PDA

Zobacz pełną wersję : Tusze zamienne do MG6250, CLI-526 C,M,Y,BK,GY, sudhaus



tinoml
18-02-2012, 00:34
Witam po raz pierwszy tutaj :)

Ponieważ ostatnio nabyłem drukarkę Canon MG6250 z tuszami CLI-526C,M,Y,BK,GY, PGI-525PGBK które właśnie się kończą, chciałbym Was zapytać jakie zamienniki wybrać. Problem polega na tym że ta drukarka posiada tusz szary GY i zestaw dobrych zamienników z takim tuszem jest rzadkością.
Udało mi się na allegro znaleść tusze firmy SUDHAUS (http://allegro.pl/show_item.php?item=2069715895&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a144 4b540a86acf77d00be2ff62). Oferują również reseter do pojemników.
Chciałbym Was prosić o opinie na ten temat. Czy te tusze nie uszkodzą głowicy, stosował je ktoś z Was ? Czy może polecacie jakąś inną firmę ?
Czy trzeba kupować nowe pojemniki czy można zastosować zużyte oryginały które dostałem z drukarką i resetować je reseterem z ich oferty?
Wiem że dużo tych "Czy..." ale po kilkudniowej lekturze mam coraz wieksze obawy co do zamienników natomiast na oryginałach zbankrutuję bo będę bardzo dużo drukował.
Doradźcie proszę :)

Kolekcjoner
18-02-2012, 11:13
Wiem że dużo tych "Czy..." ale po kilkudniowej lekturze mam coraz wieksze obawy co do zamienników natomiast na oryginałach zbankrutuję bo będę bardzo dużo drukował.
Doradźcie proszę :)

No to problem - te drukarki i słowo "dużo wydruków" to ekonomiczna sprzeczność - niestety :(.

arekhit
18-02-2012, 16:58
ja kupuje na allegro , sa na sztuki po okolo 9 zl - dziala to, ale poprzednia takimi zamiennikami zalatwilem, padla glowica

tinoml
19-02-2012, 18:37
Panowie zależy mi tylko na uzyskaniu konkretnej informacji czy tusze dostępne na tej aukcji są OK do drukarki MG6250.
Link do aukcji: http://allegro.pl/chip-reseter-canon-tusz-ip4850-mg5150-mg5250-i2064153486.html
Nie chciałbym sobie uszkodzić drukarki, zwłaszcza że jeszcze nie zdążyłem jej do końca przetestować a tuszy oryginalnych już nie ma :]

Juriko
20-02-2012, 00:39
Do mojej MG5150 którą kupiłem za 280zł, komplet oryginalnych atramentów Canona to koszt 250zł. W tej części Europy to dla znacznej części koszt zdecydowanie nie do zaakceptowania. Po eksperymentach z CISS'em (nieudanych) zdecydowałem się kupić coś na tyle taniego, żeby, raz obniżyć koszty eksploatacji, a dwa, zrekompensować sobie straty z zakupu CISS'a.
Z CISS'a przydały mi się samoresetujące chipy.
Zdecydowałem się na tusze PrinLab. Kończy mi się 4 komplet. Przy tak niskich kosztach atramentu i papieru (ładna satynka) drukuję większość zdjęć w formacie A5, a ciekawsze w A4.
Dla Twojej drukarki mają też komplety z tuszem szarym. Z chipem i bez chipa.
Lanie tuszu z butelek, to nie dla mnie, już nie dla mnie. Lałem parę ładnych lat do atramentówki HP, przy eksperymentach z CISS'em zalałem nie tylko CISS'a ale i biurko, dywan, oraz spodnie, mam dość. :)

Msi
15-03-2012, 00:30
Witam po raz pierwszy tutaj :)

Ponieważ ostatnio nabyłem drukarkę Canon MG6250 z tuszami CLI-526C,M,Y,BK,GY, PGI-525PGBK które właśnie się kończą, chciałbym Was zapytać jakie zamienniki wybrać. Problem polega na tym że ta drukarka posiada tusz szary GY i zestaw dobrych zamienników z takim tuszem jest rzadkością.
Udało mi się na allegro znaleść tusze firmy SUDHAUS (http://allegro.pl/show_item.php?item=2069715895&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a144 4b540a86acf77d00be2ff62). Oferują również reseter do pojemników.
Chciałbym Was prosić o opinie na ten temat. Czy te tusze nie uszkodzą głowicy, stosował je ktoś z Was ? Czy może polecacie jakąś inną firmę ?
Czy trzeba kupować nowe pojemniki czy można zastosować zużyte oryginały które dostałem z drukarką i resetować je reseterem z ich oferty?
Wiem że dużo tych "Czy..." ale po kilkudniowej lekturze mam coraz wieksze obawy co do zamienników natomiast na oryginałach zbankrutuję bo będę bardzo dużo drukował.
Doradźcie proszę :)

Po pierwsze chciałbym się przywitać :) hello ... ale do rzeczy

1. Czy tusze nie uszkodzą głowicy?
Pewności nigdy nie masz... w każdym razie sam do swojej ip3600 używam zestawu sudhaus i już 4 razy uzupełniałem oryginalne pojemniki resetując je dołączony do zestawu reseterem.
Czuć, że w tuszu jest środek typu IPA lub podony (nie znam się, nie bijcie) przez co pewnie drożność jest cały czas.
Druk bardzo ładny i wyraźny, nie miałem żadnych problemów, drukowałem też zdjęcia 10x15 na papierze canona ale to już wiadomo, dobry papier podstawa.

2. Czy używać zużytych pojemników i resetera dołączonego do zestawu?
Tak jak najbardziej, uważam wręcz, że wskazane oryginalne pojemniki a reseter działa bezproblemowo.

Jakby coś to śmiało : gg - 6402164

P.S. zarejestrowałem się głównie żeby pomóc w wyborze i tym co będą w przyszłości chcieli brać produkty tej niemieckiej firmy.

Pozdrawiam serdecznie

johnny86
01-01-2013, 22:14
Witam,
posiadam MG6250, chciałbym do niej dokupić wieczne kadridże i wlewać tusz.
Mam pytanie czy znacie jakieś dobrej firmy tusze do tej drukarki? Czy SUDHAUS o której mowa na początku jest dobry? a może SIC, inksystem albo jeszcze jakieś innej firmy? Co polecacie.