PDA

Zobacz pełną wersję : Przeglądarka do zdjęć - dziwny problem



DarkMan
27-02-2012, 20:04
Witam.

Ostatnio przeglądarka systemu windows mi się przycina nie wiem czemu, postanowiłem więc użyć jakiegoś zewnętrznego darmowego programu, używam na co dzień IrfanView do szybkiego podglądu RAWów, ale przy przeglądaniu JPEGów zauważyłem, że obrobione zdjęcie jest jakby wyblakłe w stosunku do tego które pokazuje przeglądarka Microsoftu.

Irfan jakby ingeruje w fote automatycznie i przestawia efekt, który uzyskałem w programie graficznym. Postanowiłem więc zassać FastStone i to samo!

Przecież to jakiś dramat, dlaczego te pierniczniete programy zmieniają mi zdjęcia, które w standardowym Windowsowskim programie wyglądają tak jak w chwili zapisu w GIMPIE. zassałem też na próbę soft profesjonalny w wersji testowe, bo myślałem, że to może wina darmowego gimpa, i dalej to samo...

Ręce opadają doradźcie coś...

Może żeby lepiej zobrazować podaje url do zdjęcia:
http://farm8.staticflickr.com/7210/6935689859_e0ac38e59d_o.png

Po lewej faststone, po prawej windows. Pomijam, że może faststone pokazuje lepiej bo szczegóły w czerni, ale niestety nie to co widzę po zakończonej "obróbce".

Merde
27-02-2012, 20:09
Pokaż jak/czy masz skonfigurowany CMS w systemie i ww. viewerach.

DarkMan
27-02-2012, 20:12
Jak to można sprawdzić?
Ale to jest dziwne, że irfan i faststone zmieniają obraz tak samo...

O kurka dzięki za trop, zacząłem grzebać w ustawieniach i znlazłem opcję "włącz menadżera Systemu Koloru (CMS)".

Dzięki wielkie!