PDA

Zobacz pełną wersję : Oszust!!!!!



Picia
08-02-2012, 17:20
02.02.2012 zgłosił się do mnie użytkownik, ktory zaoferował mi Canona 1D. Dogadaliśmy się co do ceny, widziałem stan aparatu, przelałem pieniądze i od tego czasu nie ma kontaktu z kolesiem! Jego mail to [wycięte] Dane które podał do przelewu to:

[wycięte]

Jeżeli ktoś też sie naciął na tego oszusta prosze o kontakt! Na innym forum też jedna osoba została oszukana na 700zł!!!!

Kolaj
08-02-2012, 17:25
Przenoszę do pralni.

Ponadto usunąłem dane osobowe. Jeżeli to jest użytkownik C-B, podaj jego nick. Wystarczy.

tormentor
08-02-2012, 17:51
Do mnie też się odzywała jedna podejrzana osoba - mail g*******k@o2.pl (sam zagwiazdkowałem). Odpowiedział na moje ogłoszenie kupna obiektywu Sigma 15/2.8. Poprosiłem o sample na konkretnych przysłonach, a dostałem różne sample z totalnie różnymi EXIFami (różni fotografowie i aparaty).

Picia
08-02-2012, 18:16
Nie podał swojego loginu z forum, tylko powołał się, ze jest użytkownikiem. Prosze opublikować maila! Jak można kryć oszysta? gebalnik@o2.pl.
Mi przesłał zdjęcia aparatu i wszystko wyglądało ok.

Janusz Body
08-02-2012, 18:24
Skąd jest ten user? Forum można przeszukać po nicku albo IP - jakieś maile Ci wysyłał? Sprawdz z jakiego IP.

Skrzynkę mailową na O2 może otworzyć każdy .

najeli
08-02-2012, 18:29
http://www.cyberfoto.pl/tematy-ogolne/114506-oszust.htm

amroz
08-02-2012, 18:56
Nie chcę nikogo dołować ale powiedzcie mi jak można w ten sposób komuś kasę wysyłać?
Życzę powodzenia w odzyskaniu pieniędzy. Jak koleś będzie głupi to prędzej czy później ktoś go złapie.

Picia
08-02-2012, 18:57
Podał sie za użytkownika, nie podał swojego nicku. Wiele moich bledów jednak nie spodziewałem sie takiego obrotu sytuacji. Tak mam maile od niego. W jaki sposób moge sprawdzić adres IP?

allxages
08-02-2012, 19:06
Sam to właściwie w żaden. Policja może sprawdzić w o2.pl.

Kolaj
08-02-2012, 19:09
Jak można kryć oszysta?.

Po prostu jako moderator musze sie lic zyc z tym, ze zdarza sie, ze ludzie czasem potrafia innych obrzucac blotem.

jacek_73
08-02-2012, 19:10
Podał sie za użytkownika, nie podał swojego nicku. Wiele moich bledów jednak nie spodziewałem sie takiego obrotu sytuacji. Tak mam maile od niego. W jaki sposób moge sprawdzić adres IP?

Skoro odpowiedział na Twoje ogłoszenie z giełdy, to musi być zarejestrowanym userem CBinfo :evil:

allxages
08-02-2012, 19:17
Tak swoją drogą. Nigdy nie kumałem tego działu Kupię. To jest właśnie dział idealny dla oszustów. Przecież jak ktoś chce sprzedać jakiś sprzęt to wrzuci go do działu Sprzedam.

czornyj
08-02-2012, 19:22
Najprawdopodobniej ta sama marnacja tkanki ludzkiej grasuje na forum Nikoniarzy. Odpowiada na wszelkie możliwe ogłoszenia w dziale "Kupię" oferując wszelkie możliwe cudeńka fotograficzne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, zdjęcia rąbał pierwsze-lepsze z allegro i ebaya:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=8302&page=111

Był też problem z wyłudzaniem skanu dowodu osobistego, dzięki któremu oszust zakładał konta na dane ofiary, które służyły podczas wyłudzania kasy.

Zachowajcie szczególną ostrożność, nie dajcie się wyrąbać na kasę!!!, Nie wysyłajcie skanów dokumentów, nie odpowiadajcie na atrakcyjne oferty, które są choć w najmniejszym stopniu podejrzane. Szwindle tego typu ostatnio mocno się nasiliły, sqvie bezkarnie żerują na wszelkich możliwych forach, portalach aukcyjnych i gdzie tylko się da (powtarzają się te same adresy e-mail itd.).

kuzi4
08-02-2012, 19:34
http://forum.motocyklistow.slask.pl/topics2/uwaga-na-zlodzieja-vt4398.htm
To nie ten sam koleś? Nawet na forum wędliniarskim robił przekręty...

thedoc
08-02-2012, 20:07
Picia - zgłoś to na POLICJĘ, nie ma na co czekać. Muszę powiedzieć, że sam jestem ofiarą przekrętu na kwotę 500zł :/ (ebay.de) trudno to przełknąć ale prawda jest taka, że sami jesteśmy ofiarami własnej naiwności do granic możliwości.

DarekB
08-02-2012, 20:37
Żeby uzyskać kontakt z tym oszustem wystarczy dać ogłoszenie, ze chce się coś kupić ;-)
Ona zawsze ma wszystko ;-)
Chciałem kupić 85/1.8 zgłosił się koszalinekkkk przesyłając zdjęcia ściągnięte z netu, chciałem kupić 1Ds odezwał się rademedess przesyłając zdjęcia, które swego czasu były na allegro, itd...
Konta na o2 oczywiście.

Da__FreaK
08-02-2012, 20:59
rademedess ..do mnie tez sie odezwal ;]....troche dziwnie wygladalo jego 35 L podpisane w exifie
Autor obrazka: Dan Pettus Photography
;]
a Juz mialem jechac do Koszalina ...heh...

Picia
08-02-2012, 21:01
Sprawa przed chwilą została zgłoszona na POLICJE. Nie jestem jedyną ofiarą tego oszusta, nadziały się jeszcze 2 osoby. Każdemu z nas podawał ten sam numer konta, lecz inne dane osobowe. Jak sie potwierdziło na policji osoby te nie istnieją.

Czym wyróżniają sie konta na o2?

Da__FreaK
08-02-2012, 21:29
Wlasnie dostalem dane koleszki ktoremu mialem przelac kase :) Jest z Koszalina :) Moze ktorys z userow mieszka w Koszalinie i chcialby sprawdzic goscia ?:)

enter
08-02-2012, 21:33
wrzuć @ na googla
http://www.cyberfoto.pl/tematy-ogolne/114506-oszust.htm

sprocket73
08-02-2012, 21:58
koleś działa chyba na wszystkich możliwych forach... nawet na forum wędliniarskim o nim dyskutują :)
http://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8168

wygląda na to, że od kilku miesięcy proceder kwitnie

gregobb
08-02-2012, 22:19
to czy konto jest na o2 czy nie to nie robi różnicy... tak na prawdę dając ogłoszenie "kupie" nigdy nie jesteś pewien czy za wysłane pieniądze dostaniesz swój wymarzony sprzęt. Nawet allegro gdzie tylko i zaznaczam tylko tu zostałem 2 razy oszukany (telefon i karta graficzna) nie można być pewnym zakupów. Widać ktoś korzysta na ufności forumowiczów... Teraz będę uważniej robił zakupy.

Janusz Body
08-02-2012, 22:31
Wlasnie dostalem dane koleszki ktoremu mialem przelac kase :) Jest z Koszalina :) Moze ktorys z userow mieszka w Koszalinie i chcialby sprawdzic goscia ?:)

Napisz mu, że chcesz odbiór osobisty. Koszalin nie jest daleko.

gregobb
08-02-2012, 22:40
dokładnie jak mówi Janusz, napisz, że zależy Ci na czasie i cena nie gra roli :) pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie ;/

amroz
08-02-2012, 22:42
poproś o nr telefonu, że chcesz pogadać o szczegółach

Jago
08-02-2012, 22:43
koleś działa chyba na wszystkich możliwych forach... nawet na forum wędliniarskim o nim dyskutują :)......

To się menda rozbujała :!:

subbar
08-02-2012, 23:16
po wpisaniu numeru konta w google - 700 wyników z samymi oszustwami.

Pozdrawiam

gregobb
08-02-2012, 23:39
najlepiej konto na żula i kocham Cie polsko :)

tormentor
09-02-2012, 12:39
Prosze opublikować maila! Jak można kryć oszysta? gebalnik@o2.pl.
Mi przesłał zdjęcia aparatu i wszystko wyglądało ok.
No to ja potwierdzam, że to ten sam. Zdjęcie aparatu... A sprawdzałeś EXIF?

Ja mu wprost napisałem, że ten EXIF to jakaś parodia, w dodatku nie chciał wystawić na allegro, tylko ebay, aukcje.fm...


najlepiej konto na żula i kocham Cie polsko :)
Tia... i łączenie przez TORa na "jednorazowym" (żeby nie namierzyć po IMEI) modemie HSPA i karcie prepaid. I szukaj potem wiatru w polu...
Życie jednak pokazuje, że nie wszyscy oszuści (vide MonteChristo kiedyś) są aż tak przebiegli.

Bangi
09-02-2012, 12:58
http://www.google.com/search?hl=pl&q=gebalnik@o2.pl
a tak na marginesie to może warto gdzieś ten wątek podpiąć, ku przestrodze,

tormentor
09-02-2012, 13:01
http://www.google.com/search?hl=pl&q=gebalnik@o2.pl
a tak na marginesie to może warto gdzieś ten wątek podpiąć, ku przestrodze,
To świeżak widzę (ten e-mail), bo googlowałem 10 dni temu jak do mnie pisał i nic jeszcze nie było :)

nowart
09-02-2012, 13:11
Życie jednak pokazuje, że nie wszyscy oszuści (vide MonteChristo kiedyś) są aż tak przebiegli.

to akurat polega na czym innym i niedługo będą płacze i zawodzenie po kolejnym sklepiku, który pobrał na konto grube setki tysięcy i nie zrealizował zamowień bo "zamiary miał dobre ale jakoś mu nie wyszło". odda w świetle kamer kilka tysiaków, każdemu po kilkadziesiąt złotych i jest ok - zamiary ma czyste.. temat rzeka i przybywać takich będzie nadal dopóki, dopóty jest masa naiwniaków, dla których priorytet to kilka złotówek oszczędności.

amroz
09-02-2012, 13:46
przybywać takich będzie nadal dopóki, dopóty jest masa naiwniaków, dla których priorytet to kilka złotówek oszczędności. dokładnie tak!

Bangi
09-02-2012, 14:06
dokładnie tak!

smutna prawda, ale prawda :(

tormentor
09-02-2012, 14:56
Przenoszę do pralni.

Ponadto usunąłem dane osobowe. Jeżeli to jest użytkownik C-B, podaj jego nick. Wystarczy.
Pisał bezpośrednio na maila - lepiej zatem wyłączać tą opcję...

meg83
09-02-2012, 20:53
Chciałem kupić 85/1.8 zgłosił się koszalinekkkk przesyłając zdjęcia ściągnięte z netu, chciałem kupić 1Ds odezwał się rademedess przesyłając zdjęcia, które swego czasu były na allegro, itd...
Konta na o2 oczywiście.

do mnie też odezwał się ten koszalinekkkk jak kupowałam ostatnio C 17-40 - przysłał mi sample ściągnięte z neta /w exifie miałam że strony www.slrlensreview.com/ - mail ten sam jak u Darka - konto na o2.pl

ja już nie odpisywałam mu nawet, bo stwierdziłam że ktoś sobie jaja ze mnie robi

tomfoot
10-02-2012, 12:02
Otrzymałem mail z adresu gebalnik@o2.pl bodaj w kilka godzin po wystawieniu ogłoszenia na giełdzie o chęci zakupu C24-105. Koleś proponował zakup nowego obiektywu z fakturą za 2600 i jako swoje miejsce zamieszkania podawał Lublin. Jakoś życie mnie nauczyło, że okazyjnie to można dostać w paszczę, więc ten okazyjny zakup w ogóle pominąłem w rozważaniach.
Dopłaciłem kilka stówek i w ciemno wysłałem kasę na konto do Krotoszyna do naszego forumowego Kolegi :-) W ciągu 24 godzin miałem na miejscu wyselekcjonowany egzemplarz obiektywu.
Stąd morał jest prosty, każdy z nas ma swój rozum i sam decyduje gdzie i komu wysyła pieniądze. Okazja i głupota zaś czynią złodzieja.

gregobb
10-02-2012, 15:08
Nie każdego stać na zakup nowego szkła ;/

pe.en.de
10-02-2012, 15:25
Od czytania tego wątku powinien zaczynać każdy kupujący.
Choć dwa dni temu w EKG (Tok -fm) usłyszałem gorzką prawdę, że :

" nie ma lepszej redystrybucji dochodu narodowego jak od głupiego do mądrego"

Ale może to tu nie pasuje, bo wkońcu czy mądrym można nazwać oszusta?

amroz
10-02-2012, 15:30
Nie każdego stać na zakup nowego szkła ;/
to nie znaczy że trzeba komuś kase na konto wysyłać, jeszcze jeszcze odbiór osobisty a jak za daleko to chociażby kupno za pobraniem z możliwością oglądnięcia towaru przed zapłaceniem (poczta polska)

tomfoot
10-02-2012, 16:30
Nie każdego stać na zakup nowego szkła ;/

Mnie nie stac na zakup u szemranego dostawcy bez wiedzy czy kupuje sprzet sprawny, legalny i czy w ogole cos kupuje, czy tylko wysylam przelew. Za reszte moge zaplacic karta :-)
Mozliwosci pewnego zakupu sprzetu uzywanego sa setki, niekoniecznie na podstawie jednego maila wyslanego w odpowiedzi na ogloszenie na forum. Przeciez to proste jak budowa cepa. I niestety, ktos wysylajacy kase na konto kompletnie nieznanej osobie bez uprzedniego wyeliminowania przynajmniej wiekszosci zagrozen nie postepuje madrze. Pozniej sa lamenty i narzekania na np. allegro.

Darx
10-02-2012, 17:50
Z innej strony można by pomyśleć o "pomocnej dłoni" było by fajnie gdyby ktoś z danej okolicy mógłby sprzedawcę sprawdzić...

gregobb
10-02-2012, 17:54
dokładnie, np na digart.pl masz przy giełdzie polecanych sprzedawców.

trolluch
10-02-2012, 17:59
Z innej strony można by pomyśleć o "pomocnej dłoni" było by fajnie gdyby ktoś z danej okolicy mógłby sprzedawcę sprawdzić...

A proszę bardzo:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=64110

gregobb
10-02-2012, 20:26
mogło by być bliżej giełdy

MacGyver
10-02-2012, 21:22
W tutejszej "Giełdzie" są wyłącznie ogłoszenia, w dodatku automatycznie kasowane po 2 tygodniach.

Jago
10-02-2012, 21:41
Ale można to wkleić na stałe jako ogłoszenie a nie post. Modyfikacji dokonywał by opiekun giełdy po otrzymaniu informacji na PW od forumowicza o zgłoszeniu swojego akcesu lub dokonaniu jakiś zmian w nim.

nowart
10-02-2012, 22:57
Przyklejone już było ale Vitez postanowił wyrzucić, gdyż wg niego nie spełniał pokładanych w nim nadziei i nie był skuteczny. Jak do tego doszedł pozostanie chyba jego słodką tajemnicą... :)

Kolekcjoner
11-02-2012, 00:48
Spokojnie - coś z tym niebawem zrobimy 8-).

VomitroN
11-02-2012, 02:40
A może po prostu przykleić do "Giełdy" te dwa linki:
1. http://www.youtube.com/watch?v=_v957fRxq8g&feature=related
2. http://www.youtube.com/watch?v=dahPZQkbS3g&feature=related
:)

Darx
11-02-2012, 10:41
A proszę bardzo:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=64110

Warto by go podkleić do giełdy. Jestem pewien, że byłoby to skuteczne.

Podobną sprawą są osoby, które szukają kogoś z miejscowości swojej lub pobliskiej by dał im przestrzelić szkło (nie pożyczył tylko dał na chwilkę). Można by o takiej liście pomyśleć.

allxages
11-02-2012, 12:24
A czy ktos potrafi wytlumaczyc mi po co jest dzial Kupie? Przeciez z niego korzystaja tylko TIPy, mali handlowcy oraz oszusci, zlodzieje. Ci pierwsi to moga uzyc innego dzialu. Wiec jaki jest sens w utrzymywaniu tego dzialu?


Co do listy checkerow sprzetu, to nigdy nie zrozumiem po co na tej liscie sa osoby z bardzo mala iloscia postow i/lub krotko zarejestrowani. A argument, ze kazdy moze wybrac sobie kogos wg uznania raczej sie nie sprawdza. Bo jak widac chocby po tym temacie, ludzie nie do konca potrafia odnalezc sie w rzeczywistosci..


Podobną sprawą są osoby, które szukają kogoś z miejscowości swojej lub pobliskiej by dał im przestrzelić szkło (nie pożyczył tylko dał na chwilkę). Można by o takiej liście pomyśleć.

Moze od razu adresy domow i godziny kiedy nikogo w nim nie ma, co by dalej ulatwiac zlodziejom i oszustom?

DarekB
11-02-2012, 12:29
Gostek ujawnił się pod kolejnym mailem ;-)

http://www.ebay.pl/itm/150755502806?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649

Anvil
11-02-2012, 13:59
Tak, wczoraj do mnie pisał w sprawie 35L. Od razu wyczułem że to on. Mail chyba robsonek@fejm.pl czy jakoś tak.

arekkk
11-02-2012, 14:06
macie jakies dowody, ze tak oskarzacie? bo ja tu widze same domysly, byc moze jest uczciwy a wy go szykanujecie, pomysleliscie o tym?

DarekB
11-02-2012, 14:17
macie jakies dowody, ze tak oskarzacie?

Gdybym nie miał to siedziałbym cicho.
No chyba, że to normalne ciągle zmieniać maila i rejestrować się na różnych forach tylko po to żeby oferować różny sprzęt po atrakcyjnych warunkach.

arekkk
11-02-2012, 14:23
ja tu widze aukcje, a nie jakies warunki cenowe. od 2000 start a same szklo w cenie 5-6 nowe. wiec nic tu podejrzanego nie widze. a fejm to przeciez o2 jest, majac jednego maila mozna sobie dodac aliasy i zmienic tylko nazwe a miec i tak ten sam mail.

tomfoot
11-02-2012, 14:35
ja tu widze aukcje, a nie jakies warunki cenowe. od 2000 start a same szklo w cenie 5-6 nowe. wiec nic tu podejrzanego nie widze. a fejm to przeciez o2 jest, majac jednego maila mozna sobie dodac aliasy i zmienic tylko nazwe a miec i tak ten sam mail.

jak tak dobrze widzisz to kup ten obiektyw od tego użytkownika, później go od Ciebie odkupię za gotówkę z odbiorem osobistym i dorzucę Ci 500pln za fatygę
ale jakbyś przypadkiem wtopił 2000pln to nie przychodź na forum z bekiem

arekkk
11-02-2012, 14:44
darłowo to mogę go odebrać osobiście nawet. a założe konto i zalicytuje. zobaczymy czy pójdzie na odbiór osobisty

tomfoot
11-02-2012, 14:46
powodzenia

pe.en.de
11-02-2012, 23:18
Warto by go podkleić do giełdy. Jestem pewien, że byłoby to skuteczne.

Podobną sprawą są osoby, które szukają kogoś z miejscowości swojej lub pobliskiej by dał im przestrzelić szkło (nie pożyczył tylko dał na chwilkę). Można by o takiej liście pomyśleć.

A od czego jest wątek pomocna dłoń ????

Darx
12-02-2012, 14:16
A od czego jest wątek pomocna dłoń ????

Czy nie lepiej było by go podkleić?


darłowo to mogę go odebrać osobiście nawet. a założe konto i zalicytuje. zobaczymy czy pójdzie na odbiór osobisty

Przeczytałeś chociaż początek tego wątku? Człowiek odzywał się do ludzi po czym kontakt umierał. Poczekam i zobaczę jaki będzie wynik Twojego udziału w licytacji, żeby tylko nie skończyło się na wpłacie. Wtedy przestaniesz klapać...

czornyj
12-02-2012, 14:30
arekkk - nie wypisuj tu więcej głupot i poczytaj sobie:

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=8302&page=117

ekonet
12-02-2012, 16:48
arekkk - nie wypisuj tu więcej głupot i poczytaj sobie:

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=8302&page=117

Marcinie, a zerknij no w panelu, czy ten tu arekkk to nie czasem nowy klon tego delikwenta...?

Merde
12-02-2012, 17:32
Marcinie, a zerknij no w panelu, czy ten tu arekkk to nie czasem nowy klon tego delikwenta...?

E-mail ten sam co w tym wątku na nikoniarzach (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2719573&postcount=1177), dodatkowo sprzedaje jeszcze Canona 60D poprzez ogłoszenie (http://www.fotoplus.pl/sklep.foto/komis_sprzedaz/) na stronie FotoPlus - ogłoszenie napisane z anonimowego proxy(!).

Na forum loguje się z IP tego samego providera, co Robsonek (Pyskowice).
Ja nie mam wątpliwości...

janmar
12-02-2012, 19:22
Posty napisane na forum potwierdzają plany.Wędka za wędką :twisted:

Jago
12-02-2012, 20:20
...........Na forum loguje się z IP tego samego providera, co Robsonek (Pyskowice).
Ja nie mam wątpliwości...

No to wyrwać chwasta.

janmar
12-02-2012, 20:24
Spoko,spoko...wszystko trzeba zrobić dobrze.:lol:

DarekB
12-02-2012, 20:40
Gostek usiłował również kręcić lody na optycznych i CF.
Na CF jako robsondawid, a na optycznych jako rademedess.

kaindox
13-02-2012, 00:25
Na digarcie tez próbował
http://robsondawid.digart.pl/
i w ogłoszeniach sklepu FotoPlus z Krakowa
http://www.fotoplus.pl/sklep.foto/komis_sprzedaz/
Widać koleś jest zdesperowany bo atakuje praktycznie każde forum związane z fotografią i wszystkie miejsca gdzie się handluje sprzętem foto. Na dodatek typek jest mało ogarnięty, w zdjęciach dowodu którym się posługuje (raczej nie należy do niego) zostawił współrzędne gps http://www.pogoski.pl/dlakogos/oszust.jpg

Darx
13-02-2012, 01:06
Życzę temu Panu by przeżył następne dni w .... Zostawił po sobie naprawdę sporo śladów. Jest sławny!


Najbardziej denerwuje mnie jedno. Wchodzi sobie wszędzie i przegląda, co popadnie. Czy to na CB czy to na Nikonie... niech to!

nowart
13-02-2012, 11:00
Wolność Panie, Wolność ! Sklepy też pozamykasz przed ludźmi? Przecież każdy z nich może się okazać złodziejem, który wpadł na rekonesans :)
Widząc jak rośnie ludzka pazerność i chęć zaoszczędzenia kilku złotówek jestem pewien - o czym pisałem nie raz - że takich typów będzie tylko przybywać. Jest popyt to i jest podaż :D

anita-głowacka
13-02-2012, 14:34
przybywam z forum nikoniarzy jako jedna z oszukanych osób.
Zbieram informacje od poszkodowanych i zaczynam konkretnie działać.

zatem oszukanych proszę o maila na adres anitaglowacka@op.pl z zawartymi:

-data transakcji
-skan dowodu osobistego sprzedającego (jeśli wam przesłał)
-numer telefonu sprzedającego (jeśli podał)
-potwierdzenie przelewu
-archiwum rozmów, maili, smsów w załączniku (jeśli ktoś chcę odzyskać kase, to takie zapisy są potrzebne)
-Wasze dane tzn. imię, nazwisko, adres zamieszkania/zameldowania, numer konta z jakiego przelewaliście pieniądze oraz nr telefonu w celu kontaktu
-krótki opis od siebie tzn. co kupiłem, za ile, kiedy, na jakim portalu (bo widzę, że są oszukani również poprzez allegro), nick i mail sprzedającego, czy po przelaniu pieniędzy nastąpił jakiś kontakt ze strony sprzedającego, czy zupełne echo..
-numery IP, które namierzyliście (choć wiem, że bywa to zgubne, ale może trafimy? ).

Wiem, że podawanie przed Was swoich danych osobowych obcej osobie (w tym przypadku mnie) nie każdemu odpowiada, ale niestety nie uda Nam się tego załatwić anonimowo.. Ze swojej strony deklaruję, że nie wykorzystam tego przeciwko Wam. Zależy mi na odzyskaniu pieniędzy, tak jak pewnie i każdemu z Was, więc proszę o współpracę.

pozdrawiam i do dzieła! ;)

tormentor
13-02-2012, 15:05
Życzę temu Panu by przeżył następne dni w .... Zostawił po sobie naprawdę sporo śladów. Jest sławny!

Nie byłbym tego taki pewien...

gervee
13-02-2012, 17:15
przybywam z forum nikoniarzy jako jedna z oszukanych osób.
Zbieram informacje od poszkodowanych i zaczynam konkretnie działać.

zatem oszukanych proszę o maila na adres anitaglowacka@op.pl z zawartymi:

-data transakcji
-skan dowodu osobistego sprzedającego (jeśli wam przesłał)
-numer telefonu sprzedającego (jeśli podał)
-potwierdzenie przelewu
-archiwum rozmów, maili, smsów w załączniku (jeśli ktoś chcę odzyskać kase, to takie zapisy są potrzebne)
-Wasze dane tzn. imię, nazwisko, adres zamieszkania/zameldowania, numer konta z jakiego przelewaliście pieniądze oraz nr telefonu w celu kontaktu
-krótki opis od siebie tzn. co kupiłem, za ile, kiedy, na jakim portalu (bo widzę, że są oszukani również poprzez allegro), nick i mail sprzedającego, czy po przelaniu pieniędzy nastąpił jakiś kontakt ze strony sprzedającego, czy zupełne echo..
-numery IP, które namierzyliście (choć wiem, że bywa to zgubne, ale może trafimy? ).

Wiem, że podawanie przed Was swoich danych osobowych obcej osobie (w tym przypadku mnie) nie każdemu odpowiada, ale niestety nie uda Nam się tego załatwić anonimowo.. Ze swojej strony deklaruję, że nie wykorzystam tego przeciwko Wam. Zależy mi na odzyskaniu pieniędzy, tak jak pewnie i każdemu z Was, więc proszę o współpracę.

pozdrawiam i do dzieła! ;)

Chwilka!
Proponuję 2x się zastanowić nim raz wyślecie dane komuś, kto nie przedstawił się sam i nie uwiarygodnił siebie.

Do autorki posta ... wpadasz tutaj, witasz się i chcesz dane ludzi. Może jesteś kolejnym wcieleniem oszusta?

czornyj
13-02-2012, 17:32
Spokojnie - Anita jest mi znana z forum Nikoniarzy i ZTCW opublikowała swój apel za zgodą admina.

Vitez
13-02-2012, 20:19
Spokojnie - Anita jest mi znana z forum Nikoniarzy i ZTCW opublikowała swój apel za zgodą admina.

A jakiego admina?

Jakoś nie widziałem by Fomag (Właściciel forum Canon-Board, nie mylić z Administracją techniczną :p ) cokolwiek o tym wspominał...

jurek2112
13-02-2012, 20:31
A jakiego admina?

Jakoś nie widziałem by Fomag (Właściciel forum Canon-Board, nie mylić z Administracją techniczną :p ) cokolwiek o tym wspominał...

ale może słyszałeś?

anita-głowacka
13-02-2012, 22:36
Jestem z forum nikoniarzy. Wpadlam tu żeby Wam i przy okazji sobie pomóc. Koledzy z nikoniarzy mogą potwierdzić ;) nie ma sensu bym nabijala posty o tematyce canona skoro zupełnie nie siedzę w tej marce sprzętu-nie po to tu przyszłam. Jeśli ktoś ma wątpliwości to jestem z Poznania i można sie ze mną spotkać w jednym ze sklepów fotograficznych, w którym pracuje i porozmawiac na temat tego jak ten bezczelny typ oszukał mnie na 4200,- proponując sprzedaż 45mm f/2.8 PC-E... Kasa odkladana dobre pół roku. Admin został poinformowany w jakim celu sie zarejestrowałam.
Gervee-w jaki sposób powinnam sie uwiarygodnić? Mam bezsensownie nabijac setki postów żeby potraktowano sprawę poważnie? Facet miesięcznie okrada ludzi na dziesiątki tysięcy złotych i naprawdę szkoda czasu na bawienie sie w powolne załatwianie sprawy..

janmar
13-02-2012, 23:10
Spoko.Nie w setkach postów rzecz.Pieniądze ,policja ,dane osobowe,oszustwo,sąd.....
to wszystko powoduje że działać trzeba bez emocji,nerwów i z pomyślunkiem.:)
Każda uwaga wniesiona przez użytkownika w dobrej przecież woli jest warta
uwagi.Szkoda byłoby popełnić głupi błąd kolejny.Proponuje wytrwać w spokojnym działaniu.Każda uwaga i jest warta wysłuchania i odpowiedzi.IMHO

kawo
14-02-2012, 00:20
Na digarcie tez próbował
http://robsondawid.digart.pl/
i w ogłoszeniach sklepu FotoPlus z Krakowa
http://www.fotoplus.pl/sklep.foto/komis_sprzedaz/
Widać koleś jest zdesperowany bo atakuje praktycznie każde forum związane z fotografią i wszystkie miejsca gdzie się handluje sprzętem foto. Na dodatek typek jest mało ogarnięty, w zdjęciach dowodu którym się posługuje (raczej nie należy do niego) zostawił współrzędne gps http://www.pogoski.pl/dlakogos/oszust.jpg

no to co za problem zgłosić to policji i niech go po tym szukają. Jest punkt zaczepienia.

gervee
14-02-2012, 01:04
Gervee-w jaki sposób powinnam sie uwiarygodnić? Mam bezsensownie nabijac setki postów żeby potraktowano sprawę poważnie? Facet miesięcznie okrada ludzi na dziesiątki tysięcy złotych i naprawdę szkoda czasu na bawienie sie w powolne załatwianie sprawy..

W jaki sposób ... bardzo prosto przez fakt potwierdzenia znanych na forum osób, że Ty to Ty. Nie chodzi tu, jak sama piszesz, o nabijanie postów ale o potwierdzenie, że nie jesteś kolejnym naciągaczem, który objawił się przy okazji.

Podobno pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł a tutaj bardziej wskazana jest dokładność, żeby "delikwent" nie wywinął się.

Tim
14-02-2012, 01:16
tak dla przestrogi, pan arekkk to alias koszalinekkk, próbował być bardzo przekonujący ale jakoś żadna pora odbioru osobistego nie pasowała, a potem za parę tygodni pod aliasem robson się zgłosił, acz gdy poproszony o wiadomość z cb na moje konto słuch o nim zaginął:]

Jago
14-02-2012, 09:43
........Admin został poinformowany w jakim celu sie zarejestrowałam. Gervee-w jaki sposób powinnam sie uwiarygodnić? Mam bezsensownie nabijac setki postów żeby potraktowano sprawę poważnie?........

Bardzo dobrze, że z swojej strony wcześniej zapytałaś o zgodę Admina o zamieszczenie swojego anonsu na CB. Szkoda tylko, że Admin lub upoważniony przez niego moderator przed Twoim postem nie umieścił „słowa wstępnego” które by praktycznie zamknęło kwestię jakichkolwiek podejrzeń i ewentualnych niedomówień co do Twojej osoby i kierujących Tobą intencji.
Odczuciom gervee wcale się nie dziwię - ja miałem całkiem podobne.

michael_key
14-02-2012, 09:49
U mnie zakończyło się wszytko pozytywnie. Już przestałem wierzyć, że się uda. Też pisałem o podobnym fakcie (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=1045511#post1045511).

Vitez
14-02-2012, 11:19
Bardzo dobrze, że z swojej strony wcześniej zapytałaś o zgodę Admina o zamieszczenie swojego anonsu na CB. Szkoda tylko, że Admin lub upoważniony przez niego moderator przed Twoim postem nie umieścił „słowa wstępnego” które by praktycznie zamknęło kwestię jakichkolwiek podejrzeń i ewentualnych niedomówień co do Twojej osoby i kierujących Tobą intencji.
Odczuciom gervee wcale się nie dziwię - ja miałem całkiem podobne.

Ja, jako Admin (techniczny) forum nie zostałem uprzedzony.
Fomag jako Właściciel forum też nic na ten temat nie pisał nigdzie.
Również żaden z Moderatorów nic o tym nie wie, ani nic nie pisał na forum wewnętrznym.
Tak więc troszkę nie rozumiem tekstu "Admin został poinformowany", bo nie wiem jaki Admin został poinformowany, albo kogo Pani Anita uważa za Admina naszego forum.

Podejrzewam tylko, że w pośpiechu Pani Anita napisała jakiegoś priva do kogoś, kogo uznała za Admina (jednak na pewno nie byłem to ja, nie mam pewności czy nie był to Fomag czy któryś z Moderatorów, być może priv poszedł do nieodwiedzanego konta o nazwie "Admin" ? ) i tuż po tym od razu napisała swojego posta?
Nie w ten sposób powinno to wyglądać i rzeczywiście, tego typu post z prośbą o dane osobowe powinien być poprzedzony faktycznym słowem wstępu od Właściciela forum (nick: Fomag), albo przeze mnie lub któregoś z Moderatorów w zastępstwie, gdyby Fomag nie potwierdził otrzymania takiej informacji.

bajej
14-02-2012, 11:58
Do mnie Robsonek tez się zgłosił. Chciał mi wcisnąć tamrona 17-50 2.8. Problem w tym, ze wysłała sample z nikona, a gdy na to zwrocilem uwage to podeslal inny plik niby z canona (tak bylo w exifie) ale plik mial nazwe DSC...

jego mail to robsonek@fejm.pl

anita-głowacka
14-02-2012, 12:10
Tak wlasnie zrobiłam, napisałam na konto o nazwie Admin, bo nie wiedziałam kto tu rządzi ;) przepraszam za zamieszanie.

kulek855
14-02-2012, 13:16
anita-głowacka

Daj link do Twojego konta na forum.nikoniarze.pl
Tak się składa, że też tam posiadam konto i napisze priv zobaczymy czy odpiszesz.

Merde
14-02-2012, 13:21
anita-głowacka

Daj link do Twojego konta na forum.nikoniarze.pl
Tak się składa, że też tam posiadam konto i napisze priv zobaczymy czy odpiszesz.

Konto nazywa się, surprise!, anita-głowacka (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=40987).

Anvil
14-02-2012, 16:03
następny mail oszusta

gregfot@mailplus.pl

uważajcie

Darx
14-02-2012, 18:18
No i kolejne:

mikifoto@gmail.com oraz fotorob@o2.pl

xxkomarxx
14-02-2012, 19:28
Kryzys. Rząd zaczyna pozyskiwać środki na pomoc Grekom ;)

Darx
14-02-2012, 21:34
Kryzys. Rząd zaczyna pozyskiwać środki na pomoc Grekom ;)

Mnie to imho bardziej ciekawi, co takiego musiał zrobić ten ch... by być tak zdesperowanym?

Może jest tak jak przeczytałem wczoraj w gazecie? Listonosz grał na automatach, by przegrać kasę z wypłat dla kontrahentów. Zaaresztowali go i grozi mu te skromne od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Ten koleś jest tak zdesperowany, że zakłada maile jak popadnie...

jeszcze jeden: mojefhoto@mixer.pl

anita-głowacka
14-02-2012, 21:39
anita-głowacka

Daj link do Twojego konta na forum.nikoniarze.pl
Tak się składa, że też tam posiadam konto i napisze priv zobaczymy czy odpiszesz.


Odpisalam zatem. Mam już info od 7 osób na mailu, czekam na resztę i w piątek idę z konkretami na policję.

xxkomarxx
14-02-2012, 21:39
Nie trzeba desperacji. Wizja łatwych pieniędzy też jest kusząca.

janmar
14-02-2012, 21:41
Odpisalam zatem. Mam już info od 7 osób na mailu, czekam na resztę i w piątek idę z konkretami na policję.

Czytałaś Ten wątek? (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=1045752#post1045752)

czornyj
14-02-2012, 22:21
Czytałaś Ten wątek? (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=1045752#post1045752)

Dokładnie - bardzo prosimy wszystkie pokrzywdzone osoby, oraz osoby wobec których podjęto próbę oszustwa o wpisywanie się w wątku założonym przez Fomaga.
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=81442

Bliźniaczy wątek został założony na forum Nikoniarzy, akcja ma na celu oszacowanie skali tego procederu.

Osoby, które wolałyby nie dokonywać wpisu w publicznym wątku proszę o informację na PM.

Hubi78
14-02-2012, 23:01
Ciekawy jestem czy to ta sama osoba która oszukała mnie na allegro na 2 tys złotych

czornyj
14-02-2012, 23:16
Ciekawy jestem czy to ta sama osoba która oszukała mnie na allegro na 2 tys złotych

Hubi78 - jeśli masz podejrzenia, że za sprawą mogła stać ta sama osoba, dokonaj proszę wpisu w wątku informacyjnym podając datę zdarzenia oraz informację czy zgłosiłeś sprawę na policję.

ekonet
14-02-2012, 23:25
anita-głowacka

Daj link do Twojego konta na forum.nikoniarze.pl
Tak się składa, że też tam posiadam konto i napisze priv zobaczymy czy odpiszesz.
Ogarnij się, chłopie...
Jakiego chcesz potwierdzenia? Skanu z czegoś? No bez przesady.
Na razie to ja Ciebie mogę tam zweryfikować, i to do podszewki.

arturs
14-02-2012, 23:54
Nie gorączkuj się tak ;)
skoro ktoś raz dał się zrobić to teraz drugi raz będzie ostrożny, trudno się dziwić..

ekonet
15-02-2012, 00:00
Nie gorączkuj się tak ;)
skoro ktoś raz dał się zrobić to teraz drugi raz będzie ostrożny, trudno się dziwić..
Oj, jestem zimny jak ryba w styczniu. ;)
Mam nadzieję, że oszustowi w końcu dobiorą się do zadu. Bo mu się należy jak psu zupa.

Hubi78
15-02-2012, 00:04
Hubi78 - jeśli masz podejrzenia, że za sprawą mogła stać ta sama osoba, dokonaj proszę wpisu w wątku informacyjnym podając datę zdarzenia oraz informację czy zgłosiłeś sprawę na policję.

Sprawe zgłosiłem na Policje od razu opisywałem w/w zdarzenie w temacie " Podejrzane aukcje allegro" Po 1,5 miesiąca dostałem pismo o wszczęciu postępowania

kubus82
15-02-2012, 00:06
Witam, przepraszam ze oszukalem pare z was, ale nie mialem wyboru. Prosze mnie nie laczyc z innymi oszustwami, bo ja ich nie popelnilem. przypisywanie mi kazdego jest nie fair. polecam przeczytac ten watek

http://myapple.pl/gdzie-kupowac-nie-kupowac-sprzet/201372-przestroga-przed-oszustem.html

oni oszukali ludzi na grubo 200 tysiecy... byc moze tez niektorych z was. maile ktore podaliscie jako typowo moje nie naleza do mnie. jedyne jakie sa moje to radikow@mixbox.pl i rademedess@o2.pl, zadnych innych maili nie uzywalem. internet z jakiego korzystam to tzw hotspot, czyli wi-fi sie laczylem na miescie, a nie z domu. mam nadzieje, ze pieniadze odzyskacie ze skarbu panstwa. ja wyjezdzam z miasta i jeszcze raz bardzo was przepraszam, ale nie mialem wyjscia. gdybyscie znali moja sytuacje nie dziwilibyscie sie. konto bankowe jest zarejestrowane na falszywe dane goscia z katowic, ktorego dowod znalazlem. i on nie ma z tym nic wspolnego. to wszystko co mam do powiedzenia, przekazcie to forum nikona, pozdrawiam

tombas
15-02-2012, 08:29
rozbrajające wyznanie, a to tego skrucha... zaczynam Mu wspólczuć:evil:

MC_
15-02-2012, 08:45
Urzekła mnie ta historia...

Merde
15-02-2012, 09:02
"Jestem złodziejem, ale są inni gorsi ode mnie"... żałosne.
Mam nadzieję że wylądujesz tam, gdzie twoje miejsce.

MC_
15-02-2012, 09:07
Ja tylko współczuję człowiekowi, który zgubił ten dowód. O ile to oczywiście prawda.

jurek2112
15-02-2012, 09:23
Prosze mnie nie laczyc z innymi oszustwami, bo ja ich nie popelnilem. przypisywanie mi kazdego jest nie fair.

miłośnik gry fair, hehehe

pan.kolega
15-02-2012, 09:28
Witam, przepraszam ze oszukalem pare z was, ale nie mialem wyboru. Prosze mnie nie laczyc z innymi oszustwami, bo ja ich nie popelnilem. przypisywanie mi kazdego jest nie fair.

Nie tylko nie fair, ale powinno być karalne, bo to oczernianie. Dostałeś nauczkę jacy ludzie są niesprawiedliwi i skłonni do sądzenia bliźnich. A gdyby jeden z drugim przeszli się w Twoich butach, to może okazaliby trochę zrozumienia. Ale nie przejmuj się. Jeśli ciągle masz problemy z cash flow, napisz na PW, może pomogę i kupię coś.

czornyj
15-02-2012, 10:51
Ja tylko nieśmiało przypomnę o prośbie, by zgłaszać wyłudzenia i próby oszustw w sąsiednim wątku:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=81442

Oczywiście łzy wzruszenia zalały mi oczy po przeczytaniu wyznania kubus82, ale mimo wszystko nieźle by było uwolnić forum od działalności przyjemniaczków tego autoramentu.

Em Es
15-02-2012, 10:56
o ile prawdą jest że konto bankowe jest założone na "lewy" dowód to kasę z konta trzeba jeszcze wypłacić - przelewem (może na prawdziwe konto?), w okienku banku (nagra się gęba na monitoring), w bankomacie (też może się nagrać) czy też wydać w sklepie płacąc kartą do konta (tu też może się nagrać)

pozorny brak śladów (lub segestia o ich braku) wcale nie oznacza że śladów nie ma...

szukajcie i drążyjcie, zgłaszajcie do prokuratury, oszustwa są fuj

MC_
15-02-2012, 11:15
Stanowczo przecenia się jakość takich nagrań.

Hubi78
15-02-2012, 11:18
Że też ziemia nosi takich ludzi. Są osoby które ledwo wiążą koniec z końcem i nie kradną.
Celowo działał na szkode innych. Mam nadzieję że jego też ktoś kiedyś oszuka. Ciekawe co by powiedział np swojemu małemu synowi "Synku wybacz ale nie mam na chleb dla ciebie bo zostałem oszukany"
Znajomemu ukradli telefon z szafki na siłowni a że chłopak pracował w Orange to miał znajomości i dojścia ale tylko w tej sieci. Złodziej wkładał do telefonu inną karte i dzwonił do swojego znajomego. Pewnego dnia owy znajomy otrzymał tel od pokrzywdzonego i usłyszał w słuchawce " Tego dnia i o tej godzinie z takiego nr dzwoniła do ciebie osoba z kradzionego telefonu. Albo podajesz dane tej osoby ale bedziesz odpowiadał jako świadek w sprawie kradzieży telefonu"
Na drugi dzień pokrzywdzony dostał telefon z siłowni że telefon się znalazł.
Mam nadzieję że i ciebie złodzieju ktoś dorwie bo takie insekty trzeba tępić w społeczeństwie

Janusz Body
15-02-2012, 11:50
Nieśmiało zauważę, że żeby czytać ten wątek trzeba być zalogowanym więc kubus82 go czytać nie może bo dostał bana. Chyba, że się zalogował pod jakimś klonem. Tak czy inaczej pisanie "do niego" nie ma sensu. Podejrzewam, że doskonale wie co oszukani o nim myślą.

Bangi
15-02-2012, 12:35
Witam, przepraszam ze oszukalem pare z was, ale nie mialem wyboru. Prosze mnie nie laczyc z innymi oszustwami, bo ja ich nie popelnilem. przypisywanie mi kazdego jest nie fair. polecam przeczytac ten watek

http://myapple.pl/gdzie-kupowac-nie-kupowac-sprzet/201372-przestroga-przed-oszustem.html

oni oszukali ludzi na grubo 200 tysiecy... byc moze tez niektorych z was. maile ktore podaliscie jako typowo moje nie naleza do mnie. jedyne jakie sa moje to radikow@mixbox.pl i rademedess@o2.pl, zadnych innych maili nie uzywalem. internet z jakiego korzystam to tzw hotspot, czyli wi-fi sie laczylem na miescie, a nie z domu. mam nadzieje, ze pieniadze odzyskacie ze skarbu panstwa. ja wyjezdzam z miasta i jeszcze raz bardzo was przepraszam, ale nie mialem wyjscia. gdybyscie znali moja sytuacje nie dziwilibyscie sie. konto bankowe jest zarejestrowane na falszywe dane goscia z katowic, ktorego dowod znalazlem. i on nie ma z tym nic wspolnego. to wszystko co mam do powiedzenia, przekazcie to forum nikona, pozdrawiam

nie chce mi się wierzyć, że to ten gościu napisał...

janmar
15-02-2012, 15:40
Zostawmy ten wątek bez OT.IMHO

grzechol54
15-02-2012, 20:19
Mimo ostrzezen ludzie daja sie nabrac,moze to latwowiernosc bierze gore nad rozsadkiem.Ale oszustow nalezy scigac i ujawniac. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Darx
15-02-2012, 21:41
Witam, przepraszam ze oszukalem pare z was, ale nie mialem wyboru. Prosze mnie nie laczyc z innymi oszustwami, bo ja ich nie popelnilem. przypisywanie mi kazdego jest nie fair.


gdybyscie znali moja sytuacje nie dziwilibyscie sie. konto bankowe jest zarejestrowane na falszywe dane goscia z katowic, ktorego dowod znalazlem. i on nie ma z tym nic wspolnego. to wszystko co mam do powiedzenia, przekazcie to forum nikona, pozdrawiam

Przeczytałem ten tekst dwa razy. Pierwsze stwierdzenie, napisała go osoba zupełnie inna niżeli ten OSZUST. Kolejne spostrzeżenie, to fakt w jakim tonie pisze ta osoba. Poczucie winy? Słyszałem o wielu kryminalistach, ale nie o takich, co tłumaczą się Ukradłem, ale są gorsi więc mi wybaczcie. No i kolejne spostrzeżenie. Wcześniej ten pan Arekkkk, bronił się. Nagle zmienił zdanie.

Liczę na to, że pośród tych którzy pieniądze odzyskają znajdzie się osoba, która Ci nogi z .... powyrywa.

Są inne sposoby na trudną sytuację niżeli oszukiwanie biednych ludzi, którzy te pieniądze zbierali przez dłuższy czas.

axk
16-02-2012, 01:02
Są inne sposoby na trudną sytuację niżeli oszukiwanie biednych ludzi, którzy te pieniądze zbierali przez dłuższy czas.

Cóż, jak ktoś jest na tyle naiwny aby uwierzyć w to iż właśnie robi "interes życia" a w dodatku nie używa do tego głowy tylko portfela to właśnie kończy się to tak jak na załączonym obrazku. Nie pojęte jest dla mnie to iż można bez żadnego zabezpieczenia (a jest ich kilka) przelać zupełnie obcej osobie taką gotówkę (np. przykładowe 4200.00 zł) na konto. A potem są narzekania, płacze i biadolenia...

Bomberp
16-02-2012, 10:50
Przecież to jasne, że "kubus82" zarejestrował nowe konto tylko po to, żeby względnie anonimowo móc napisać swoje wytłumaczenie.
Natomiast ten Pan najprawdopodobniej czyta wszystkie wątki z nim związane na innym forumowym koncie.
Więc jeśli jest na tyle nieostrożny, choć wątpię, to może logował się na tym samym adresie IP.

czornyj
16-02-2012, 11:36
Panowie, bardzo Was proszę - nie brnijmy w paranoiczną bzdurę.

Będę natomiast wdzięczny za wpisywanie się na listę w sąsiednim wątku, to naprawdę może przynieść wymierne efekty:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=81442
Jak na razie patrząc na ilość wpisów wygląda na to, że problem oszustw jest wyimaginowany...

xxkomarxx
16-02-2012, 12:14
Panowie, bardzo Was proszę - nie brnijmy w paranoiczną bzdurę.

Będę natomiast wdzięczny za wpisywanie się na listę w sąsiednim wątku, to naprawdę może przynieść wymierne efekty:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=81442
Jak na razie patrząc na ilość wpisów wygląda na to, że problem oszustw jest wyimaginowany...

Każdy boi się być tym pierwszym który się wpisze bo jak to jest w mentalności ciężko się przyznać że zostało się oszukanym. Może być tak że jak pojawi się kilka wpisów to potem poleci lawinowo, albo jak piszesz było kilka oszustw a sprawa została dość mocno rozdmuchana.

Merde
16-02-2012, 12:28
Jak na razie patrząc na ilość wpisów wygląda na to, że problem oszustw jest wyimaginowany...

Jeśli to jest ta sama osoba, to za główne pole działania obrał sobie żółte forum, więc tam należy szukać większości poszkodowanych.
Tutaj zaczął działać trochę później i bardzo szybko został zdemaskowany, stąd wpisów może być odpowiednio mniej (miejmy nadzieję).

cichy1983
16-02-2012, 15:11
"martwe dusza" takie jak ja tez mogą tu zaglądać co by się ustrzec przed oszustem jeśli planują zakupy używanego sprzętu. jestem na forum codziennie oglądam galerie innych, dużo czytam i się uczę a mało pisze, przeglądam też giełdę

czornyj
16-02-2012, 15:30
"martwe dusza" takie jak ja tez mogą tu zaglądać co by się ustrzec przed oszustem jeśli planują zakupy używanego sprzętu.

Właśnie dokładnie po to ten wątek został założony, a im więcej osób się z nim zapozna, tym lepiej. Mimo niezliczonych ostrzeżeń na sąsiednim forum prawdopodobnie właśnie znowu ktoś padł ofiarą wyłudzenia, więc po raz setny przestrzegam wszystkich przed pochopnym zawieraniem transakcji!!!
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2724536&postcount=1231

Prawdopodobnie, a już raczej na pewno, padłem ofiarą naciągacza, który podał mi adres w Bydgoszczy (do przelewu). Od przelewu minęło 24 h, a gość milczy. Czy jest ktoś z Bydgoszczy na forum aktualnie? Miałbym ogromną prośbę.


(...)I mam nadzieje, że dobrze się skończy. Kontrahent znalazł moje ogłoszenie tutaj na forum, ale nie jest forowiczem. To pierwszy taki przypadek w mojej handlowej karierze poza alledrogo.


Upraszam zarazem, aby nie kontynuować tutaj bezsensownego wątku polowania na czarownice. Zamiast tego proszę o informacje od osób pokrzywdzonych, lub osób które miały kontakt z podejrzanymi osobami, co umożliwi podjęcie konstruktywnego przeciwdziałania:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=81442

trothlik
16-02-2012, 23:31
temat rzeka i przybywać takich będzie nadal dopóki, dopóty jest masa naiwniaków, dla których priorytet to kilka złotówek oszczędności.

I właśnie temu nigdy, ale to NIGDY nie kupuję z drugiej ręki, tym bardziej przez internet. Chyba że sprzedawca ma 100 000 samych pozytywów...

Vitez
17-02-2012, 00:06
Martwe dusze - "zarejestrowany 0 postów" dają też do myślenia jeśli przeglądają akurat "ten" wątek.

Znaczy co... banować ich? ;)


I właśnie temu nigdy, ale to NIGDY nie kupuję z drugiej ręki, tym bardziej przez internet. Chyba że sprzedawca ma 100 000 samych pozytywów...

A wiesz, że kradzieże kont na Allegro dość często się zdarzają?

DarekB
17-02-2012, 00:14
I właśnie temu nigdy, ale to NIGDY nie kupuję z drugiej ręki

No to moze zakup z pierwszej reki od np. Lider24 ;-)
Nie wazne ktora tylko czy uczciwa... ta reka.

Biedrona
17-02-2012, 15:01
To może zróbmy coś w stylu czarnej listy Macierewicza??? Albo podawajmy sobie jakieś sekretne hasło, żeby było wiadomo że my to my:D Od tej pory oszust ma u mnie ksywę "Biedrona":mrgreen:


Patrzę, kto przegląda wątek -> gervee, Biedrona, Bomberp, MC_, Merde, z tego co widać to tylko Biedrona jest "osobą mało znaną".

Ktoś wspomniał mój login na forum - co w pewnym sensie wzywa mnie "do odpowiedzi". Nie wiem kim jest użytkownik marito żeby rościć sobie prawo do nazywania kogoś oszustem... Podobnie użytkownik gervee który co prawda nie mówi wprost, a jedynie rzuca "niewinne oskarżenia"...

Mój login na forum (Biedrona) założyłem pierwszy raz 12.07.2005 - mam nawet na to maila w archiwum. Po drodze (zapewne przy okazji jakiś upgrade'ów) zniknąłem z bazy - a nie zauważyłem tego bo jako nikoniarz zaglądam tu rzadko (głównie żeby poczytać testy Cichego...).

marito/gervee:
Tak się składa, że na forum Nikoniarze też mam konto - i to z takim samym loginem. Nie szkodzi że od 2005 roku - widocznie tak długo planowałem tą akcję...

Jeśli to nie jest wielki problem to może dla jasności któryś z adminów forum opublikuje mój IP?

PS. Teraz będę miał już 1 post - zaczynam się robić wiarygodny czy jeszcze nie?

Manekin
17-02-2012, 16:33
Moj post #134 wczoraj zostal usuniety, pewno nie wygodny, ten pewno tez zostanie skasowany. Aaaa dyskusja trwa nadal, moze lepiej usunac post ktory wywolal dyskusje nie zwiazana z tematem ...
... teraz widze po numerach, ze wiecej zostalo skasowanych. Watek tylko dla wybranych ? yhy

Kolekcjoner
17-02-2012, 16:47
Moj post #134 wczoraj zostal usuniety, pewno nie wygodny, ten pewno tez zostanie skasowany. Aaaa dyskusja trwa nadal, moze lepiej usunac post ktory wywolal dyskusje nie zwiazana z tematem ...
... teraz widze po numerach, ze wiecej zostalo skasowanych. Watek tylko dla wybranych ? yhy

Twój post został usunięty, bo był kontynuacją OT - mimo próśb moderatora :rolleyes:.
Bardzo proszę trzymać się tematu wątka to nic nie będzie usuwane.

jacek_73
17-02-2012, 17:20
...
PS. Teraz będę miał już 1 post - zaczynam się robić wiarygodny czy jeszcze nie?

No nie wiem :rolleyes: Zawsze może być taka ewentualność, że ktoś jest sprytny i potrafi czekać...nawet 6 lat i (powiedzmy) przez ten czas nastukał 10000 postów w jednym celu...oszukać jakiegoś biedaka na kilka tysięcy złociszy :mrgreen:

marito
17-02-2012, 21:29
Ktoś wspomniał mój login na forum - co w pewnym sensie wzywa mnie "do odpowiedzi". Nie wiem kim jest użytkownik marito żeby rościć sobie prawo do nazywania kogoś oszustem... Podobnie użytkownik gervee który co prawda nie mówi wprost, a jedynie rzuca "niewinne oskarżenia"...

marito/gervee:
Tak się składa, że na forum Nikoniarze też mam konto - i to z takim samym loginem. Nie szkodzi że od 2005 roku - widocznie tak długo planowałem tą akcję...


Oczywiście przepraszam Cię jeśli poczułeś się urażony. Poprostu nie mogłem się powstrzymać gdy przeczytałem post gervee który tak niedorzeczny mi się wydał. Jaja sobie robiłem bo kolega gervee chyba za dużo filmów z Bondem ogląda:) Oczywiście o nic kolegi nie podejrzewam a mój post miał być pastiszem na totalną atmosferę podejrzliwości która tu zapanowała:mrgreen:

tomfoot
17-02-2012, 22:38
marito Ty cos krecisz :-)

marito
18-02-2012, 00:16
Melduję, że nic nie kręcę:)Chciałem tylko wprowadzić odrobinę humoru, gdyż podejrzliwość jaka zapanowała spowodowała takie zagęszczenie atmosfery jak tylko patrzeć jak co niektórzy koledzy z forum z Bogurodzicą na ustach wyruszyli na krucjatę pod tytułem "i ty możesz zostać podejrzany" Oj towarzysz Dzierżyński się kłania.

gervee
18-02-2012, 16:36
Marito nie podpieraj się mną gdy się tłumaczysz ;) (podobno tylko winni się tłumaczą). Mój post nie był niedorzeczny i nie wynikał naoglądania się filmów szpiegowskich (filmów z Bondem). Nie szukam czarownic do palenia jak Święta Inkwizycja czy też komunistów jak Joseph McCarthy. Post był w kontekście tego, że koleś, który narobił smrodu śmieje się ze wszystkich obserwując co inni wypisują na temat jego działań na forum.

Biedrona ... no jakby to powiedzieć, "mało znany" znaczy co znaczy i nie możesz mieć o to pretensji. To, że odbierasz to dwuznacznie i bierzesz do siebie gorszą wersję ... trudno, nie taki był mój zamiar.

marito
18-02-2012, 18:32
Spoko gervee, mimo wszystko nie powinniśmy dopuścić żeby jakiś jedem mały ku...as spowodował, że wszyscy zaczną tu patrzeć na siebie wilkiem i zepsuje miłą atmosferę która na forum panuje. Ave

hubert12125
23-02-2012, 14:21
Moja rada przy kupywaniu na forum to sprawdzic wczesniej uzytkownika i jego komentarze i w miare mozliwosci spytac sie np czy jest mozliwosc odbioru osobistego badz np wysylki ze sprawdzeniem zawartosci.Sadze ze oszust na taki mail nie odpowie.
Sam sprzedaje czasami na forum Nikona i sadze ze dobrze ufac kolegom ale pamietajmy ze na forum kazdy moze sie zarejestrowac.Oszukanym radze zgloszenie na Policje i jestem pewien ze nie jest problemem dojscie kto jest wlascicielem konta.Naprawde nie zostawiajmy tych spraw bo takie drobne zlodziejaszki powinno sie karac.