PDA

Zobacz pełną wersję : Własnoręczny podpis jako znak wodny



blizzard
06-03-2012, 10:16
Znalazł ktoś może jakiś tutorial (ewentualnie podpowie mi) jak zrobić znak wodny z własnoręcznego podpisu?
Szukałem w Google, ale wyskakują same tutki z wykorzystaniem czcionki.
Najbardziej chodziło by mi o poradę na czym i czym wykonać podpis, jak go sfotografować i jak obrobić np w PhotoShopie, żeby kontury były ostre, a napis był jednolitego koloru.

Chciałbym uzyskać podobny napis do takiego jak tutaj:
http://www.foto-ptaki.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=197

Merde
06-03-2012, 10:19
Akurat linkowany przykład wygląda jak font, nie pismo odręczne.

Jeśli koniecznie chcesz mieć podpis odręczny, to sugeruję zrobić to po prostu w jakimś formacie wektorowym który będzie można otworzyć i zrastrować w Photoshopie.

dinderi
06-03-2012, 10:28
Możesz się podpisać na tablecie. Większośc ma dołączone oprogramowanie, które zamienia podpis na rózne formaty graficzne, równiez bywa, że i wektorowe.
Równiez można podpisac się na jednolitym, kontrastujacym tle, zrobić temu zdjęcie, lub zeskanować, usunąć tło i odpowiednio obrobić w programie graficznym.
Fajnym rozwiązaniem jest wykonanie z takiej grafiki fontu. Można uzyc programu FontCreator, który zamienia dowolną grafike na font. To bardzo wygodne w uzyciu narzędzie.
Nie napisze tutka, bo mi się nie chce. Wszystko jest na sieci. Swego czasu tez w ten sposób zdobywałem informacje.

simon83
06-03-2012, 10:59
Ze względu na specyficzne dla każdej osoby łączenie znaków przy pisaniu zrobienie porządnej czcionki będzie baaardzo trudne. Chyba, że myślisz o tym żeby wykorzystywać ją jedynie do podpisu, wtedy faktycznie rozwiązanie nieocenione :)

dinderi
06-03-2012, 11:07
Ze względu na specyficzne dla każdej osoby łączenie znaków przy pisaniu zrobienie porządnej czcionki będzie baaardzo trudne. Chyba, że myślisz o tym żeby wykorzystywać ją jedynie do podpisu, wtedy faktycznie rozwiązanie nieocenione :)
Myślałem o całym podpisie, jako pojedynczym foncie.
Oczywiście, rozbicie na poszczególne litery tak, aby zawsze grało ze sobą, to wyższa szkoła jazdy.

blizzard
06-03-2012, 19:57
Dzięki za odpowiedzi.
Nie zależy mi na pojedynczych literach (chociaż w necie znalazłem informacje jak to robić.), myślałem raczej obrazie.
Co do tabletu, to posiadam, ale jednak tablet inaczej odwzorowuje pismo odręczne.
Bardzo mnie przekonał Merde z tą czcionką, może rzeczywiście poszukam jakiejś fajnej czcionki "ręcznopodobnej" i ją wykorzystam.

photographus
08-03-2012, 14:30
watermark w formie podpisu wykonałem w ps-ie na przezroczystej warstwie wpisując nazwisko za pomocą pędzla i użyciu tableta Wacom. Następnie z przerzroczystością zapisałem jako .png
That's all :) Wygląda tak: [....]

blizzard
08-03-2012, 19:48
Dzieki photographus za podpowiedź, rzeczywiście wygląda to ładnie. Spróbuję wykorzystać twoją podpowiedź, jak to zrobię to wrzucę fotkę.