D2 najlepiej przy pomocy kabla sync. Jaki kabel zastosować
Z jednej strony kabla "duży jack" (6.3mm), z drugiej - co łatwiej znajdziesz, albo kostka nasadzana na sanki w aparacie, albo wtyczka PC (do tego gniazdka po lewej). Wtyczka PC jest "bezpieczniejsza" (łatwiej wylatuje z gniazdka jak przydepniesz kabel), jak będziesz miał kostkę i za mocno szarpniesz, może być bardzo nieciekawie ;) - ale jeśli to ma służyć także z tańszymi body (serii xxxD/xxxxD) to kostka, tamte nie mają gniazda PC.
Druga lampa wyzwoli się przez wbudowaną fotocelę, gdy "zobaczy" błysk pierwszej.
Kabelek to jakieś kilkanaście-kilkadziesiąt zł, najtańszy wyzwalacz radiowy poniżej 100zł (warto).
Jak chcesz zacząć działać od razu, bez czekania, zakładasz na sanki lampę, ustawiasz ją w tryb M, dajesz najmniejszą moc i kierujesz głowicę w stronę jednej z lamp. Gdy fotocela "zobaczy" błysk, wyzwoli.

Głaz
20-03-2012, 12:45
Dzięki za podpowiedź już zamówiłem radiówki :)

Witold Spisz
21-03-2012, 01:54
Warto kupić ciut droższe radiówki. Chinczyk za 100 pln wart jest 1 pln.