PDA

Zobacz pełną wersję : ADOBE leci w kulki



sv
16-02-2012, 14:38
CS 5.5 Poduktion Premium:

w stanach:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/765438-REG/Adobe_65114058_Production_Premium_CS5_5_for.html

799 x 3,25 = 2596,75 zł + VAT = 3194,- zł ale nie 9300,- zł !!!!!!!!

u nas:
http://www.cortland.pl/adobe-production-premium-cs5.5-win-eng.html



1 $ wychodzi po 11,66 zł. Adobe Polska - to zakrawa na kpinę! I oni się dziwią, że ludzie używają nielegalnego oprogramowania!

zanussi
16-02-2012, 14:44
Popraw linki. Ale fucktycznie. Chyba im biedniejszy kraj tym drożej sprzedają.... Już wiem kto i po co podpisywał ACTA.

szuler
16-02-2012, 15:35
kupując legalną wersję w naszym cudownym kraju płacisz za wszystkich pracujących na piratach :)

Bangi
16-02-2012, 15:39
Wydjae mi się, że aż tak łatwo to nie możmy tego przeliczać, bo pewnie jeszcze jakieś inne opłaty dochodzą, ale przepaść jest IMHO nieadekwatna :(

sv
16-02-2012, 15:44
kupując legalną wersję w naszym cudownym kraju płacisz za wszystkich pracujących na piratach :)

to co piszesz to już zupełna paranoja: gdyby cena była adekwatna do wartości tego softu, to nikt by nie piracił.

Mikol
16-02-2012, 15:48
kupując legalną wersję w naszym cudownym kraju płacisz za wszystkich pracujących na piratach :)

tak może być ;), im większe piractwo danym kraju to tym większa cena aby wyjść na swoje. Najciekawsze będzie skutek tego, oby nie było jak z podnoszeniem podatków - do pewnego poziomu się sprawdza, wpływy rosną, a potem gwałtownie rośnie szara strefa i wpływy maleją ;)

gervee
16-02-2012, 15:49
kupując legalną wersję w naszym cudownym kraju płacisz za wszystkich pracujących na piratach :)

Coś mi się wydaje, że w Stanach łączna liczba "piratów" przewyższa liczbę "piratów" w Polsce. W Stanach jest 311 mln ludzi, u nas 38 mln - nawet biorąc pod uwagę, że być może w Polsce jest większy odsetek "nielegalnych".

Nicram
16-02-2012, 15:53
Zauważcie, że normalna cena to 1699 USD co daje z VAtem prawie 6800 zł ale to i tak przegięcie.

Kiedyś kłóciłem się o cenę innego programu była tez spora różnica między USA a Polską to mi powiedział, że te różnicę stanowi koszt tłumaczenia programu (sic!).

Moim zdaniem cenę programu powinna odzwierciedlać siła nabywczą naszej waluty i być blokowane w ten sposób aby chodziły tylko w Polsce np. wersja językowa itp.

BartasPL
16-02-2012, 15:55
Wczoraj była promocja na B&H dla Lightrooma 3 za 69$
http://www.canonrumors.com/2012/02/adobe-lightroom-3-for-69-at-bh/

chciałem kupić, ale dla Polski z wysyłką i cłem cena wychodziła 230$ !!!

Wersja elektroniczna w promocji 50% taniej w Adobe.pl kosztuje powyżej 650zł i to jest promocja 50%!!!!

Dziadostwo! Przy takim podejściu dystrybutora 90% ludzi w tym kraju dalej będzie jechało na piratach :-?

Merde
16-02-2012, 16:44
Wydjae mi się, że aż tak łatwo to nie możmy tego przeliczać, bo pewnie jeszcze jakieś inne opłaty dochodzą, ale przepaść jest IMHO nieadekwatna :(

Ceny w B&H nie uwzględniają podatku stanowego, to raz.
A dwa - wątkotwórca nie uwzględnił cła.

Tak, dalej wychodzi duuużo taniej. Ja tylko prostuję nieścisłości.

PS: Różnica w cenie PL/ENG w Polsce jest dla mnie niewytłumaczalna...

sv
16-02-2012, 17:01
Ceny w B&H nie uwzględniają podatku stanowego, to raz.
A dwa - wątkotwórca nie uwzględnił cła.

Tak, dalej wychodzi duuużo taniej. Ja tylko prostuję nieścisłości.

PS: Różnica w cenie PL/ENG w Polsce jest dla mnie niewytłumaczalna...

podatek stanowy to 8% (wiele to nie zmienia) a ja doliczyłem 23% VAT
Cło na soft chyba wynosi 0, ale może się mylę.

Yoshitaka
16-02-2012, 21:30
Wczoraj była promocja na B&H dla Lightrooma 3 za 69$
http://www.canonrumors.com/2012/02/adobe-lightroom-3-for-69-at-bh/

chciałem kupić, ale dla Polski z wysyłką i cłem cena wychodziła 230$ !!!

Wersja elektroniczna w promocji 50% taniej w Adobe.pl kosztuje powyżej 650zł i to jest promocja 50%!!!!

Dziadostwo! Przy takim podejściu dystrybutora 90% ludzi w tym kraju dalej będzie jechało na piratach :-?

Wersja pudełkowa w promocji też kosztuje 50% ceny. Wysyłka jest za darmo :)

Bangi
16-02-2012, 21:52
(...)różnicę stanowi koszt tłumaczenia programu (sic!).
(...)
jak tłumaczą każdą sztukę programu dla każdego kupującego to może tak być :mrgreen:
trzeba było poprosić o angielską wersję językową :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

gregobb
16-02-2012, 23:33
to byłoby sensowne tłumaczenie takiej ceny Bangi :)

janhalb
17-02-2012, 00:14
Coś mi się wydaje, że w Stanach łączna liczba "piratów" przewyższa liczbę "piratów" w Polsce. W Stanach jest 311 mln ludzi, u nas 38 mln - nawet biorąc pod uwagę, że być może w Polsce jest większy odsetek "nielegalnych".

Ale dokładnie z tych samych powodów łączna liczba legalnych użytkowników przewyższa ich liczbę w Polsce. Nie chodzi o to ILU jest użytkowników pirackiego softu, tylko ILE PROCENT wszystkich użytkowników oni stanowią.

Grzesiek_PL
17-02-2012, 01:22
O tłumaczeniach Adobe już gdzieś tutaj pisaliśmy, najśmieszniejsze jest to, że w PL, wersja polska jest tańsza od angielskiej. Co ciekawe gdy weźmiemy cały pakiet Adobe w polskim języku to i tak większość programów jest nie przetłumaczona :lol:
Najlepiej kupić wersję PL i pisać do Adobe w sprawie zmiany języka na ENG.

pan.kolega
17-02-2012, 06:46
To jest dobrze przecież znany podatek od głupoty. Kto poważnie rozważa kupno tego towaru za tę cenę zasługuje na siarczysty domiar.

sylwek2k
17-02-2012, 12:28
I oni się dziwią, że ludzie używają nielegalnego oprogramowania!

Bynajmniej nie... zauwaz, ze praktycznie nikt nie sciga zwyklego Kowalskiego, za to ze w domu do celow prywatnych uzywa PSa/LR/itd.
Skupiaja sie na sprzedazy dla firm, i to od nich wymagaja posiadania wersji legalnych. A jak firma nie posiada wersji legal, to kara jest wielokrotnosc wartosci zakupowej oprogramowania.

Czy jak soft bylby po 500 zeta zamiast po 3-4 kola, to wiecej by zarobili? Watpie... Ci co musza korzystac z pakietow Adobe, i tak dalej by z nich korzystali legalnie, 95% pozostalych userow i tak stwierdzilo by, ze to jest dla nich za drogie.. i dalej korzystalo by z pirata ;)


Wiekszosc osob nie wykorzystuje nawet 1% mozliwosci, jakie daje PhotoShop, a jednak z niego korzysta, mimo, ze w zupelnosci wystarczylby im duzo tanszy LR/PS elements...

Kolaj
17-02-2012, 14:22
Czy jak soft bylby po 500 zeta zamiast po 3-4 kola, to wiecej by zarobili? Watpie... Ci co musza korzystac z pakietow Adobe, i tak dalej by z nich korzystali legalnie, 95% pozostalych userow i tak stwierdzilo by, ze to jest dla nich za drogie.. i dalej korzystalo by z pirata Też tak sądzę. Jest wiele osób, dla których absolutnie jakakolwiek kwota którą musieliby wyasygnować na software jest powodem do ściągania pirata. Choćby nawet i PS był sprzedawany po 30zł. Niestety takie mamy realia :(

dziobolek
17-02-2012, 14:52
Też tak sądzę. Jest wiele osób, dla których absolutnie jakakolwiek kwota którą musieliby wyasygnować na software jest powodem do ściągania pirata. Choćby nawet i PS był sprzedawany po 30zł. Niestety takie mamy realia :(

Zgadza się...
Prosty przykład - aplikacje kosztujące €0,79,- a ludziska ciągną piraty :roll:

Pozdrówka!

r3b
17-02-2012, 15:29
Szczerze wam powiem, że przesiadłem się na GIMPa, i po dwóch tygodniach przyzwyczajania się, i walki z Tabletem (ale to dlatego, że i system darmowy Ubuntu sobie zaaplikowałem a on nie chciał tabletu ogarnąć) stwierdzam, że nigdy więcej nie tknę PSa, a już na pewno nie będe za niego płacić takich pieniędzy. :)

ryszard_p
17-02-2012, 15:41
Szczerze wam powiem, że przesiadłem się na GIMPa, i po dwóch tygodniach przyzwyczajania się, i walki z Tabletem (ale to dlatego, że i system darmowy Ubuntu sobie zaaplikowałem a on nie chciał tabletu ogarnąć) stwierdzam, że nigdy więcej nie tknę PSa, a już na pewno nie będe za niego płacić takich pieniędzy. :)

... moglbys zapodac jaki masz tablet ?

Loome
17-02-2012, 15:45
i przy okazji DOBRE tutoriale/źródła wiedzy o gimpie dla fotografa?:)

sylwek2k
17-02-2012, 18:15
i przy okazji DOBRE tutoriale/źródła wiedzy o gimpie dla fotografa?:)

Wiekszosc tutkow z PSa mozna wykonac na GIMPie... tylko trzeba poszukac, gdzie jaka funkcja zostala umieszczona :)

r3b
17-02-2012, 18:22
... moglbys zapodac jaki masz tablet ?

Bamboo Pen&Touch cth-460-pl.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Wiekszosc tutkow z PSa mozna wykonac na GIMPie... tylko trzeba poszukac, gdzie jaka funkcja zostala umieszczona :)

Dokładnie tak... obsługa jest bardzo zbliżona... chwila czasu i się pracuje jak na PS... Z tym, że zajmuje 120mb i baaardzo szybko chodzi:)

Merde
17-02-2012, 18:28
i przy okazji DOBRE tutoriale/źródła wiedzy o gimpie dla fotografa?:)

Trochę stare, ale dosyć solidna porcja informacji o Gimpie:

http://gimp-savvy.com/BOOK/

KUBAwo
17-02-2012, 18:28
Kiedyś kłóciłem się o cenę innego programu była tez spora różnica między USA a Polską to mi powiedział, że te różnicę stanowi koszt tłumaczenia programu (sic!).

Cieszmy się, że za tłumaczone książki nie musimy tyle dopłacać... :)

J.J.
17-02-2012, 18:31
A taki znienawidzony przez wszystkich Microsoft, potrafił wypuścić pakiet Office dla użytkowników domowych za 389zł, zamiast sprzedawać dla wszystkich (wzorem Adobe), po równo za 2.200 zł za wersję Professional.

Merde
17-02-2012, 18:37
A taki znienawidzony przez wszystkich Microsoft, potrafił wypuścić pakiet Office dla użytkowników domowych za 389zł, zamiast sprzedawać dla wszystkich (wzorem Adobe), po równo za 2.200 zł za wersję Professional.

Wersje studenckie softu Adobe to gdzie sobie poszły?

sylwek2k
17-02-2012, 18:44
Wersje studenckie softu Adobe to gdzie sobie poszły?

Hehe... zostaly przemilczane ;)

Podobnie jak zostaly przemilczane bezplatne pakiety Microsoftu w ramach MSDN AA ;)

J.J.
17-02-2012, 18:45
Tylko że ja studentem nie jestem, więc nie mogę używać wersji studenckiej. A Office dla użytkowników domowych mogę. Kilka lat temu wersję pudełkową 2007 kupiłem za około 200 zł.

sylwek2k
17-02-2012, 18:52
Dlatego Adobe wymyslilo pakiet Photoshop Elements...

W Officie dla userow domowych nie masz np outlooka, czy bazy Access, ktora jest w pakiecie pelnym

dziobolek
17-02-2012, 18:52
Tylko że ja studentem nie jestem, więc nie mogę używać wersji studenckiej. A Office dla użytkowników domowych mogę. Kilka lat temu wersję pudełkową 2007 kupiłem za około 200 zł.

Tys prowda...



W Officie dla userow domowych nie masz np outlooka, czy bazy Access, ktora jest w pakiecie pelnym

A po co to komu???
Ja potrzebuję Word i ewentualnie Excel i cieszę się,
że nie muszę kupować całego pakietu za kosmiczne pieniądze.

Pozdrówka!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
P.S.

Poza tym PS czy dla studentów czy nie - różni się jedynie ceną.
Funkcjonalność ta sama...

mc_iek
17-02-2012, 19:46
Zawszeć można użyć OpenOffice'a.

ryszard_p
17-02-2012, 22:46
Bamboo Pen&Touch cth-460-pl.


Dziekuje.