PDA

Zobacz pełną wersję : Hackintosh, czy ktos probowal pracowac na nim ze zdjeciami?



wagteil
08-02-2012, 14:24
Podoba mi sie pare programow ktore posiada ten OS, mysle kupic oryginalny soft i zalozyc go jako nowy niezalezny system na swoim wlasnorecznie zbudowanym PC. Procek to amd 3.4 ghz, powinno pojsc. Czy ktos pracuje na podobnym sprzecie? Jak to wyglada w praktyce?

KrzysiekT
08-02-2012, 14:31
Ja pracuje na hackintoshu (Core i7 2600K, 8GB RAM, SSD) oraz na MBP Late 2010 i stabilność jest taka sama, obydwie jednostki pracują bez najmniejszych problemów i zająknięć. Generalnie polecam, nie ma się nad czym zastanawiać, trzeba spróbować, da się to zrobić wszystko legalnie w Polsce (co nawet nie jest trudne) ale instalacja na platformie AMD może być bardzo trudna.

Opa_Apo
08-02-2012, 14:54
U mnie działał też na intelu, gdy ja robiłem swoją instalację z amd były jeszcze problemy ale może to w końcu rozwiązali. Bardziej martwiłbym się o grafikę, bo apple nie wspiera zbyt wiele kart. Dodatkowo jeżeli to ma być instalacja na lapku to może się pojawić problem bo ekrany w większości laptopów są podłączone przez LVDS, a w macbookach przez chyba hdmi. Już nie pamiętam w każdym bądź razie jest to inne złącze. Używałem Mac'a, Wina i Linuxa na jednym komputerze jednocześnie. Porównując wydajność stanowczo wygodniej pracuje mi się na zdjęciach pod mac os. Uciążliwe są jednak aktualizacje systemu i zbieranie kextów pod swoją konfigurację. No i żeby korzystać z takich dóbr jak speedstep, trzeba znaleźć albo wyedytować sobie DSDT. Pod żadnym pozorem nie powinno się tego ruszać, jeżeli nie ma się pojęcia chociaż trochę. Najłatwiej zobaczyć co ma jakiś macbook albo imac w środku i użyć tych samych komponentów do budowy swojego pc, ale tu widzę już po fakcie niestety. Polecam hackintosha jeżeli znasz się trochę na komputerach i rajcuje Cię grzebanie w nich. Tak jak KrzysiekT powiedział. Jak już się go postawi to działa cacy, ale jego postawienie, tak żeby było tak jak Ty chcesz trochę wysiłku kosztuję. Da się to zrobić na wiele sposobów. Polecam lekturę różnych forów zagranicznych na ten temat. No i powodzenia, jak byś się zdecydował.

petherson
11-02-2012, 13:36
Cześć. Z procesorem amd bym się nie pchał. Retaila nie uruchomisz na amd, co najwyżej możesz sobie zainstalować jakąś dystrubucję jak np "hazard", ale te dystrybucje są nielegalne i mega niestabilne. Ogólnie jeżeli znasz się dobrze na komputerach, ogarniasz te wszystkie kexty, wiesz jak wyciągnąć ze sprzętu info potrzebne na stworzenie dsdt, wiesz jakiego jądra użyć by poleciało z procesorem amd - to spoko możesz się bawić. Ale imho dla kogoś kto używa komputera na zasadzie robienia zdjęć, obróbki ich potem w photoshopie, lightroomie itp, to gra nie warta zachodu. Ogólnie osx to brzydki system nie dorównujący w 10% pod względem obsługi ilości programów oraz sprzętu windowsowi, czy linuksowi. Ale to jest moje zdanie i nie każdy musi się ze mną zgadzać :)
Ale żeby Cie nie odstraszać to poczytaj sobie polskie forum osX86 - dużo się tam dowiesz co i jak.
Ogólnie duuuużo roboty żeby to normalnie działało na komputerze pc, no chyba że masz sprzęt 100% wspierany przez system. Nadaje się bardziej dla ludzi, którzy lubią instalować, grzebać w komputerach itp :)
cheers.