PDA

Zobacz pełną wersję : Porównywanie katalogów ze zdjęciami- jak?



manfred1
16-02-2012, 15:26
Witam serdecznie w tą zimową porę. Posiadam dwa katalogi nr 1 i nr 2. W nr 1 mam 10 raw które wywołałem do jpg i zapisałem do katalogu nr 2. W katalogu nr 2 skasowałem 3 jpg i chciałbym te same rawy usunąć z katalogu nr 1. Niestety nie wiem jak to porównać w TC. Może ktoś zna prosty sposób i okaże pomoc.

szadam
17-02-2012, 00:32
A nazwy plików sie różnią? Przeważnie plik eksportowany ma nazwę pliku taką samą jak plik źródłowy

manfred1
17-02-2012, 11:47
Są takie same.

dziobolek
17-02-2012, 13:47
Naprowadź mnie jeśli źle myślę, ale w katalogu2 powinieneś mieć o 3 pozycje mniej niż w katalogu1, tak???

Pozdrówka!

manfred1
17-02-2012, 14:30
Brawo właśnie tak. Oczywiście to jest przykład bo zdjęć jest dużo więcej. Ale dla zobrazowania tematu napisałem o 10 a i tak chyba nie wszyscy pojmują o co chodzi.

PawelB
17-02-2012, 14:44
Nie używam TC, bardzo podobny jest Servant Salamander (wersja 1.52 jest darmowa) i w tym programie w menu "Commands" jest opcja " Compare Directories". Zaznacza pliki których nie ma drugim katalogu. Podaję nazwy angielskie, program nie ma polskiej wersji. Poszukaj dokładnie w menu TC albo ściągnij Salamndra.

dziobolek
17-02-2012, 14:57
W TC jest opcja porównaj katalogi - Zaznacz>Porównaj katalogi lub Shift+F2,
ale nie wiem czy i jak to działa, bo nie miałem przyjemności korzystać.

P.S. TC też jest darmowy ;)

Pozdrówka!

manfred1
17-02-2012, 15:00
W tym jednym przypadku Shift+F2 w TC nie działa. Jest fajny program który już ściągnąłem na sąsiednim forum ale tylko dla plików NEF. Niestety nie przerabia raw-ów Canonowskich.

PawelB
17-02-2012, 15:11
P.S. TC też jest darmowy ;)

Pozdrówka!

Na pewno? ;-)
http://www.ghisler.com/order.htm pierwsze zdanie.

Teraz sobie pomyślałem że standardowe narzędzia w tym przypadku raczej nie zadziałają, przecież pliki różnią się rozszerzeniem.

dziobolek
17-02-2012, 16:57
Na pewno? ;-)
http://www.ghisler.com/order.htm pierwsze zdanie...

Niom... ;)

Sam korzystam od lat, i jedyna "upierdliwość" nieopłaconej wersji,
to wyskakujące okienko z przyciskami 123 podczas uruchamiania programu.

Pozdrówka!

dziobolek
17-02-2012, 18:21
Hmmm... tak sobie myślę, że to chyba tylko ręcznie da radę,
ponieważ pomimo że te same nazwy to inny rodzaj plików.

manfred1
17-02-2012, 18:23
Rany w dobie ajfonów, tabletów, i innych wynalazków ja mam to ręcznie robić? A nikoniarze jakoś mogą mieć taki programik.

dziobolek
17-02-2012, 18:38
Rany w dobie ajfonów, tabletów, i innych wynalazków ja mam to ręcznie robić? A nikoniarze jakoś mogą mieć taki programik.

Ale... ale...!!! Ja tylko w konekscie do TC się odniosłem,
bo używam no i o ten programik pytałeś
https://canon-board.info/imgimported/2011/02/gwizdze-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/gwizdze.gif)

Może jakiś komparator plików...???

Pozdrówka!

Leon007
17-02-2012, 18:53
Używam TC od lat do wszelkich operacji na plikach.

Masz dwa polecenia do wyboru:
1. Polecenia>Synchronizuj katalogi - i tu różne opcje porównania i synchronizacji, uważaj bo łatwo skasować coś, czego nie chciałbyś skasować,
2. Zaznacz>Porównaj katalogi - to takie bardziej poglądowe narzędzie do rozejrzenia się.

Inne przydatne i często przeze mnie używane to Pliki>Narzędzie Wielokrotnej Zamiany do masowej zmiany nazw plików wg definiowalnych masek i szablonów.

Przepraszam, nie zauważyłem, że masz różne rozszerzenia - może nie zadziałać, nie próbowałem takiej opcji

PawelB
17-02-2012, 22:26
Niom... ;)

Sam korzystam od lat, i jedyna "upierdliwość" nieopłaconej wersji,
to wyskakujące okienko z przyciskami 123 podczas uruchamiania programu.

Pozdrówka!
Zgadza się, nie jest to duży problem. Ale mimo to nie można powiedzieć że jest to program darmowy, w ten sam sposób niektórzy mogliby powiedzieć o PS ;-)
Pozdrawiam

dziobolek
18-02-2012, 14:25
Zgadza się, nie jest to duży problem. Ale mimo to nie można powiedzieć że jest to program darmowy, w ten sam sposób niektórzy mogliby powiedzieć o PS ;-)

Nie do końca - dla PS-a po okresie próbnym jest wymagany klucz aktywacyjny.
Bez niego po tym czasie nie uruchomisz programu.

TC natomiast to, dokładnie ujmując, licencja shareware - o ile odpowiadają Ci ograniczenia,
to możesz korzystać do woli. Co nie przeszkadzało mi w dobrowolnym finansowym wsparciu autora,
gdyż uważam ten programik za jeden z najlepszych menedżerów plików.
A posiadając wersję TC Ultima Prime to duuuużo więcej niż zaawansowany menadżer plików.

Pozdrówka!

PawelB
18-02-2012, 17:55
Shareware to szerokie pojęcie. Może obejmować programy których tak jak piszesz z pewnymi ograniczeniami można używać do woli, albo programy których można używać przez określony czas. W przypadku TC jest to ta druga opcja, autor na stronie podaje czas 30 dni po jakim należy program kupić lub skasować.
Ale chyba odbiegamy od tematu ;-)

dziobolek
19-02-2012, 00:07
Dawno nie zaglądałem na stronę autora, jako że nie mam takiej potrzeby.
Częściowo masz rację - autor zmienił warunki licencji. Kiedyś nie było zapisu o ograniczeniu czasowym.

Dawniej było jaśniej/prościej:
- trial to wersja próbna która po upływie określonego czasu odmawiała działania,
- shareware nie miało ograniczeń czasowych, ale posiadało różne inne "upierdliwości",
takie jak ograniczona funkcjonalność, wyskakujące okienka lub upierdliwe reklamy itp., itd.

No ale właśnie przez takich ludzi jak Ghisler IMHO robi się bałagan.
Albowiem jeśli autor wprowadził okres próbny, to powinien egzekwować to poprzez
odpowiednie "zachowanie" programu, czyli zakończeniem działania po okresie próbnym,
oraz określić licencję programu jako trial.

Pozdrówka!

Krzychu
19-02-2012, 00:27
Niom... ;)

Sam korzystam od lat, i jedyna "upierdliwość" nieopłaconej wersji,
to wyskakujące okienko z przyciskami 123 podczas uruchamiania programu.

Pozdrówka!

Tzn. dziadostwo - użyteczny program, autor daje możliwość wypróbować a polak nie kupi tylko będzie klikał bezsensownie te przyciski...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zawsze było ograniczenie czasowe - jak ~15 lat temu kupiłem licencje... Poczytaj trochę historię shareware'u...

Paul80
19-02-2012, 09:49
Tak czytam i dochodzę do wniosku, wyjście jest proste, rób tylko w Rawach!!!, a jpg. wywołuj sobie w DPP o ile je potrzebujesz właśnie z tego softu. Rawy można bardzo szybko przeglądać w Fastone, bo to zaszyte jpg.

Ps. Robiłem jak TY i miałem bajzel w plikach, a teraz tylko Raw.

manfred1
19-02-2012, 09:59
I do labu też mam rawy wysłac?

Greg200
19-02-2012, 10:21
Jest pewne rozwiązanie.
Musisz zmienić nazwy wszystkich raw'ów i jpg'ów, a właściwie, pozbawić je rozszerzeń /np. we wspomnianym TotalComander - ctrl+a, F2 następnie usuwasz gwiazdkę za kropką /. W ten sposób w obu katalogach masz te same nazwy plików o różnych wielkościach. Następnie synchronizujesz oba katalogi w jakimkolwiek programie z taką opcją.
Teraz, wystarczy już tylko przywrócić rozszerzenia fotkom i ...gotowe.