PDA

Zobacz pełną wersję : format i konwersja pliku video



Ven
04-03-2012, 23:01
Dobry wieczor,
potrzebuje Panstwa pomocy, poniewaz zakupilem jakis czas temu kamere w mediamarkt. Kamera to Canon LEGRIA HF R205, fajne i lekkie urządzonko, jak na pierwsze zabawy kamera jestem zadowolony. Jednak pojawil sie problem, otoz producent nie dal zadnego oprogramowania do konwersji plikow i zmniejszenia ich wagi. Pobralem z internetu pinnacle videospin oraz free hd converter jednak po przerobieniu plikow prosto z kamery w formacie AVCHD ich jakosc dramatycznie spada - nie do przyjecia.

Prosze doradzcie mi co moge zrobic zeby plik video o dlugosci 1minuty nie wazyl 170mb.
Swego czasu facebook mial opcje wgrywania filmow i odrazu zmniejszal ich wage 10krotnie nie wplywajac na jakosc filmu. Mozecie mi cos podobnego doradzic ? Puki co nie ma sensu zbierac filmow na kompie na xxxGB zeby tez ich nie odtwarzac dowolnie, bo np na laptopie z vista obraz sie zacina itp....

Prosze o pomoc,

andrzej3k
05-03-2012, 17:31
Spróbuj np. FreemakeVideoConverter.
Przytniesz, odczytasz źródłowy i ustawisz docelowy bitrate, wybierzesz format. Jest tam tego trochę.
Dobrze trzyma synchronizację dźwięku po konwersji.
Tu masz link do pełnej wersji instalacyjnej (od jakiegoś czasu producent podaje tylko link do swojego downloadera a ja strasznie nie lubię jak mój komp coś wysyła bez mojej wiedzy :-) ):

http://www.freemake.com/pl/offline/offline_videoconverter/?net=1

Jeśli masz kartę z procesorem to konwersja (mp4 i parę innych) nieco przyspieszy.
Na słabszym laptopie lub czytniku usb w tv bitrate do ok. 10 Mb/s powinien chodzić bez przycięć. Jeśli kierujesz się kompromisem jakość/rozmiar pliku to dobierzesz sobie odpowiednie parametry konwersji. Można je zapisać.
Pozdrawiam Andrzej

Ven
05-03-2012, 23:42
Andrzeju, dziekuje serdecznie. jutro to sprawdze na spokojnie. Powiedz mi jeszcze jakie parametry mam ustawic by jak najlepiej uchowac jakosc obrazu po konwersji i na jaki format proponujesz przerobic plik.

rOOmak
16-03-2012, 16:11
Sam się zaczynam bawić trochę w Video i znalazłem dużo pozytywnych opinii na temat darmowego programu http://www.squared5.com/
Niestety sam dużo jeszcze nie mogę na ten temat powiedzieć.