PDA

Zobacz pełną wersję : guzik rec na kablu 7D



TOP.Dorian
19-02-2012, 15:58
Witam. Używam mojego 7D do filmowania. To co mi przeszkadza to fatalne umieszczenie guzika REC Start Stop. Czy jest jakiś patent aby podłączyć zewnętrzny guzik na kablu poprzez USB, lub inne gniazdo?
Znalazłem coś takiego- http://vimeo.com/26477318
tylko jak to działa?

emerwu
19-02-2012, 20:43
Witam.
Kiedyś czytając jakieś forum, gdzie ludziska mieli podobny problem, kombinowali: może pilot z dołączonym światłowodem… Też się nad tym głowiłem. Po jakimś czasie jednak mnie olśniło! Pilot!!! Ale po co światłowód? Czyż nie lepiej zamocować pilota naprzeciwko aparatu, a przewodem pociągnąć dodatkowy włącznik? Można też, zamiast zdalnego włącznika zrobić diodę na kablu. Oczywiście do zamocowania na RIG-u. Takie są moje pomysły. Mam nadzieję że pomogłem.

emerwu
20-02-2012, 11:52
(Sory że post pod posterm, ale nie widzę przycisku "edytuj".)

Jest też inny sposób ML + wężyk spustowy. U mnie na C60d działa, nie wiem jak w siódemce.

TOP.Dorian
28-02-2012, 08:33
Zgodnie z instrukcja obsługi- strona 151- można rozpocząć i zakończyć nagrywanie poprzez pilot RC1 RC5 tylko należy sposób wyzwalania ustawić na czasowe 2sek. Niestety mój pilot ( zamiennik RC5) nie działa, a właściwie działa tylko robi zdjęcia. Czy robię coś nie tak, czy to wina 7D czy pilota?

andrzej3k
28-02-2012, 18:54
Na 99 % pilota. Oryginalny RC5 czasem też miewa kłopoty gdy impuls puszczany jest na silne lampy za aparatem. Trzeba po prostu wyzwolenie powtórzyć. Rzadko - ale zdarzało mi się parę razy. Natomiast nigdy nie miałem przypadku aby zamiast video wywołał zdjęcie.