PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka lampa do 600zł do 5d mark II?



fotofoto
18-02-2012, 20:31
Witajcie,

Szukam jak najmocniejszej i dobrej lampy, jak na tę cenę, której nie strach podłączyć do aparatu. Zastanawiam sie nad Polaroidem i YongNuo. Co polecacie?:)

sylwek2k
18-02-2012, 21:02
aparat za min. 6 kola i oszczedzanie na lampie? [hahaha]

Zadnej lampy systemowej nie strach podlaczac... pytanie za ile pojawi sie pytanie o HSSa, czy o awaryjnosc lampy :]

PS Polaroid to Tumax, tylko logo inne jest na lampie nadrukowane ;)

fotofoto
18-02-2012, 21:17
właśnie jak się wydało 13 tys na aparat i obiektyw to już na lampe nie starczyło, logiczne:P

wlasnie tez słyszałem z tym polaroidem i tumaxem, chociaż jednak nazwa Polaroid bardziej do mnie przemawia niż ta chińszczyzna;)

chawison
18-02-2012, 21:35
Witajcie,

Szukam jak najmocniejszej i dobrej lampy, jak na tę cenę, której nie strach podłączyć do aparatu. Zastanawiam sie nad Polaroidem i YongNuo. Co polecacie?:)

witaj
Z yongnuo mozesz kombinowac z
yn-560 manualna
yn-565EX - z ETTL-em - troche powyzej budzietu
lub Nissin Di622 Mark II z ETTL-em ...
Pozdrawiam
Adam

sylwek2k
18-02-2012, 21:39
właśnie jak się wydało 13 tys na aparat i obiektyw to już na lampe nie starczyło, logiczne:P
To poczekaj chwile, i dozbieraj sobie albo na Metza, albo ta min. C 430EX II:)



wlasnie tez słyszałem z tym polaroidem i tumaxem, chociaż jednak nazwa Polaroid bardziej do mnie przemawia niż ta chińszczyzna;)
Wydrukuj sobie naklejke Canon i naklej na ktorakolwiek z zakupionych lamp... bedzie jeszcze bardziej przemawiac ;)

fotofoto
18-02-2012, 22:13
rzecz w tym, że boję się chińszczyzny że zepsuje mi styki w aparacie, a łatwiej wyegzekwować cokolwiek od takiej firmy jak polaroid niż YongNuo raczej

kawo
18-02-2012, 22:24
rzecz w tym, że boję się chińszczyzny że zepsuje mi styki w aparacie, a łatwiej wyegzekwować cokolwiek od takiej firmy jak polaroid niż YongNuo raczej

no to chłopie odpuść sobie kupowanie do takiego sprzętu czegokolwiek poza systemem, bo robisz śmiech na sali normalanie jak cię ktoś z tym badziewiem zobaczy.

fotofoto
18-02-2012, 22:36
nie kupuje sprzętu po to żeby nim przyszpanować i o ile kupienie dobrego aparatu to wydatek konieczny do mojej pracy, o tyle lampa błyskowa canona nie jest niezastąpiona. Oczywiste, że dopłacamy za markę, nie zależy mi na znaczku Canona, ale na sprzęcie, który będzie działał prawidłowo i współpracował bezawaryjnie z aparatem. Dziękuję za wypowiedzi sprzętowym onanistom, tak, tak, wiem, ze kazdy tu ma sprzęt profesjonalny a zapewne większość tak naprawde nie umie robić zdjęć.
Tak samo na forach komputerowych o pytanie o najlepszego laptopa każdy będzie mówił że tylko McBook nic innego się nie nadaje. Oczywiście jakby ktoś mial na tego Maka to by się nie pytał i żadne rady nie były mu potrzebne.

Odpowiadajmy na pytania z sensem, jeśli jest pytanie o dobrą lampe do około 600zł to oczekuję, że ktoś napisze o swoich doświadczeniach z takimi lampami, za rady typu kup najdroższą lampe jest najlepsza, dziękuję ;)

O wypowiedź proszę ludzi, którzy korzystają z tych lamp, a nie tych, którzy żadnego z tych sprzętów w ręku nie mieli.

Dzięki za uwagę;)

sylwek2k
18-02-2012, 23:08
Odpowiadajmy na pytania z sensem, jeśli jest pytanie o dobrą lampe do około 600zł to oczekuję, że ktoś napisze o swoich doświadczeniach z takimi lampami, za rady typu kup najdroższą lampe jest najlepsza, dziękuję ;)

Dostales naprawde dobra rade: kup systemowa od producenta aparatu - to uznales ja za smieszna...

Twoja argumentacja sie nie klei, bo piszesz, ze Polaroid jest lepszy od Tumaxa, bo ma inna naklejke (jak dojdziesz do tego ze ten POLAROID to nie jest ta sama firma co x lat temu to bedzie dobrze - warto wiedziec, ze ktos wykupil sam znak towarowy).

Chinczyki sa zle, bo sa chinczykami (ale polaroid jest dobry, bo ma inna naklejke na tym samym chinczyku).

Drozsza lampa systemowa jest zla, bo jest zastepowalna tanszymi odpowiednikami (taa... jasne... tylko diabel tkwi w szczegolach i wcale te tansze odpowiedniki zwykle nie zapewniaja odpowiedniej funkcjonalnosci, ale o tym dowiesz sie dopiero, jak bedziesz potrzebowal zejsc z czasem). Albo kupisz inne (nowe) body, z ktorym tansze zamienniki lampy Canona nie beda chcialy 'gadac'...

Bo taki szczegolik... co jakis czas (czyli praktycznie z kazdym nowym Digitem) Canon zmienia odrobine sposob komunikacji z lampa/obiektywami... zmienia na tyle malo, ze orginalne lampy dzialaja (bo te przeciez testuja) ale niekoniecznie prawidlowo dzialaja lampy od dostawcow alternatywnych...

fotofoto
18-02-2012, 23:18
Nie zamierzam zmieniąc body przez najblizsze kilka lat skoro dopiero je kupiłem. Pytam ludzi o ich WŁASNE doświadczenia, bo rady - kup lampe Canona moge sobie udzielić sam. Wierzę, że nie kazdy korzysta z lamp canona dlatego wlasnie tych prosze o opinie.

Nie rzecz w tym, że Polaroid lepszy a jednak mniej anonimowy niż Tumax. Mylę się?

ghrond
18-02-2012, 23:23
a po co Ci ta lampa? jak jej nie będziesz używał, to kupuj tumaxa czy innego chińczyka.

Jago
18-02-2012, 23:25
Dostales naprawde dobra rade: kup systemowa od producenta aparatu - to uznales ja za smieszna.......

Rzeczywiście lepszej rady nie mógł dostać.

Em Es
18-02-2012, 23:30
idąc tym tokiem - Canon jest jeszcze mniej anonimowym producentem lamp

polecam najpierw analizę cen zakończonych aukcji a później polowanie na zakup
np taki :
http://allegro.pl/canon-speedlite-430-ex-ii-i2007332607.html
http://allegro.pl/lampa-blyskowa-canon-430-ex-ii-i2020516055.html

osobiście lubię polowania i w taki sposób właśnie kupiłem np 580exII w zasadzie nową
za całe 1075 zł czy nigdy nie używany 70-200 F4 IS w pudełeczku za... 1750 zł :)

coś pisałeś o pracy - tu warto inwestować w markę

Jago
18-02-2012, 23:50
...........coś pisałeś o pracy - tu warto inwestować w markę

Nie tylko w pracy - amatorsko i prywatnie także.

chawison
19-02-2012, 00:01
Nie rzecz w tym, że Polaroid lepszy a jednak mniej anonimowy niż Tumax. Mylę się?

Może się mylę ale według mnie na 1000 sprzedanych lamp yongnuo sprzedaję się 1 polaroid i 10 Tumaxów .
Pozdrawiam
Adam

sylwek2k
19-02-2012, 00:15
Rzeczywiście lepszej rady nie mógł dostać.
A jaka ma dostac rade, skoro boi sie o styki na body?

Ja do swojego body na poczatku podlaczalem Hanimexa tz-2 (wlasnorecznie przerobionego na niskie napiecie) - body nieuszkodzone.
Pozniej podlaczalem inne lampy... body nieuszkodzone (Sigmy, Tumaxy, Canony, YN, Nikony, jakies samorobki, wyzwalacze radiowe)... i jakos tak po kilku latach stwierdzam, ze najlepiej z body Canona wspolpracuje lampa... Canona... /pewnie dla wiekszosci jest to jakies zaskoczenie :D /

Ale zeby podgrzac atmosfere napisze, ze wszystkie styki caly czas dzialaja.. (tu pewnie tez wiekszosc zostala zaskoczona ;) )

Napisze tak: prawdopodobienstwo uszkodzenia stykow przez elektrycznosc statyczna jest 1000x wieksze, niz uszkodzenie ich przez jakakolwiek lampe systemowa :))

komer34
19-02-2012, 00:36
idąc tym tokiem - Canon jest jeszcze mniej anonimowym producentem lamp

polecam najpierw analizę cen zakończonych aukcji a później polowanie na zakup
np taki :
http://allegro.pl/canon-speedlite-430-ex-ii-i2007332607.html
http://allegro.pl/lampa-blyskowa-canon-430-ex-ii-i2020516055.html

osobiście lubię polowania i w taki sposób właśnie kupiłem np 580exII w zasadzie nową
za całe 1075 zł czy nigdy nie używany 70-200 F4 IS w pudełeczku za... 1750 zł :)

coś pisałeś o pracy - tu warto inwestować w markę


Ej nie róbcie mi tłoku bo poluje na okazyjną cenę 430ex II już 3 tygodnie.

Nie no żartuje jakby ktoś był zainteresowany jak wygląda drogie body+ dupne szkło kontra Drogie szkło+ słabsze body.

http://www.youtube.com/watch?v=hk5IMmEDWH4

Em Es
19-02-2012, 00:46
Nie tylko w pracy - amatorsko i prywatnie także.

zgadza się - ale inwestując amatorsko robimy to dla siebie
inwestując także zawodowo - robimy to nie tylko dla siebie ale i dla klienta
czasami klient nie jest kompletnym laikiem i chętniej zapłaci więcej widząc
znane logo

jakby co - jestem amatorem i w życiu złotówki na foto nie zarobiłem

fotofoto
19-02-2012, 04:52
A jaka ma dostac rade, skoro boi sie o styki na body?- nie wiem czy to aż tak trudno zrozumieć...

Wiesz ja też doczepiałem lampe od praktici do canona i się nic z nim nie stało, ale jednak przy droższym aparacie nie zrobię tego.
Boję się, bo nie korzystałem nigdy z takich zamienników-więc pytam ludzi, którzy korzystali i np mogą powiedzieć, że korzystają i nic się nie stało lub właśnie stało.


Ale widzę, nie do wszystkich dociera mimo usilnych tłumaczeń o co chodzi;)

Reszcie dzięki za rady!:)

kawo
19-02-2012, 10:10
nie kupuje sprzętu po to żeby nim przyszpanować i o ile kupienie

O wypowiedź proszę ludzi, którzy korzystają z tych lamp, a nie tych, którzy żadnego z tych sprzętów w ręku nie mieli.

Dzięki za uwagę;)

Rob jak chcesz. lampa sys to żaden onanizm zwłaszcza, że kosztuje ok. 900 zł więc to naprawdę w porównaniu do cen średniej klasy obiektywów wcale nie dużo. z tą lampą będziesz miał pewną pracę, której nigdy nie uświadczysz z lapmami spoza syst., mimo że parametrami mogą być tożsame. to tyle ode mnie. nie pisz później nam tylko, że miałem ślbi mi się lampa wysrała jak sobie młodzi obrączki zakładali z głupim pytaniem na końcu co tu tera zrobić, ok?

jacek_73
19-02-2012, 11:02
... z tą lampą będziesz miał pewną pracę, której nigdy nie uświadczysz z lapmami spoza syst., mimo że parametrami mogą być tożsame...

Kolejny forumowy mit :)


...nie pisz później nam tylko, że miałem ślbi mi się lampa wysrała jak sobie młodzi obrączki zakładali z głupim pytaniem na końcu co tu tera zrobić, ok?

Kwestia trwałości to bardzo ważna rzecz, ale i canony siadają. Najsmutniejsze jest, że wszystkie lampy (jakiegokolwiek producenta by nie były) wypalają się akurat jak młodzi zakładają obrączki.

flankerp
19-02-2012, 11:22
Kup zatem coś co ma TTL, nie jest drogie i najlepiej działa bezprzewodowo z Canonem (TTL). Z czasem dokupisz C580 i będziesz miał mastera dla tej co teraz.

Szukaj np. używana 430 Canona, nowa Metza albo możesz nawet kupić Nissina MarkII (ja takiego mam). Generalnie chinczyki raczej jako druga lampa, gdyz awaryjność jest wyższa a i obsługa post-sprzedażowa trudniejsza.

Rozumiem, że majac taki sprzęt zajmujesz się tym zawodowa, zatem doradzał bym z czasem pomyśleć nad C580 a i warto mieć conajmniej 2 lampy tak na wszelki...

Fik
19-02-2012, 22:35
kup metz 48 i po krzyku

McMelassa
19-02-2012, 23:11
Chyba za niewielką dopłatą znajdzie się Metz 50 :)

mnocon
21-02-2012, 19:09
Wg mnie minimum to 430, nie baw sie w zamienniki, po co idac na wesele chcesz sie zastanawiac - bedzie dziala czy nie ;)
Wiadomo kazdy sprzet moze nawalic, ale psychika tez robi swoje ;)

Bomberp
23-02-2012, 16:14
Jak nie ma kasy to może jednak Yongnuo YN-460II jest to manual, ale jeśli zamierzasz odbijać światło od ścian/sufitu to praktycznie wystarczy raz ustawić i nie mam problemu.
Przerabiałem też Tumaxa, ale tam był problem z korektą mocy lampy w ettl, więc najłatwiej też było na manualu. Dlatego go nie polecam.
Yongnuo to bardzo dobre rozwiązanie tymczasowe, a zaoszczędzoną kasę odłóż na EX lub Metza.
Jak kupisz już właściwą to będziesz tą mógł używać jako dodatkowe źródło światła.

januszP.
23-02-2012, 16:25
Gdybyś kupił C 550EX w dobrym stanie tez był byś zadowolony! Wiem bo mam!

profi666
03-03-2012, 00:28
Polecalbym YN565ex. Mam takie dwie i o ile nie ma potrzeby hss, uzywam ich czesciej niz canonowych 430ex. Kupiona z Chin, nawet z clem - wyjdzie mniej niz 600zl

skylight
21-03-2012, 13:40
Polecalbym YN565ex. Mam takie dwie i o ile nie ma potrzeby hss, uzywam ich czesciej niz canonowych 430ex. Kupiona z Chin, nawet z clem - wyjdzie mniej niz 600zl

też właśnie kupuję tą lampę, tylko ja nie mam jakoś przekonania do zamawiania z Chin... ale może ja mało nowoczesna jestem :D ...no bo rozumiem, że jak się coś popsuje to człowiek sam zostaje z problemem? Albo wysyła do Chin?? Pomijam koszty, ale to chyba trochę trwa co?
Tutaj mają za 680zł http://fripers.pl/product_info.php/info/p2023_Lampa-reporterska-YongNuo-YN-565EX-do-Canon.html a teraz na koniec marca będą mieli promocje do 15% na sprzęt więc może się okazać, że wyjdzie podobnie do ściągania tego z Chin, a przynajmniej mam gwarancje na 2 lata na miejscu.

jac+
21-03-2012, 19:55
Z tą promocją to pewne? Jakieś szczegóły mógłbym prosić?

sylwek2k
21-03-2012, 20:38
Z tą promocją to pewne? Jakieś szczegóły mógłbym prosić?

85% asortymentu bedzie miec obnizona cene O MAX. 15%

kajtek19891
21-03-2012, 20:41
http://fripers.pl/targi-promocja.html

Witold Spisz
22-03-2012, 00:57
Kup używanego Metza, są niezawodne i dobrze współpracują z Canonami. Jak dla mnei sprzęt markowy !

skylight
22-03-2012, 11:06
sylwek i kajtek w sumie wszystko powiedzieli, teraz pozostaje czekać na info ile % na co i liczyć, że wyjdziemy na tym nieźle ;)

macusek
08-04-2012, 01:24
a nie lepiej kupic nowa 430 ? Ja chyba tak zrobie, kosztuje okolo 1000zł chociaz wiadomo wolalbym 580 no ale to juz 1600zł a uzywek nie kupuje, nie ufam ludziom xD

gadget_zary
08-04-2012, 18:35
2 lata temu kupiłem używana 430exI za niecałe 600 zł i działa do dziś. Wczoraj kupiłem używaną 580exI za 800 zł i jak będzie to zobaczymy.

Jeżeli koniecznie musi być nowa to może metz ? 48 albo 50 AF. Nie używałem osobiście ale ludzie sobie ogólnie chwalą produkty metza.

frani0
10-04-2012, 23:49
Fotografia jest dziedziną gdzie część osób zafascynuje się kupi sprzęt a potem ten sprzęt sprzedaje z niższą ceną jeśli Ci się uda to w tych granicach będzie 430 ex II oczywiście używane

ketras
27-05-2012, 19:03
czy to nissin di 622 czy metz 48 af-1 to będzie dobry wybór. Swoją drogą gdzieś czytałem, że metz ma nieco inne napięcie od canonowskiej stopki i mogą być problemu..