PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro CompuRover AW



Kenso
18-01-2006, 18:55
Czy ktoś ma ten plecak? Jak się sprawuje?

Pozdrawiam

Vitez
18-01-2006, 21:31
Ja mam. Jeszcze nie zapakowalem i nigdzie z nim nie jezdzilem wiec nie wiem jak sie sprawuje. Pojemnosc bagazowa bardzo przyjemna, pojemnosc sprzetowa taka sobie :roll: .

KMV10
18-01-2006, 21:39
Czy do przestrzeni bagażowej zmieści się zwinięta męska kurtka goretexowa oraz 1,5 litrowa butelka napoju? Zastanawiam się nad tym plecakiem, ale gdzieś czytałem na necie, że wielkość górnej komory jest porównywalna z "damską torebką" - to co prawda nic nie znaczy, bo damskie torebki też bywają różne... :)

sloniu
18-01-2006, 21:58
Właśnie rzuciłem okiem na plecak, kurtka i napój zmieszczą się "na styk" ale nic już więcej nie wciśniesz.

Vitez
19-01-2006, 00:19
Do kurtek masz dwie uprzeze na zewnatrz plecaka - zwijasz kurtke, zaciskasz 'uprzaz' i masz tak przymocowana - nie ma sensu zajmowac nia miejsce w srodku, a do drugiej uprzezy np spiwor. Na butelke 1,5 l tez jest miejsce na zewnatrz a nie w przestrzeni bagazowej.

KMV10
19-01-2006, 09:08
Dzięki

a13
22-01-2006, 20:11
A nie lepiej
Rover Plus AW ?

Marek

woyd
22-01-2006, 20:50
Mogę małe OT (coby nie tworzyć nowego wątku) ??

Mam 300D + 2 obiektywy (tele 70-300 i 50) + parę pierdół. Do tej pory zamiennie uzywałem albo torby Carena (jak musiałem wygląć reprezentacyjnie), albo plecaczka "Cullmann". Zamówiłem jednak ostatnio lampę Sigma 500 i już wiem, że w jednej torbie mi się to nie pomieści. Planuje jeszcze dokupienie 1 obiektywu (sigma 18-50). I w związku z tym pytanie - w czym zmieści się to wszystko, tak, żeby było wygodnie i mnie i sprzętowi ??

Myślałem o słynnym swego czasu plecaku Fomei PVR3, ale plecak foto na jakieś imprezy (ślub itp) chyba nie za bardzo wygląda... Więc torba. Ale która ??

Czy Nova 5 AW pomieści to wszystko co mam ? A może ktoś ma inne, dobre a tanie pomysły ?? Widzialem na Allegro torby foto Fomei, ale na zdjęciach nie wyglądało to rewelacyjnie. Czy ma ktoś może takie coś ??

Z góry dzięki i sory za OT

nastier
22-01-2006, 21:27
Czy Nova 5 AW pomieści to wszystko co mam ? A może ktoś ma inne, dobre a tanie pomysły ?? Widzialem na Allegro torby foto Fomei, ale na zdjęciach nie wyglądało to rewelacyjnie. Czy ma ktoś może takie coś ??




przy 5 bedziesz mial duzo wolnych miejsc.
zobacz sobie wersje 4:
http://lowepro.com/Products/Shoulder_Bags/allWeather/Nova_4_AW.aspx

spokojnie wszystko wejdzie :) jezeli nie planujesz super wielkich inwestycji, to nie ma potrzeby kupowac takiej wielkiej torby, a w portfelu zostaje kilkadziesiat zlotych ;)

na allegro chodzi w dosc przystepnych cenach - 200 PLNow,np. tu:
http://allegro.pl/show_item.php?item=81207410

woyd
22-01-2006, 21:43
nastier - różnica między 4 a 5 to raptem 30zł (wg Allegro), pomyślałem więc, że nie ma sensu oszczędzać, bo potem na sprzedaży jednej a kupnie kolejnej torby więcej się traci.

Chyba jednak pojadę sobie do MM "pomacać" tą 4-kę i zobaczyć jak toto w realu wygląda.

Pozdrawiam

nastier
22-01-2006, 21:52
nastier - różnica między 4 a 5 to raptem 30zł (wg Allegro), pomyślałem więc, że nie ma sensu oszczędzać, bo potem na sprzedaży jednej a kupnie kolejnej torby więcej się traci.

Chyba jednak pojadę sobie do MM "pomacać" tą 4-kę i zobaczyć jak toto w realu wygląda.


racja. mnie bardziej chodzilo o wielkosc, a co za tym idzie komfort noszenia, nie cene ;)

Vitez
23-01-2006, 04:37
A nie lepiej
Rover Plus AW ?



A dlaczego?

Nie.

Bylem u sprzedawcy odbierac Compu Rovera i specjalnie poprosilem o Rover Plus by porownac.

Roznice:

- Rover Plus jest mniejszy
- ciezszy
- gorzej wykonany (jakies ciezkie, gumowe badziewie przy gornym uchwycie)
- starszy
- nie ma (chyba, na oko bo nie probowalem) wyjmowanego dna czesci gornej by polaczyc czesc bagazowa ze sprzetowa
- brak miejsca na laptopa (nie trzeba go uzywac, ja nie potrzebuje ale niektorzy moga potrzebowac)
- chwilowo (?) drozszy, bo CompuRover na promocji jest tanszy prawie 200 zl

Ogolnie nie znalazlem zadnych plusow Rover Plusa, Compu Rover to produkt nowszy, bardziej dopracowany na podstawie feedbacku od klientow poprzednich Roverow.

nastier
23-01-2006, 14:10
- gorzej wykonany (jakies ciezkie, gumowe badziewie przy gornym uchwycie)

moze i gumowe, ale bardzo dobrze spelnia swoja role. badziewiem bym tego nie nazwal.



- nie ma (chyba, na oko bo nie probowalem) wyjmowanego dna czesci gornej by polaczyc czesc bagazowa ze sprzetowa

ma takowa mozliwosc.
mozna wyjac rowniez wyjac wnetrze sprzetowe i mamy wtedy bardzo duzy plecak turystyczny..



- chwilowo (?) drozszy, bo CompuRover na promocji jest tanszy prawie 200 zl


ja swojego w promocji za 300 plnow kupilem przed swietami ;)

Vitez
23-01-2006, 21:58
ma takowa mozliwosc.
mozna wyjac rowniez wyjac wnetrze sprzetowe i mamy wtedy bardzo duzy plecak turystyczny..

No to to odwoluje. Pozostale wady podtrzymuje 8) : mniejszy a ciezszy, mi sie ta gumowa, ciezka i gruba raczka nie podoba, obecnie w promocji jest Compu a nie Plus stad Rover Plus jest drozszy no i starszy (i straszy) designem ;) ...

Aha... ty bronisz swojego... a tego CompuRovera trzymales chociaz w reku? Bo ja przynajmniej oba porownywalem (a poczatkowo tez chcialem Rover Plus kupic).

nastier
23-01-2006, 22:36
nie, nie trzymalem i nie twierdze,ze Rover jest lepszy. twierdze,ze jest po prostu dobry i wart zakupu :D

chyba nie ma sensu,zebysmy sie nad tym rozwodzili, bo kazdy z nas i tak powie, ze woli swoje ;)

Vitez
24-01-2006, 04:02
nie, nie trzymalem i nie twierdze,ze Rover jest lepszy. twierdze,ze jest po prostu dobry i wart zakupu :D

No widzisz a ja trzymalem oba i twierdze ze Compu Rover jest lepszy i bardziej wart zakupu.
Twierdze tak na bazie zwyklego, prostego, macanego porownania + przymierzania sprzetu i bagazy...


chyba nie ma sensu,zebysmy sie nad tym rozwodzili, bo kazdy z nas i tak powie, ze woli swoje ;)

Ma sens bo ja nie chwale swojego uparcie, tylko mowie co z tych dwoch wybralem, majac oba na raz przed soba :roll: . Ty wolisz tylko swoje bo nie miales mozliwosci wyboru wiec moge tylko wspolczuc ;) . Podejrzewam ze gdybys jak ja, mial oba przed soba to bys juz tak nie zachwalal Rover Plusa bo bys go nie mial ;)

gzak
09-02-2006, 23:17
Wow! Dzięki chłopaki za podsunięcie pomysłu z tym plecakiem. ;)
Mój Orion Trekker 2 stał się trochę za mały i zacząłem rozglądać się za czymś większym. Po pierwszych przymiarkach trochę sie jednak podłamałem, bo Rover AW II jest wciąż dla mnie za mały, a Rover Plus AW za wielki. O tych Compu* w ogóle nie pomyślałem, a ten CompuRover wygląda dla mnie w sam raz!
Wiem, że musze gdzieś się przejść i pomacać, ale Vitez, może podpowiesz mi, czy do tego plecaka wejdzie oprócz 4 obiektywów po rogach, również 350-tka z załączonym obiektywem (28-135) i gripem?
(do Orion Trekkera II wchodziła 350-tka z obiektywem, ale z gripem już nie :( )

P.S. A wiecie może gdzie w sklepie w Warszawie można oglądnąć tego CompuRovera? Mam 2 sklepy foto pod nosem, w Blue City, ale tego plecaka na 90% tam nie ma... :-(

Vitez
10-02-2006, 03:01
Wiem, że musze gdzieś się przejść i pomacać, ale Vitez, może podpowiesz mi, czy do tego plecaka wejdzie oprócz 4 obiektywów po rogach, również 350-tka z załączonym obiektywem (28-135) i gripem?
(do Orion Trekkera II wchodziła 350-tka z obiektywem, ale z gripem już nie :( )

20D z gripem wchodzi "pyszczkiem do dolu" , obok 4 szkla tez sie zmieszcza ale lampa juz wtedy nie.



P.S. A wiecie może gdzie w sklepie w Warszawie można oglądnąć tego CompuRovera?

Mozesz mojego CompuRovera obejrzec. Lub dogadac sie z tym (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2463354) sprzedawca od ktorego bralem.

gzak
10-02-2006, 11:36
Mozesz mojego CompuRovera obejrzec. Lub dogadac sie z tym (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2463354) sprzedawca od ktorego bralem.

Dzięki, dogadam się z Panem Bogdanem, bo widzę, że jest, podobnie jak ja, z Ursusa... :smile:

Vitez
10-02-2006, 14:55
Dzięki, dogadam się z Panem Bogdanem, bo widzę, że jest, podobnie jak ja, z Ursusa... :smile:

No to rzut beretem masz... ja sie 187 z Powisla tluklem :roll: .