PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy. Miałem wielki-mały wypadek w Lightroom



shamanizm
12-02-2012, 19:25
Proszę o pomoc, bo mam nadzieję, że jednak jest jakaś szybka metoda.
Obrabiałem RAWy w LR3, po paru godzinach dłubania pomyliłem się – chciałem skasować jedną fotkę, ale nieopatrznie nie zauważyłem, że mam zaznaczone wszystkie :/ i wywalił mi do kosza sporo RAWów zanim zatrzymałem kasowanie. Po przywróceniu ich z kosza ponownie na swoje miejsce straciłem zapisane w LR zmiany w przerabianych zdjęciach... Jak można je odzyskać w LR?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
OK. znalazłem na innym forum:
"ligtroom przechowuje ustawienia dla bibliotek zdjęć w swoim własnym katalogu w dokumentach -> obrazy w swoim własnym pliku.
Musisz jeszcze raz zaimportować zdjęcia do ligtrooma i powinno wszystko wrócić albo użyj opcji "find missing catalog" czy coś w tym stylu..."

Pomogło! Zakładka Biblioteka/Szukaj zagubionych fotografii :D

Wcześniej synchronizowałem katalogi, importowałem ponownie i nic a tu proszę - magiczny guziczek :D

komarsnk
12-02-2012, 20:28
Proszę o pomoc, bo mam nadzieję, że jednak jest jakaś szybka metoda.
Obrabiałem RAWy w LR3, po paru godzinach dłubania pomyliłem się – chciałem skasować jedną fotkę, ale nieopatrznie nie zauważyłem, że mam zaznaczone wszystkie :/ i wywalił mi do kosza sporo RAWów zanim zatrzymałem kasowanie. Po przywróceniu ich z kosza ponownie na swoje miejsce straciłem zapisane w LR zmiany w przerabianych zdjęciach... Jak można je odzyskać w LR?

Nie można.... Ja zrobiłem kiedyś podobnie - myślałem, że ustawienia są jakoś podpięte do RAW'a (bo miałem wyłączoną opcję tworzenia przepisów w plikach .xmp). Przeniosłem pliki na inny dysk, usunąłem z katalogu lightrooma (i to był błąd) i po przywróceniu tych plików wszystkie były gołe :)
Dlatego na przyszłość: WŁĄCZYĆ SOBIE TWORZENIE PLIKÓW .XMP

airhead
13-02-2012, 10:01
domyślnie Lr robi raz na tydzień backup katalogu, można tam poszukać