PDA

Zobacz pełną wersję : 30D - skala korekty ekspozycji



titit
19-02-2012, 17:14
Witam,
Panowie, mam pewien problem z moją puszką bo cały czas na skali korekty ekspozycji wartość wyświetlana jest na max -2, jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy, czy to wina obiektywu, czy wina sprzętu, jak można z tą wartością zjechać na 0? Proszę o pomoc bo już kombinuję i sam nie wiem co mam zrobić aby nie pogorszyć sprawy, dzięki za pomoc. Pozdrawiam przy okazji forumowiczów.

poszukiwacz2006
19-02-2012, 19:18
Zacznijmy od tego, jakie masz ustawienia aparatu?

BRS
19-02-2012, 19:37
i drugie pytanie: czy probowales to zmienic?

titit
19-02-2012, 21:00
O jakie konkretnie ustawienia chodzi? jest ich przecież wiele, a czy próbowałem to zmienić to jak najbardziej ale nic mi nie wyszło jak widać i postanowiłem napisać na forum w tej sprawie.

red
19-02-2012, 21:32
Proszę w aparacie ustawić włącznik zasilania w maksymalnym górnym położeniu ( taka zakręcona w prawo kreska ) , następnie nacisnąć lekko przycisk wyzwalania migawki i przytrzymując go w tym położeniu dokonać korekty ekspozycji pokręcając tym dużym kółkiem na tylnej ściance aparatu.

pozdrawia fotografujący Dziadek z Ostródy

titit
19-02-2012, 22:19
Dzieki serdeczne! Wlasnie o to mi chodzilo, gdzie o tym wyczytalem ale brakowalo w tym co robilem wlasnie przytrzymania tego przycisku spustowego migawki, no i jak zwykle wyszlo na to ze piszacy instrukcje nie do konca wszystko pisza ale na szczescie sa na tym swiecie dobrzy ludzie co pomoga :) serdecznie pozdrawiam!