PDA

Zobacz pełną wersję : 20D z 17-85 - brać czy nie brać?



Xantos
18-01-2006, 21:31
Witam,

W związku ze zmianą mojej poczciwej D70-tki na 20D mam małe pytanko, czy warto go brać w zestawie z 17-85 czy może lepiej wybrać jakiś inny szeroki standard? Szukam czegoś co zastąpiło by mi mojego 18-70DX.

Nie znalazłem nigdzie konkretnych opinii o tym 17-85, a czasu mam niewiele bo aukcja się kończy za parę dni...

pazurek
18-01-2006, 21:40
obawiam sie ze kita z nikona Ci nic nie zastapi w canonie ;)

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_1785_456_is/index.htm
kiszka

sv
18-01-2006, 21:44
kup raczej gole body i tamrona 28-75.

sid
18-01-2006, 21:47
No to ja zaczne.
Sam osobiscie tego obiektywu nie posiadam, ale poniewaz czytam to forum od jakiegos czasu, pozwole sobie odradzic ten obiektyw. Z tego co czytalem to malo kto byl z niego zadowolony i sporo osob z tego forum sie go pozbylo. Niech sami najlepiej Ci napisza dlaczego. Z tego co pamietam obiektyw mocno mydli. Szkoda, zebys byl niezadowolony z nowej puszki przez kiepski obiektyw.

Niestety Canon nie ma takich dobrych obiektywow pod EF-S czyli na bagnet z cropem 1,6 jak Nikon (mam ty na mysli fajne zakresy ogniskowych i dobry wskaznik cena-jakosc). Proponuje wybrac cos innego. Poniewaz mozliwe ze juz za 2 - 3 lata Canon bedzie oferowal FF w przystepnej cenie, zastnow sie czy chcesz inwestowac w szkla pod cropa (ja naprzyklad chce inwestowac).

Nakoniec dodam, ze skoro masz swoja D70 i nie amsz noza na gardle, moze warto jeszcze ciut zaczekac. Mozliwe, ze w ciagu miesiaca Canon zaprezentuje nowa puszke, wtedy stare beda tnasze (20D) i bedzie wiekszy wybor. Tak czy owak, nie ma sie co spieszyc raczej ;)

Co do wyboru szkla wszyscy chwala sobie 17-40L, czesc chwali sobie sigme 17-50/2.8, choc raczej ze wzgledu na jasnosc i stosunek jakosc/cena niz za sama jakosc zdjec. SIgma ma teraz wypuscic wlasnie 17-70mm F2.8-4.5 co jest bardzi ciekawa alternatywa dla owego wspomnianego przez Ciebie Nikkora. Reszte napisze jak bedziesz mial jakies konkretne pytania.
Pozdrawiam

Tytus
18-01-2006, 21:59
Witam,

W związku ze zmianą mojej poczciwej D70-tki na 20D mam małe pytanko, czy warto go brać w zestawie z 17-85 czy może lepiej wybrać jakiś inny szeroki standard? Szukam czegoś co zastąpiło by mi mojego 18-70DX.

Nie znalazłem nigdzie konkretnych opinii o tym 17-85, a czasu mam niewiele bo aukcja się kończy za parę dni...

spróbuj przejściówki i zostaw szkło od Nikona...

swoją drogą ciekaw jestem, czy ktoś tego próbował...

KMV10
18-01-2006, 22:15
Mozliwe, ze w ciagu miesiaca Canon zaprezentuje nowa puszke, wtedy stare beda tnasze (20D) i bedzie wiekszy wybor. Tak czy owak, nie ma sie co spieszyc raczej ;)

To że pojawi się coś na PMA to nie znaczy, że znajdzie się automatycznie w sklepach, tym bardziej w P[r]L. Zwykle trzeba jeszcze poczekać kilka miesięcy, czyli wiosna-wakacje najwcześniej...

Xantos
18-01-2006, 22:16
Qrcze, więc to co pobieżnie wyczytałem się niestety potwierdza :(

Po namyśle celuję : Tamron 28-75 i do czasu kiedy nie uzbieram na 17-40 (a to trochę potrwa ponieważ priorytetem będzie u mnie 70-200) kupię dodatkowo zapchajdziurę 18-55.

sid
18-01-2006, 22:20
18-55 jako zapchajdziura nie jest taki zly ;) przynajmniej prawie za darmo, wiec nie ma sie szczypac, a zdjecie da sie tym zrobic, nawet niezle :) A 70-200 chesz Sigme czy Canona, a jak Canona to z IS czy bez IS? Z ciekawosci pytam. Aha no i pochwal sie jeszcze co najczesciej focisz :)

Xantos
18-01-2006, 22:33
A więc tak :) :
Podastawą jest u mnie tele, potem UW środek jest mniej ważny. Moje ulubione ogniskowe to 200-300mm. Więc planuję kupić 70-200 Canona +ew jakiś TC 1,4 czy 1,7. Co do światła to najchętniej f/2,8 + IS ale czuję ,że fundusze mnie ograniczą i kupię f/4.

Jest jeszcze opcja ,że na jakiś czas kupię chwalonego ostatnio 75-300 IS (czy 70-300IS) i będę ciułał na 100-400L f/5,6 który z tego co mi się obiło to chodzi po 5-6kPLN.

Zobaczymy...

Xantos
18-01-2006, 22:37
A tu przed przed przedwczorajsza kaczucha :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img71.imageshack.us/img71/2550/kaka0uv.jpg)

kami74
18-01-2006, 23:06
Ej z czego ona się śmieje ? A już wiem... usmiecha sie bo dobra strona mocy zyskała jeszcze jednego wyznawcę :twisted:

Smaczny
19-01-2006, 11:02
Czytam, czytam i oczom nie wierzę - jeszcze nikt Cię nie skierował do wyszukiwarki w sprawie 17-85, nikt też nie napisał "To już było"... tylko sama ładna dyskusja i wymiana opinii. ;-)

Pikczer
19-01-2006, 11:03
O 17-85 bylo pelno na CB, wystarczy wpisac w wyszukiwarke :)

Smaczny
19-01-2006, 11:04
O! Wykrakałem!

Tytus
19-01-2006, 11:14
kupię dodatkowo zapchajdziurę 18-55.

w wersji USM jest ponoć całkiem całkiem...

Vitez
19-01-2006, 15:42
Czytam, czytam i oczom nie wierzę - jeszcze nikt Cię nie skierował do wyszukiwarki w sprawie 17-85, nikt też nie napisał "To już było"... tylko sama ładna dyskusja i wymiana opinii. ;-)

Bo juz jest w odpowiednim podforum "dla poczatkujacych" .
Na tym podforum mozna darowac sobie odsylanie do wyszukiwarki - nie po to powstalo... tutaj pisza ci, ktorym sie chce odpowiadac tym, ktorym sie nie chce szukac 8)

Smaczny
19-01-2006, 17:22
Bo juz jest w odpowiednim podforum "dla poczatkujacych" .
Na tym podforum mozna darowac sobie odsylanie do wyszukiwarki - nie po to powstalo... tutaj pisza ci, ktorym sie chce odpowiadac tym, ktorym sie nie chce szukac 8)

No właśnie Vitez, wszystko ładnie ale to teoria. Z ciekawości użyłem opcji SZUKAJ na podforum dla początkujących. Do wyszukiwarki wpisałem słowo "szukaj"... wynik - 70 postów. A może by warnować tych wszystkich uprzejmych doradzaczy szukania vel "guglarzy". :wink: Jak nie mają co odpowiedzieć niech wcale nie piszą a post umrze śmiercią naturalną.
Just my 2c.

Vitez
19-01-2006, 18:02
No właśnie Vitez, wszystko ładnie ale to teoria. Z ciekawości użyłem opcji SZUKAJ na podforum dla początkujących. Do wyszukiwarki wpisałem słowo "szukaj"... wynik - 70 postów. A może by warnować tych wszystkich uprzejmych doradzaczy szukania vel "guglarzy".


Chyba nie zrozumiales... to ze to jest podforum "dla poczatkujacych" nie oznacza jednoczesnie ZAKAZU odsylania do wyszukiwarki... oznacza jedynie ostrzezenie dla czytajacych "tu znajdziesz powtarzajace sie watki" oraz wskazowke dla nowych "tu wrzucasz banalne, powtarzajace sie problemy" :roll: .

A o "jak nie chcesz pomoc - nie odzywaj sie" juz wiele razy bylo... i najlepszym podsumowaniem jest ten tekst:

http://rtfm.killfile.pl/#lajza

"Istnieją techniczne środowiska dyskusyjne, w których z powodu źle pojętej superuprzejmości piszącym nie wolno wspominać o błędach znalezionych w cudzych postach - "jeśli nie chcesz pomóc użytkownikowi w tym, o co pyta, to się nie odzywaj". Doświadczeni użytkownicy opuszczą taką grupę, a dyskusje tam zmienią się w bezsensowną paplaninę. Grupa stanie się bezużyteczna jako forum techniczne."

I dlatego by nasze forum nie stalo sie bezuzyteczne - wydzielilismy miejsce gdzie mozna pytac wiecznie o to samo... ale nadal:
- mozna sie spodziewac odeslania do wyszukiwarki
- NIE TOLERUJEMY tekstow w stylu "nie chcesz pomoc to sie nie odzywaj" (niezaleznie w ktorym dziale forum taki tekst sie znajdzie) - sa one po prostu rownie niegrzeczne jak niechec do wyszukiwania.

Sugestia, proba nauki i przekonania do wyszukiwania samemu - to jest jak najbardziej chec pomocy a nie krytyka ... to jest jak danie glodnemu wedki a nie ryby :roll: .