PDA

Zobacz pełną wersję : 300d + kit, dobre ceny?



konradl
30-08-2004, 11:28
Czesc

Sprzedaje wlasnie swoj aparat i na 90% kupie canona 300d + kit. Wielu z Was posiada ten model, wiec moze orientujecie sie, gdzie można najtaniej kupic ten aparat (tip, sklep internetowy, inne )?
Narazie najlepsza oferte znalazlem na allegro za 3400 zl pod linkiem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30154185

Pozdrawiam
Konrad L

JaW
30-08-2004, 12:33
Narazie najlepsza oferte znalazlem na allegro za 3400 zl pod linkiem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30154185
Pozdrawiam
Konrad L

Cena 3400 za 300D z KIT-em to swietna sprawa dla kupujacego. A ten sprzedawca byl juz chyba polecany na Forum... Bierz i rób fotki, sezon sie konczy :)

konradl
30-08-2004, 12:41
Chyba tak zrobie... Tylko musze jeszcze swoj aparat sprzedac :) Boje sie wlasnie konca sezonu... Kupie na zime 300d i bedzie lezal pol roku a cena bedzie spadac :)

Pozdrawiam
Konrad L

JaW
30-08-2004, 12:46
Boje sie wlasnie konca sezonu... Kupie na zime 300d i bedzie lezal pol roku a cena bedzie spadac :)

LOL, ciekawe podejscie do tematu.
Musisz sie z tym pogodzic, ze aparat to nie inwestycja. Bedzie tanszy, ale nie bedzie robic gorszych zdjec, zapewniam Cie. A Ty bedziesz miał czas na podniesienie swojej wiedzy, opanowanie obslugi, przyzwyczajenie sie do sprzetu itp. Poza tym w zimie tez mozna robic fajne fotki, nikt nie zamyka aparatu w szafie na poczatku listopada :-)

konradl
30-08-2004, 13:03
Juz mam doswiadczenie w kupowaniu we wrzesniu i wiem ze to nie inwestycja ale... :) Rok temu kupilem tak Nikona 990 i przez zime byla nerwowka :) I szczerze mowiac to przez zime sie nie narobilem fotek (przynajmniej takich nadajacych sie do pokazania), chociaz musze przyznac ze bardzo bardzo dobrze poznalem aparat :) Wiem ze z funkcjonalnosci aparatu nic nie ubedzie, a w przypadku 300d nawet moze przybedzie ;) i to mnie wlasnie pociesza :)

Pozdrawiam

Czacha
30-08-2004, 13:31
nie uznaje czegos takiego jak sezony w fotografii.. zdjecia robi sie caly rok.. to nie wedkarstwo ze woda zamarza i trzeba lapac z przerebla.. ani lowiectwo ze sa okresy ochronne...

konradl
30-08-2004, 13:35
Moje zainteresowania to glownie macro (robale itp...) wiec sam rozumiesz ze w zime raczej ciezko na jakiegos kandydata do zdjec trafic.

Pozdrawiam

Czacha
30-08-2004, 13:44
trzeba poszerzeac swoje horyzonty.. znajdz w zimie i jesienia inny temat do focenia.. moze tez jakies macro? :) po co sie ograniczac?

konradl
30-08-2004, 13:49
Nawet sie ksiazek troche naczyatalem o widoczkach :) Moze i zmia sprobuje swoich sil w innej dziedzinie niz macro :) Jak narazie to na ponad 150 fotek w galerii nie mam zadnego zimowego :) Tak sobie mysle ze mala GO moze byc pomocna w fotkach w troche wiekszej skali niz macro...

Zobaczymy jak to bedzie :)

p13ka
30-08-2004, 14:11
Narazie najlepsza oferte znalazlem na allegro za 3400 zl pod linkiem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30154185

Znam kogoś kto kupił 300d+kit u tego sprzedawcy jest bardzo zadowolony. Z tego co wiem to sprzęt dotarł w ciągu 24h, nówka z gwarancją a te ryski, o których pisze sprzedawca są śmiechu warte :P . Sam widziałem.

konradl
30-08-2004, 14:15
to super, dzieki za info :)

tpop
30-08-2004, 14:30
Narazie najlepsza oferte znalazlem na allegro za 3400 zl pod linkiem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30154185

Znam kogoś kto kupił 300d+kit u tego sprzedawcy jest bardzo zadowolony. Z tego co wiem to sprzęt dotarł w ciągu 24h, nówka z gwarancją a te ryski, o których pisze sprzedawca są śmiechu warte :P . Sam widziałem.

Ten ktos to ja :D . Kupilem 300D tydzien temu wlasnie od tego gostka. Sprzet dostalem blyskawicznie a ryski o ktorych mowa w aukcji rzeczywiscie sa smiechu warte. Naprawde bardzo udany zakup.

eternus
30-08-2004, 16:03
Problem jest tu tylko z gwarancja, bo cena jest rzeczywiscie rewelacyjna.

Otoz to co gosciu oferuje to NIE JEST gwarancja Canona, tylko jakiejs tam jego firmy. Czyli de facto gwarancji nie ma. Ale jesli komus to nie przeszkadza, to nic tylko kupowac. Ja osobiscie bym sie nie odwazyl.

konradl
30-08-2004, 16:13
tak, wiem o tym, ale cos za cos...

tpop
30-08-2004, 16:14
Problem jest tu tylko z gwarancja, bo cena jest rzeczywiscie rewelacyjna.

Otoz to co gosciu oferuje to NIE JEST gwarancja Canona, tylko jakiejs tam jego firmy. Czyli de facto gwarancji nie ma. Ale jesli komus to nie przeszkadza, to nic tylko kupowac. Ja osobiscie bym sie nie odwazyl.

No a jesli kupujesz normalnie w sklepie to tez przeciez dostajesz gwarancje wlasnie z tego sklepu. Podsteplowana i podpisana przez ten sklep.

eternus
30-08-2004, 16:20
No a jesli kupujesz normalnie w sklepie to tez przeciez dostajesz gwarancje wlasnie z tego sklepu. Podsteplowana i podpisana przez ten sklep.

Dowd zakupu ze sklepu + gwarancje producenta (Canona) podbita przez ten sklep, ale realizowana przez Canona.

Bo dzwonie do goscia i sie pytam o dowod zakupu, bo Canon respektuje tylko wtedy gwarancje, a on na to: "a kto panu powiedzial, ze to gwarancja Canona, to jest gwarancja moejej firmy!". Podobnie jest u niektorych TIPow, jak zauwazylem - "moja pisemna/ustna gwarancja".

Dla mnie to taka gwarancja po prostu nie istnieje, bo nie liczylbym na wiele (a wlasciwie na nic), jesli gosciu chcialby naprawiac sprzez z lutownica i papierosem w rece:)

Oczywicie cos za cos - dobra cena za ryzyko. Ale ja jak juz wspominalem - jestem strachliwy:)

Tytus
30-08-2004, 21:40
Czesc

Sprzedaje wlasnie swoj aparat i na 90% kupie canona 300d + kit. Wielu z Was posiada ten model, wiec moze orientujecie sie, gdzie można najtaniej kupic ten aparat (tip, sklep internetowy, inne )?
Narazie najlepsza oferte znalazlem na allegro za 3400 zl pod linkiem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30154185

Pozdrawiam
Konrad L
3400 zł :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

boszszsz, że ja trzech miesięcy nie poczekałem echhhhhh :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[ Dodano: 30 Sierpień 2004 ]

Moje zainteresowania to glownie macro (robale itp...) wiec sam rozumiesz ze w zime raczej ciezko na jakiegos kandydata do zdjec trafic.

Pozdrawiam

to dobrze się zastanów nad zakupem, bo musisz mieć porządne szkło makro by robić zdjęcia robakom 300D
samo szkło KITowe do tego nie nadaje się, a na obiektyw EF-s nie da się założyć pierścieni...

Czacha
30-08-2004, 21:43
po co? 3400 za taki syf to i tak sporo.. :roll:

konradl
30-08-2004, 21:47
3400 zł :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

boszszsz, że ja trzech miesięcy nie poczekałem echhhhhh :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

dlatego sie wlasnie boje kupic teraz aparat :)


to dobrze się zastanów nad zakupem, bo musisz mieć porządne szkło makro by robić zdjęcia robakom 300D
samo szkło KITowe do tego nie nadaje się, a na obiektyw EF-s nie da się założyć pierścieni...

Po zimie kupie jakas Cosine 100/3.4 z soczewka 1:1 bez 1:2

Pozd
Konrad L

Tytus
30-08-2004, 21:50
tak, wiem o tym, ale cos za cos...

dokładnie, ryzyko, że sprzęt rozwali się w przeciągu dwóch lat jest astronomicznie mała,
nigdy nie przykładałem uwagi do gwarancji, dyskont na cenie równoważy ewentualne ryzyko

[ Dodano: 30 Sierpień 2004 ]


Problem jest tu tylko z gwarancja, bo cena jest rzeczywiscie rewelacyjna.

Otoz to co gosciu oferuje to NIE JEST gwarancja Canona, tylko jakiejs tam jego firmy. Czyli de facto gwarancji nie ma. Ale jesli komus to nie przeszkadza, to nic tylko kupowac. Ja osobiscie bym sie nie odwazyl.

No a jesli kupujesz normalnie w sklepie to tez przeciez dostajesz gwarancje wlasnie z tego sklepu. Podsteplowana i podpisana przez ten sklep.

nie, realizującym gwarancję jest serwis Canon Polska, sklep nie ma z tym nic wspólnego, on tylko sprzedaje produkty Canona w porozumienia z generalnym dystrybutorem na Polskę i w związku z tym taki zakup podlega serwisowi firmowemu...

konradl
30-08-2004, 21:58
dokładnie, ryzyko, że sprzęt rozwali się w przeciągu dwóch lat jest astronomicznie mała,
nigdy nie przykładałem uwagi do gwarancji, dyskont na cenie równoważy ewentualne ryzyko

Podobnie mysle :) I za te 3400 nawet nie kupie uzywanego bez gwarancji (chociaz by i takiej), wiec w moim przypadku raczej sie oplaca.

Pozdrawiam

Czacha
30-08-2004, 22:35
kazdy serwis wymaga przynajmniej kopii dowodu zakupu przy reklamacji - inaczej mozesz o takowej zapomniec.. mam doczynienia z seriwsami na codzien i wiem jakimi prawami sie rzadza reklamacje sprzetu foto w naszym pieknym kraju..

Tytus
30-08-2004, 23:23
kazdy serwis wymaga przynajmniej kopii dowodu zakupu przy reklamacji - inaczej mozesz o takowej zapomniec.. mam doczynienia z seriwsami na codzien i wiem jakimi prawami sie rzadza reklamacje sprzetu foto w naszym pieknym kraju..

ja tam mam, z Fotojokera w Kolonii...

[ Dodano: 30 Sierpień 2004 ]

po co? 3400 za taki syf to i tak sporo.. :roll:

wiesz, są ludzie, którzy ciągle wierzą w ten aparat ... :mrgreen:

eternus
31-08-2004, 00:02
wiesz, są ludzie, którzy ciągle wierzą w ten aparat ... :mrgreen:

Czytalem nieco na forum Twoja krytyke 300d. I rozumiem, ze dla bardzo wymagajacych uzytkownikow (do ktorych, jak mi sie wydaje, Ty nalezysz) ten aparat jest za slaby. Jednak glosy krytykujace go sa w zdecydowanej mniejszosci. I w tej grupie uzytkownikow, do ktorej jest adresowany sprawdza sie dobrze.

Dlatego glosy o tym, ze jest on calkowicie do niczego wydaja mi sie byc mocno przesadzone. Ale sam w najblizszych dniach sprawdze to empirycznie. Poza tym nie rozumiem, tego dlaczego tak usilnie pelnisz misje "nawracania" ludzi ze zlej drogi 300D...

Czacha
31-08-2004, 00:04
tytus.. to byla ironia.. :P

eternus
31-08-2004, 00:07
nie, realizującym gwarancję jest serwis Canon Polska, sklep nie ma z tym nic wspólnego, on tylko sprzedaje produkty Canona w porozumienia z generalnym dystrybutorem na Polskę i w związku z tym taki zakup podlega serwisowi firmowemu...

Tak - w normalnych warunkach. Ale tutaj gosciu sprzedaje aparat bez rzeczywistej gwarancji (czyli dla Canona gwarancja na ten aparat nie istnieje), tylko on deklaruje, ze jego firma swiadczyc bedzie serwis gwarancyjny. Bo oczywiscie kupujac "normalnie" w sklepie X czy Y i tak gwarancje realizowac bedzie Canon Polska.

Tytus
31-08-2004, 00:12
wiesz, są ludzie, którzy ciągle wierzą w ten aparat ... :mrgreen:

Czytalem nieco na forum Twoja krytyke 300d. I rozumiem, ze dla bardzo wymagajacych uzytkownikow (do ktorych, jak mi sie wydaje, Ty nalezysz) ten aparat jest za slaby. Jednak glosy krytykujace go sa w zdecydowanej mniejszosci. I w tej grupie uzytkownikow, do ktorej jest adresowany sprawdza sie dobrze.

Dlatego glosy o tym, ze jest on calkowicie do niczego wydaja mi sie byc mocno przesadzone. Ale sam w najblizszych dniach sprawdze to empirycznie. Poza tym nie rozumiem, tego dlaczego tak usilnie pelnisz misje "nawracania" ludzi ze zlej drogi 300D...

o przepraszam, nikogo nie odwodzę, ja marudzę wyłącznie nad moim prywatnym aparatem :mrgreen:

[ Dodano: 30 Sierpień 2004 ]

tytus.. to byla ironia.. :P

dobra dobra, nie wykręcaj się teraz Shrek... :mrgreen:

eternus
31-08-2004, 00:22
o przepraszam, nikogo nie odwodzę, ja marudzę wyłącznie nad moim prywatnym aparatem :mrgreen:

Hmmm... powiedzmy, ze ja odnioslem nieco inne wrazenie. Ale w sumie od tego sa fora dyskusyjne, aby... dyskutowac:) Jedni beda piac z zachwytu nad 300d inni wieszac na nim psy, a prawda... a prawda, tak jak zwykle, pewnie lezy gdzies po srodku.

santiblue
31-08-2004, 00:25
Czesc

Sprzedaje wlasnie swoj aparat i na 90% kupie canona 300d + kit. Wielu z Was posiada ten model, wiec moze orientujecie sie, gdzie można najtaniej kupic ten aparat (tip, sklep internetowy, inne )?
Narazie najlepsza oferte znalazlem na allegro za 3400 zl pod linkiem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30154185

Pozdrawiam
Konrad L

Ten sprzedawca to ok gosc. Cene mozna ugadac. Mialem od niego 300D a potem kupilem u niego 10d. Ja go polecam. jest ok. a za 3400 to i ja Ci moge 300D sprzedac takiego jak on z roczna gwarancja:) Ryski minimalne od spodu a reszta jak fabryczny. Obiektyw funkiel nie uzywany.

Vitez
31-08-2004, 08:04
o przepraszam, nikogo nie odwodzę, ja marudzę wyłącznie nad moim prywatnym aparatem :mrgreen:


Ktory dodatkowo jest najprawdopodobniej uszkodzony o czym dowiedlismy w watku o zmiennym naswietlaniu przez twoj model :roll:

Tytus
31-08-2004, 08:16
o przepraszam, nikogo nie odwodzę, ja marudzę wyłącznie nad moim prywatnym aparatem :mrgreen:


Ktory dodatkowo jest najprawdopodobniej uszkodzony o czym dowiedlismy w watku o zmiennym naswietlaniu przez twoj model :roll:

no właśnie wszystkie inne 300D są CUUUUdowne :mrgreen:

Czacha
31-08-2004, 08:17
co do calego tematu naswietlania - Tytus, ciesz sie, ze nie kupiles D70.. bo wtedy bys chyba podlozyl bombe pod fabryke Nikona... D70'tki praktycznie za kazdym razem daja inny pomiar swiatla przy "matrycy".. ;-) podobnie z fleshem.. ;-)

konradl
31-08-2004, 15:59
co do calego tematu naswietlania - Tytus, ciesz sie, ze nie kupiles D70.. bo wtedy bys chyba podlozyl bombe pod fabryke Nikona... D70'tki praktycznie za kazdym razem daja inny pomiar swiatla przy "matrycy".. ;-) podobnie z fleshem.. ;-)

D70 zle naswietla? Bo w mojej 990 wlasnie to sobie chwale najbardziej, prawie nigdy sie nie myli przy pomiarze swiatla.

Pozdr

Czacha
31-08-2004, 18:03
to najwieksza wada D70 - skopany pomiar matrycowy.. potrafi dawac rozne naswietlenia bez zmieniania kadru .. dziwne, ale prawdziwe.. oczywiscie mozna zyc z tym i nie uzywac matrycy..

jako wade wymienia sie rowniez (to dla viteza) stratny RAW.. :shock:

konradl
03-09-2004, 13:56
zalicytowalem :) Czekam w napieciu do soboty :)

Pozdrawiam

JaW
03-09-2004, 14:31
zalicytowalem :) Czekam w napieciu do soboty :)


A nie lepiej dogadac sie z gosciem na priv, poza allegro, unikajac placenia prowizji? Zawsze to troche taniej i prosciej :-)

konradl
03-09-2004, 15:40
Prowizje on placi, a ja mam zawsze jakas pewnosc i slad transakcji na allegro :)

Pozdr

tpop
03-09-2004, 15:48
Prowizje on placi, a ja mam zawsze jakas pewnosc i slad transakcji na allegro :)

Pozdr

Ty placisz prowizje :shock:
Gdybys sie z nim dogadal i kupil poza aukcja to moglbys jeszcze urwac z ceny kwote jaka on placi za prowizje a tak to de facto Ty ja placisz :D

eternus
03-09-2004, 15:48
zalicytowalem :) Czekam w napieciu do soboty :)

Ja juz mam od kilku dni i poki co jestem zadowolony (na razie jedyne o czym moglbym ponarzekac to brak drugiego pokretla, i jakby obiektyw nieco bardziej ostrzyl i byl nieco jasniejszy). A poza tym, to na razie bardzo pozytywnie.

Mam nadzieje, ze Ty tez bedziesz zadowolony.

konradl
03-09-2004, 16:10
tpop - nie bede juz krecil :)

[ Dodano: 03-09-2004 ]
eternus - tez mysle ze bedzie OK, tyle sie naczytalem o tym aparacie :) A instalowales juz hackowany firmware? Czy dajesz sobie czas na poznanie aparatu? :)

Pozdr

eternus
03-09-2004, 16:15
[ Dodano: 03-09-2004 ]
eternus - tez mysle ze bedzie OK, tyle sie naczytalem o tym aparacie :) A instalowales juz hackowany firmware? Czy dajesz sobie czas na poznanie aparatu? :)

Pozdr

Ja tez przed zakupem przeczytalem wszystko co znalazlem w necie - instrukcje po angielsku ze 2 razy, po polsku przynajmniej 4.

Hacka jeszcze nie instalowalem. Planuje to zrobic, ale jak juz wspominalem nie raz, jestem strachliwy i sie poki co wstrzymuje z ta decyzja.

konradl
03-09-2004, 16:21
Czyli da sie obejsc bez hacka? :) bo tez sie troche boje i niefajnie byloby zepsuc nowy aparat :)

eternus
03-09-2004, 16:23
Czyli da sie obejsc bez hacka? :) bo tez sie troche boje i niefajnie byloby zepsuc nowy aparat :)

No pewnie, ze sie da. Wiesz moza tym mirror up, czy cos tam, to ja raczej nie za czesto korzystal bym z tych odhackowanych fukcji, wiec nie spiesze sie za bardzo.

Sam hack ponoc nie psuje aparatu, ale gdyby zepsul sie z innej przyczyny i nie dalo sie go uruchomic (czyli wgrac z powrotem oryginalnego firmware), to z gwarancja z pewnoscia byly by problemy.

tpop
03-09-2004, 16:24
nie ma strachu! Ja wgralem po paru dniach. Operacja jest prosta jak drut.

eternus
03-09-2004, 16:30
nie ma strachu! Ja wgralem po paru dniach. Operacja jest prosta jak drut.

Wiem, wiem, ale w razie czego, jak mi sie (z innych przyczyn) nie da przywrocic "normalnego" firmware, to z gwarancji nici. Z za gwarancje tez sie placi i mi na niej zalezy - jak pewnie wszystkim tym, ktorzy ja maja.

konradl
03-09-2004, 16:32
No ja tez "mam" taka niby gwarancje i stad sie troche boje :)

Vitez
03-09-2004, 21:36
nie ma strachu! Ja wgralem po paru dniach. Operacja jest prosta jak drut.

Wiem, wiem, ale w razie czego, jak mi sie (z innych przyczyn) nie da przywrocic "normalnego" firmware, to z gwarancji nici. Z za gwarancje tez sie placi i mi na niej zalezy - jak pewnie wszystkim tym, ktorzy ja maja.

Nie ma co trzasc portkami. Nie slyszalem jeszcze o ani jednym przypadku by hackowany firmware zepsul aparat albo cos sie stalo aparatowi tak by nie dalo sie wgrac oryginalnego firmware. Masz na tym forum specjalny watek o tym haku gdzie odzywa sie mnostwo zadowolonych osob. Naprawde - nie masz sie czego bac, oryginalny firmware tez da sie wgrac bez problemu.

eternus
04-09-2004, 10:53
Ja to wszystko wiem. Malo jest tak zachowawczych ludzi jak ja. Wiem, ze 99% zrobi to bez stresu. Ale sa tez Ci tacy "dziwni", ten 1%:)