PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy następca CS2?



oskarkowy
22-01-2006, 15:07
Czy ktoś może śledził, co ile czasu Adobe wypuszcza nowe PSy? Na wiosnę będę zmieniał mojego CSa a nie chciałbym miesiąc po zakupie dowiedzieć się, że jest CS3 :evil: A może już coś wiadomo? Miesiąc czy dwa wielkiej różnicy mi nie zrobi.

Jarek Jaworski
22-01-2006, 16:41
No wlasnie, sam jestem ciekaw, czy nastepna wersja bedzie 64 bitowa. Moze ktos bywaly na swiatowych salonach softwarowych, cos powie :D

tymin3
22-01-2006, 17:26
No wlasnie tez niedlugo bede kupował CS`a i wlasnie w cennikach hurtowni były dwie wersje jedna w nazwie miala literki "IE" druga nie, wiecie moze co one oznaczają, przy czym wersja z IE była okolo 50 zł drozsza...

ps. cena hurtowa okolo 2300, sklepowa okolo 2800, angielska o ile sie nie myle +100zł

oskarkowy
22-01-2006, 17:31
No wlasnie tez niedlugo bede kupował CS`a i wlasnie w cennikach hurtowni były dwie wersje jedna w nazwie miala literki "IE" druga nie, wiecie moze co one oznaczają, przy czym wersja z IE była okolo 50 zł drozsza...

ps. cena hurtowa okolo 2300, sklepowa okolo 2800, angielska o ile sie nie myle +100zł
Kupując polską wersję, dostajesz kilka płyt. Na jednej z nich jest wersja angielska. A nawet jak zainstalujesz polską, to zawsze możesz zmienić język.
A przy okazji, kiedyś u koleżanki usiadłem do wersji polskiej. Nie dość, że ciągle się nacinałem na naciskanie F-ileśtam,to jeszcze nie rozumiałem o czym do mnie piszą w menu :mrgreen:

gietrzy
22-01-2006, 17:35
Kupując polską wersję, dostajesz kilka płyt. Na jednej z nich jest wersja angielska. A nawet jak zainstalujesz polską, to zawsze możesz zmienić język.
Jezu z nieba mi spadłeś! Mam w pracy CS2 w wersji PL nie CE. Jesteś pewny, że mogę zadzwonić do Wimalu i poprosić o płytkę z jedynym, słusznym interfacem?

to jeszcze nie rozumiałem o czym do mnie piszą w menu :mrgreen:
Ja sobie pokolorowałem najczęściej używane polecenia.

oskarkowy
22-01-2006, 17:38
Jezu z nieba mi spadłeś! Mam w pracy CS2 w wersji PL nie CE. Jesteś pewny, że mogę zadzwonić do Wimalu i poprosić o płytkę z jedynym, słusznym interfacem?
To teraz się boję, czy nie narozrabiałem. Kupując wersję CS dostałem w pudełku kilka płyt. Jedna jest polska, jedna angielska, jedna z tutorialem. Tak mi przyszło do głowy, że z CS2 będzie tak samo.. Mylę się?

gietrzy
22-01-2006, 17:44
To teraz się boję, czy nie narozrabiałem. Kupując wersję CS dostałem w pudełku kilka płyt. Jedna jest polska, jedna angielska, jedna z tutorialem. Tak mi przyszło do głowy, że z CS2 będzie tak samo.. Mylę się?
No właśnie podobno od wersji CS2 jest pod górkę. Numer z Ctrl nie działa, a w pudełku oprócz instalki są wygłupy Deke'a.
Powracając do tematu: obstawiam CS3 we wrześniu, nie liczyłbym także na duże (90+ procent poleceń) wsparcie w 64 bitach.

tymin3
22-01-2006, 17:44
To teraz się boję, czy nie narozrabiałem. Kupując wersję CS dostałem w pudełku kilka płyt. Jedna jest polska, jedna angielska, jedna z tutorialem. Tak mi przyszło do głowy, że z CS2 będzie tak samo.. Mylę się?

Miejmy nadzieje ze nie, bo po polsku to tak zabardzo mi obsluga CS`a niewychodzi i co gorsza jakby niektore klawisze nie dzialały np. "[" "]"(rozmiar pędzla), "F" tryb rozmiaru okna

Jarek Jaworski
22-01-2006, 19:28
gietrzy, zmiana jezyka z polskiego na angielski, w wersji 7 CE, byla w preferencjach. Moze w CS2 jest podobnie?

Skrzebowa
22-01-2006, 20:14
[QUOTE=gietrzy]Jezu z nieba mi spadłeś! Mam w pracy CS2 w wersji PL nie CE. Jesteś pewny, że mogę zadzwonić do Wimalu i poprosić o płytkę z jedynym, słusznym interfacem?

Czy PL i CE to różne wersje? Na rynku są reklamowane PL - czy to właśnie z nimi są kłopoty?

gietrzy
22-01-2006, 20:37
Czy PL i CE to różne wersje?
PL - w pudełku płytka z pl interface'm
CE* - w pudełku płytki i z pl i z ang interface'm. Dodatkowo, instalując z płytki pl podczas startu (wciskając Ctrl) masz możliwość wyboru języka interface'u.

Podobno od wersji CS2 nie ma wersji CE tylko PL.

* - Central European

Metus
22-01-2006, 20:38
mieszacie... CS, CE i PL. Najstarsza wersja to CE, nowsza CS... a PL to tylko język polski....Aktualna wersja to CS2... potem pewnie CS3

poprawiłem.. sorry ;)

gietrzy
22-01-2006, 20:43
mieszacie... CS CE i PL najstarsza wersja to CE nowsza CS... PL to tylko język polski....teraz CS2... potem pewnie CS3
Metus nic nie rozumiem. Proszę powstawiaj przecinki, pisz np. CS2 (aka 9) a nie najstarsza, itp.

edit: Byłem przed chwilką w sklepie Wimalu,

nie ma pozycji PS CS2 CE,
jest PS CS2 PL,
jest też osobno PS CS2 IE.

Wszystko jasne.

Paradox
23-01-2006, 12:47
Niby znający się na PS a przecież w preferencjach mozesz wybt=rać język i restart psa,po restarcie masz wybrany jezyk.

gietrzy
23-01-2006, 13:04
Niby znający się na PS a przecież w preferencjach mozesz wybt=rać język i restart psa,po restarcie masz wybrany jezyk.
Mistrzu! Proszę, napisz gdzie mam szukać bo nie mogę znaleźć.

zrzut z PS CS2 PL lub inaczej PS 9.0 PL

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img77.imageshack.us/my.php?image=ps97to.jpg)

Paradox
23-01-2006, 13:11
Więc ja wchodzę pod ogólne i mniejwięcej w środku okna,jest język aplikacji,tam mam do wyboru Pl lub Ang.
Posiadam wersję CS czyli v8.0

Riccardo
23-01-2006, 13:16
Więc ja wchodzę pod ogólne i mniejwięcej w środku okna,jest język aplikacji,tam mam do wyboru Pl lub Ang.
Posiadam wersję CS czyli v8.0

Ale masz wersje CE. W (tylko) ang nie ma takie mozliwosci.

gietrzy
23-01-2006, 13:19
Więc ja wchodzę pod ogólne i mniejwięcej w środku okna,jest język aplikacji,tam mam do wyboru Pl lub Ang.
Posiadam wersję CS czyli v8.0
A czytał wątek od początku ;-) My tu o CS2

zrzut z PS CS2 PL lub inaczej PS 9.0 PL

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img6.imageshack.us/my.php?image=ps91el.jpg)

DoMiNiQuE
23-01-2006, 13:20
W (tylko) ang nie ma takie mozliwosci.
I cale szczescie :) Potwierdzam, mam wersje CS2 ENG i nie ma ona mozliwosci zmiany jezyka w menu.

Paradox
23-01-2006, 13:24
To przepraszam,że narobiłem bałaganu.Podejżewałem,że czym wersja wyższa to lepsza i posiada wszystko z poprzednich wersji plus nowości niestety miałem złudne podejżenia.
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.

gietrzy
23-01-2006, 13:28
To przepraszam,że narobiłem bałaganu.
Nieszkodzi. Nie Ty zrobiłeś bałagan tylko Adobe CE, Winsoft i Wimal :evil:

oskarkowy
23-01-2006, 13:54
Swoją drogą to niezła paranoja. Kupujesz soft u nas, a jak chcesz wersję wyjściową (angielską), to musisz zapłacić więcej. A jeśli sobie ściągniesz z GB czy USA taniej, to BSA już Ci doliczy ile trzeba..

kocis
02-02-2006, 12:59
A ja dzisiaj pobrałem z sieci wersje demo Adobe PS CS2 PL. Tak, tak.... do tej pory pracowałem na kupionej 5 lat temu. I leżę na plecach walcząc z objawami hiperwentylacji.:shock: Nie wiedziałem, że to aż tak dobre oprogramowanie.
Teraz dopiero zrozumiałem te teksty o PS.
Już zamówiłem wersję pudełkową.

snowboarder
02-02-2006, 13:57
Czy ktoś może śledził, co ile czasu Adobe wypuszcza nowe PSy? Na wiosnę będę zmieniał mojego CSa a nie chciałbym miesiąc po zakupie dowiedzieć się, że jest CS3 :evil: A może już coś wiadomo? Miesiąc czy dwa wielkiej różnicy mi nie zrobi.

2007. Troche zamieszal Apple i jego "intel inside".
Na wiosne nie masz co liczyc. Poza tym Adobe ma
naprawde zagwostke, co poprawic w PS ;-)

gietrzy
02-02-2006, 14:08
Poza tym Adobe ma
naprawde zagwostke, co poprawic w PS ;-)
Eee, nie czytasz wątku :) Muszą przepisać wszystko co się da na 64 bity.

snowboarder
02-02-2006, 14:12
Eee, nie czytasz wątku :) Muszą przepisać wszystko co się da na 64 bity.

Przeciez to oczywiste. Rownoznaczne z przygotowaniem do
mac'owych inteli. Ja mowie o dodatkowych "opcjach"...
Zeby bylo jasno - Adobe nie nazwie nowej wersji CS3 tylko
dlatego, ze dziala 64-bitowo i jest kompatybilne z nowymi
systemami operacyjnymi. Musza miec nowe tools i features :-)
To co sie dzieje w srodku, uzytkownik programuw zasadzie
nie widzi...

oskarkowy
02-02-2006, 14:47
Przeciez to oczywiste. Rownoznaczne z przygotowaniem do
mac'owych inteli. Ja mowie o dodatkowych "opcjach"...
Zeby bylo jasno - Adobe nie nazwie nowej wersji CS3 tylko
dlatego, ze dziala 64-bitowo i jest kompatybilne z nowymi
systemami operacyjnymi. Musza miec nowe tools i features :-)
To co sie dzieje w srodku, uzytkownik programuw zasadzie
nie widzi...
Czyli oglęgnie rzecz ujmując zakup tego programu będzie oznaczał zakup nowego systemu operacyjnego. Dobrze rozumiem? XP Home nie będzie z tym gadał? (kompa już mam) :mrgreen:

gietrzy
02-02-2006, 14:55
Czyli oglęgnie rzecz ujmując zakup tego programu będzie oznaczał zakup nowego systemu operacyjnego. Dobrze rozumiem? XP Home nie będzie z tym gadał? (kompa już mam) :mrgreen:
Nie wydaje mi się by zdecydowali się na taki ruch. Mogą sobie ewentualnie odpuścić Win2000 (:evil:), ale XP to już inna para kaloszy. M$oft by ich zjadł. Poza tym jest im na rękę taka przejściówka. More money 8)

Jester
02-02-2006, 15:52
Czy ktoś może śledził, co ile czasu Adobe wypuszcza nowe PSy? Na wiosnę będę zmieniał mojego CSa a nie chciałbym miesiąc po zakupie dowiedzieć się, że jest CS3 :evil: A może już coś wiadomo? Miesiąc czy dwa wielkiej różnicy mi nie zrobi.

"Citing a policy of not commenting on future ship dates, the company would only point to its track-record of releasing significant upgrades to its creative professional applications every 18-24 months".

To cytat ze strony Adobe.
Nie wiem, kiedy wyszedł CS na peceta, na maka - w kwietniu 2005. Dodajesz 18-24 miesiące plus zapas na nowe procki w makach i już wiesz. Nie sądzę, żeby różnice w dacie premiery nowego CS-a na maka i peceta były specjalnie duże. Nie muszą się śpieszyć, i tak nie mają konkurencji...

Shadow
03-02-2006, 11:35
Kupując polską wersję, dostajesz kilka płyt. Na jednej z nich jest wersja angielska. A nawet jak zainstalujesz polską, to zawsze możesz zmienić język.
A przy okazji, kiedyś u koleżanki usiadłem do wersji polskiej. Nie dość, że ciągle się nacinałem na naciskanie F-ileśtam,to jeszcze nie rozumiałem o czym do mnie piszą w menu :mrgreen:

A co masz jakieś problemy ze zrozumieniem języka polskiego ?

Shadow
03-02-2006, 11:37
Miejmy nadzieje ze nie, bo po polsku to tak zabardzo mi obsluga CS`a niewychodzi i co gorsza jakby niektore klawisze nie dzialały np. "[" "]"(rozmiar pędzla), "F" tryb rozmiaru okna

Wszystko działa, bez paniki. Może narzędzia Ci się pomyliły albo byłeś na innej warstwie.