PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma EF500 DG Super II



Szani
18-01-2006, 18:29
Wczoraj odebrałem z przesyłki nową Sigma EF500 DG Super II , już opisaną oryginalnie Super II i na pudełku , nic nie doklejane i na samej lampie też to nanieśli a nawet oznaczenie DG opisali na złoto jak w obiektywach sigmy DC oznaczenie , a tak poza tym to chyba nic więcej się nie zmieniło . Pierwsze wrażenia dosyć pozytywne choć lampa do małych i zgrabnych nie należy ale za to ma swoją moc i nie małe możliwości . Po dwóch dniach krótkiego testowania sprawuje się całkiem nieźle , w normalnych domowych pomieszczeniach naświetla bardzo dobrze choć przy 28 mm i fotografowaniem na wprost warto zastosować nasadkę poszerzającą do 17 mm jest lepszy rozkład światła a mocy i tak wystarcza , chyba że błyskamy w sufit ale to co innego .
Mam jednak dwa pytania ?

1… FB flash bracketing , napisali można uzyskać rozproszenie naświetlania motywu , co to jest flash bracketing to chyba ? wiem ale w jaki sposób można uzyskać rozproszenie naświetlania motywu za jego pomocą to nie mam pojęcia ???

2… i dodatkowo lampę można wyzwalać lampą wbudowaną w aparat fotograficzny , działa wtedy manualnie , sprawdziłem faktycznie , ale błyska zawsze za pierwszym przed błyskiem E TTLa II i przy właściwym błysku już nie jest uwzględniana , a gdzieś wyczytałem że podobno miała posiadać funkcję „omijającą przed błysk „ do pomiaru w E TTLu i miała błyskać przy drugim błysku właściwym . A MOŻE TO CZYTAŁEM W PRZYPADKU INNEJ LAMPY ???

A jak nie to poproście canona żeby przy okazji nowego uaktualnienia dał możliwość wyłączenia e TTLu w budowanej lampie i niech błyska tylko raz tym bardziej że mam jeszcze jakieś fotocele i inne stare lampy .

KuchateK
18-01-2006, 18:52
1... Co oni napisali w instrukcji po polsku to ja lepiej nie bede wnikal :D
Flash bracketing to zrobienie 3 zdjec po kolei gdzie na lampie ustawiasz zakres, wtedy bedzie pierwsze poprawne i dwa kolejne odpowiednio jasniejsze i ciemniejsze wzgledem pierwszego (kolejnosc w instrukcji chyba juz poprawnie napisali). Jak to sie ma do rozproszenia to ja juz nie wnikam.

2... Chyba w przypadku innej...
Aktualnie sigma nadaza blysnac dwa razy, wiec nie ma duzego problemu. Chyba ze meczysz ja na pelnej mocy... Wtedy musisz poczekac po FEL'u (przedblysku).

Nie musze prosic... Mam kupe kabli, wyzwalacze radiowe i inne rozne badziewie :D
Tobie tez polecam...

Szani
18-01-2006, 20:03
Kuchatek , dziękuję bardzo miałeś jak najbardziej racje z ty przebłyskiem , przy 1/1 nie złapie drugiego błysku , chyba że przy świeżych aku , ale już przy ˝ i w dół radzi sobie bez problemu .

To pierwsze pytanie rozumiem jak najbardziej jak TY , jakiegoś tłumacza poniosła za bardzo fantazja z tym „ rozproszeniem „ !! chyba że był sam rozproszony przy tłumaczeniu tej instrukcji …

A propos można kupić jakieś inne zamienniki kabli TTL canona czy tylko oryginalne , sam ma jeszcze kabel nikona TTL S.C.-17 który przerobiłem na 10m + 1,5 orginału , i świetnie się spisywał , jak by ktoś był zainteresowany mogę odsprzedać czy zamienić na canona .

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedz , pozdrawiam

KuchateK
18-01-2006, 20:19
Fantazja tlumaczy nie zna granic :D

Z zamiennikow ttl'a to jedynie jessops w Anglii ma cos.
http://www.jessops.com/search/viewproduct.cfm?PRODUCT=JESTTLFCCA

A bez ttl'a to juz cokolwiek. Bylo na forum wiele razy wiec pewnie znajdziesz :D

Szani
18-01-2006, 21:31
Nie wiem jak funt stoi , ale to chyba prawie tak samo kosztuje jak oryginalny canon cabel ?
Chyba przyjdzie mi coś samemu zbastlować … pozdr …