PDA

Zobacz pełną wersję : pierwsza lampa studyjna + radiowe wyzwalacze (sesje C + N)



boozy
05-02-2012, 03:44
Witajcie,

Ostatnio czasem nadarza się okazja robić zdjęcia studyjne z kolegą. Naszym "problemem" jest to, iż posidadamy inne systemy, ja C, kolega N.

On użycza całego swojego sprzętu (tła, statywy, parasolki itp.). Uzywa do zdjęć swojej lampy SB-900, której ja nie wyzwolę i mamy przez co utrudnioną zabawe ;-) Dlatego używam jego aparatu.

Chciałbym dokupić do tego zestawu jakąś tanią lampę studyjną. Przychodzi pytanie, jak uregulować sprawę wyzwalania? Czy korzystać tylko z fotoceli, czy może dołożyć do zestawu jakieś wyzwalacze radiowe? 2x nadajniki (jeden C i jeden N) + jeden odbiornik. W przyszłości dodatkowa lampa studyjna i wtedy 2 odniorniki. Chodzi, żeby tak to działało aby można było działać równocześnie.

Ewentualnie czy są jakieś wyzwalacze radiowe, żebyśmy mogli korzystać ze swoich lamp równocześnie? Ja mam nissin Di622i (wersja pierwsza) + SB-900 kolegi?

r_m
05-02-2012, 04:47
Ja mam nissin Di622i (wersja pierwsza)
I tu może być kłopot z popularnymi wyzwalaczami, nie wszystkie w wersji pierwszej mogły być wyzwalane przez proste zwarcie styku centralnego do bocznej sprężynki.
Najpopularniejsze radiowe wyzwalacze właśnie tak działają: nadajnik potrzebuje tylko sygnału z centralnego styku (ten największy), odbiornik (jeśli ma sanki do lampy) ma tylko styk centralny. To znaczy, że taki system zadziała z każdym aparatem (oprócz Minolta/Sony-inna stopka lampy), więc np. kupicie 2 takie same zestawy nadajnik+odbiornik, i każdy ze swojego aparatu będzie mógł wyzwalać lampy.

ArtMoon
05-02-2012, 18:20
Hej! Mam w studio lampy Quantuum (2x600WS i 1x300WS) Mogę stwierdzić, że mają bardzo sprawne fotocele. Wyzwalam wszystkie radiowo systemem Elinchrom. Kiedyś mi padła w nim bateria wtedy wyzwalałem je lampą systemową ze zmniejszonym prawie na maxa błyskiem. Dało radę, choć z radiówką i wygodniej i lżej w rękach :)

boozy
05-02-2012, 18:28
I tu może być kłopot z popularnymi wyzwalaczami, nie wszystkie w wersji pierwszej mogły być wyzwalane przez proste zwarcie styku centralnego do bocznej sprężynki.


No eksperyment się powiódł i lampa błyska. Fajna wiadomość, dzięki temu mogę mieć już 2 lampy przy wykorzystaniu wyzwalaczy radiowych.

Może ktoś polecić niedrogie, aczkolwiek w miarę sensowne wyzwalacze?

crazy
05-02-2012, 20:39
Pixel Pawn - ani razu nie miałem z nimi kłopotu. wyzwalają zawsze i co fajnę mogą działać jak pilot zdalnego wyzwalania aparatu :)

boozy
05-02-2012, 21:06
a czy ktoś tutaj używa Radiowy Wyzwalacz Lamp Błyskowych Aputure Blazzeo PT-04

przykładowy link:http://www.mega-pixel.pl/product-pol-214-Radiowy-Wyzwalacz-Lamp-Blyskowych-Aputure-Blazzeo-PT-04-II-2-odbiorniki-nadajnik.html

możecie dla laika wytłumaczyć czy jest sens, czy nie inwestować w takie tanie wyzwalacze na początek? Jakie wady, zalety(poza ceną) :?:
Czy dobrze rozumiem z opisu, że praca wyłącznie na czasch 1/125 do 1/250 ?


pozdrawiam

KuzynPit
05-02-2012, 21:27
za 149zł masz Yongnuo z seri RF i są bardziej pewnym zakupem nizeli te... One przypominają mi stare Phottixy, które to ponoć nie w 99% wyzwalały błysk...

Tak, czas synchronizacji z wyzwalaczami wynosi w zależności od body od 1/125 do 1/200 czasem 1/250. Chyba że stosujesz tryb HSS w wyzwalaczach przenoszących ettl- ale do tego potrzeba i systemowej lampy oraz drozszych wyzwalaczy.

gadget_zary
07-02-2012, 10:22
Co do wyzwalania bezprzewodowego :
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=30095&page=123

boozy
09-02-2012, 23:20
A czy znalazł by się ktoś chętny ze Szczecina, co ma jakikolwiek system wyzwalaczy, żeby sprawdzić czy zadziała z lampą nissin di622? Bo nie chcę wydawać kasy w ciemno, jeżeli lampa nie odpali.

pzdr