PDA

Zobacz pełną wersję : CANON sx40 Brak ostrości



rambler
03-03-2012, 10:11
Witam
Jakiś czas temu zakupiłem sx40 i mam ogromny problem z uzyskaniem ostrych zdjęć przy użytym zoomie. Nie pomaga nawet statyw ani ręczne ustawienia Największy problem jest podczas prób wykonania zdjęć w plenerze Praktycznie nie mam mowy o uzyskaniu zadowalającej ostrości Wszystkie zdjęcia są rozmazane i nie ostre Wcześciej używałem sx 20 i nie było z nim najmniejszych problemów

sprocket73
03-03-2012, 10:31
Pokaż jakieś przykładowe zdjęcia.
Nie liczysz chyba na ostrość porównywalną z teleobiektywami za 20tys. ale jeżeli jest bardzo źle to moze masz uszkodzony aparat ?
Wklej foty.

rambler
03-03-2012, 11:55
Oto jedno z takich zdjęć
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s15.postimage.org/xvyzye13f/IMG_2069.jpg)

jacek_73
03-03-2012, 12:13
Rozumiem, że to pełen kadr? Jeśli możesz reklamuj towar jako niezgodny z opisem i nie zawracaj sobie tym głowy fffcale, bo szkoda zdrowia.

Pozdrawiam.

rambler
03-03-2012, 12:21
Rozumię więc że nie jest to ani moja wina ani niewłaściwych ustawień aparatu??

jacek_73
03-03-2012, 12:25
Jak bardzo musiałbyś być nierozgarnięty, żeby nie zrobić ostrej foty kompaktem:?: Wina jest ewidentnie po stronie sprzętu, który z założenia jest bezproblemowy w obsłudze - nawet dla szympansa :evil:
Reklamuj.

Merde
03-03-2012, 12:26
Rozumię więc że nie jest to ani moja wina ani niewłaściwych ustawień aparatu??

To może być twoja wina, aczkolwiek to dosyć mało prawdopodobne - nie włączyłeś czasem manualnego ustawiania ostrości?


Jak bardzo musiałbyś być nierozgarnięty, żeby nie zrobić ostrej foty kompaktem:?:

Oj, zdziwiłbyś się, zdziwił... Szczególnie w przypadku zdjęć z bliskiej odległości.

sprocket73
03-03-2012, 12:28
Zdjęcie tragedia.
Aparat do reklamacji.

No chyba że ręcznie ustawiłeś odlagłość ostrzenia na np. 50 cm
Jeżeli takie zdjęcie jest w trybie AUTO, to nie może być to kwestią złych ustawień.

rambler
03-03-2012, 15:49
a to zdjęcie zrobione dziś, i już sam nie wiem co o tym myśleć
Pkt 9 regulaminu forum

janmar
03-03-2012, 17:02
Zresetuj ustawienia do fabrycznych i pofotografuj spokojnie,na luzie.Zmieniaj ustawienia ,tematy,wnętrza ,zewnątrz itp.Zrób z setkę fotek i odezwij sie w wątku IMHO.

rambler
13-03-2012, 18:19
Niestety zmiany ustawiń nic nie daja Zdjęcia wychodzą jak chcą czasami przy bardzo dobrym dziennym świetle aparat zrobi ostre zdjęcie ale kiedy w kadrze pojawia się więcej detali zaczynają się schody. O zdjęciach wewnątrz w ogóle nie ma co mówić bo to koszmar podobnie zdjęcia np księżyca Niby ostrośc ustawiona pojawia się zielona ramka ale mimo to zdjęcie jest kiepskie.
W jaki sposób można reklamować canona kupionego w sieci??

Pzdr

janmar
13-03-2012, 18:24
Nie znam tego sprzętu :oops::oops: więc z pewną niesmiałoscią pytam ,czy używasz zooma optycznego czy elektronicznego,czy zdjęcia bez zooma też są nieostre?

rambler
13-03-2012, 21:49
Tylko optycznego co do zdjec bez zooma to przyznac trzeba ze jedynie zdjecia makro maja zadowalajaca ostrosc

janmar
13-03-2012, 22:01
Jesli tak, to aparat powinien odwiedzic serwis IMHO.

rambler
13-03-2012, 22:19
Załączam dwa zdjęcia
http://www.fotoszok.pl/upload/56998a9a.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/1ed74e91.jpg

dziobolek
14-03-2012, 11:11
Serwis bądź zwrot... nie ma na co czekać.

Pozdrówka!

Janusz_K
15-03-2012, 20:30
A ja bym się tak z tym serwisem nie śpieszył

najpierw wrzuć zdjęcie takie, jakie powstało w aparacie. Nic przy nim nie rób, chodzi o to, żebyśmy mogli obejrzeć EXIF. Bo z tego, co wstawiłeś powiedzieć nic się nie da. Proszę o oryginał.

A teraz odpowiedz na pytanie: W którym momencie dociskasz spust aparatu do końca. Chodzi mi o instrukcję obsługi, strona 24, tam gdzie pisze: "Naciskanie przycisku migawki". Tam pisze: "Naciśnij lekko przycisk, aż aparat wyemituje dwa sygnały akustyczne, a wokół miejsc, na które ustawił ostrość, pojawią się ramki AF". No więc, jakie ramki pojawiają się, gdy wciskasz przycisk do połowy i czy masz potwierdzenie (ten podwójny "sygnał akustyczny".

A tak w ogóle, to co masz ustawione, jako wybór ostrości? Chodzi o stronę 86 w instrukcji. Przełącz na "FlexiZone/Centrum" i spróbuj ustawić ostrość właśnie w tej ramce (później aparat możesz obrócić, żeby skomponować kadr). Masz potwierdzenie, że "ostrość złapało"? No i jakie zdjęcie wówczas wyszło?

Sugestie - aparat nie zdążył ustawić ostrości, albo poruszyłeś aparatem po wciśnięciu spustu, nie czekając, aż aparat "skończy" robić zdjęcie (zawsze jest pewne opóźnienie). Stąd się bierze najwięcej nieostrych zdjęć.