PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 550D streaming



incrediblooongo
01-02-2012, 16:18
czy jest mozliwosc uzycia aparatu jak kamerki internetowej przez Skype lub streaming online?

ambro
01-02-2012, 16:33
Nie próbowałem osobiście, ale tu jest link do darmowego softu:

http://sourceforge.net/projects/eos-movrec/

i opis dla 1000D

http://www.instructables.com/id/Use-your-Canon-EOS-1000D-as-Webcam/

Bangi
01-02-2012, 16:35
Też się kiedyś zastanaiwałęm i z tego co torchę szperałęm (ale to było kiedyś, ponad rok temu) to nie było takiej możliwosci... :(
Chyba, że się coś zmieniło od tamtej pory.
A tak BTW to nie szkoda Ci matrycy na takie zabawy...

incrediblooongo
01-02-2012, 17:12
A tak BTW to nie szkoda Ci matrycy na takie zabawy...

a powinno mi byc szkoda? Nie sadzilem, ze matryca sie "zuzywa" :|

MacGyver
01-02-2012, 17:59
Nie sadzilem, ze matryca sie "zuzywa" :|
Zużywa się, zużywa. Przy normalnym fotografowaniu bardzo powoli, przy częstym używaniu bardzo długich czasów naświetlania nieco szybciej a przy filmowaniu najszybciej. Matryca, w trakcie naświetlania się nagrzewa. W Aparatach z opcją filmowania długość nagrywania jest ograniczona, właśnie po to by nie przegrzać matrycy ale jeśli ominiesz jakoś to zabezpieczenie to matryce może trafić szlag. W nieco bardziej optymistycznej wersji pozostanie żywa, ale nałapie hot pixeli.

incrediblooongo
01-02-2012, 18:02
Zużywa się, zużywa. Przy normalnym fotografowaniu bardzo powoli, przy częstym używaniu bardzo długich czasów naświetlania nieco szybciej a przy filmowaniu najszybciej. Matryca, w trakcie naświetlania się nagrzewa. W Aparatach z opcją filmowania długość nagrywania jest ograniczona, właśnie po to by nie przegrzać matrycy ale jeśli ominiesz jakoś to zabezpieczenie to matryce może trafić szlag. W nieco bardziej optymistycznej wersji pozostanie żywa, ale nałapie hot pixeli.

mowimy tu o mocnym eksploatowaniu czy tez o sporadycznym uzyciu aparatu jako kamery? (bo ja tak wlasnie zamierzam go uzywac - max. 10 min dziennie)

tantal
01-02-2012, 18:54
W Aparatach z opcją filmowania długość nagrywania jest ograniczona, właśnie po to by nie przegrzać matrycy ale jeśli ominiesz jakoś to zabezpieczenie to matryce może trafić szlag.
Dwukrotne naciśnięcie migawki/przycisku uruchamiającego nagrywanie kończy nagrywanie jednej sekwencji a rozpoczyna drugą. Jeśli ta przerwa miałaby wystudzic matrycę, to byłbym pełen obaw o jej bezpieczeństwo, skuteczniejszy jest termistorek (a może bimetal ? ;) ).
Nie sądzę również aby na rynek UE sprzedawano mniej trwałe matryce a to właśnie UE narzuca ograniczanie czasu klipu rozróżniając tym samym aparat cyfrowy od kamery cyfrowej. Poza tym partycja FAT32 to 4GB czyli chyba to też ogranicza długość pojedyńczego pliku zapisywanego na kartę.
Nawiasem mówiąc co to za karty są wykorzystywane w krajach gdzie sprzedawane aparaty nie mają limitu długości klipu :confused:
Aparat jednak dzieli to na mniejsze pliki ? Sam już nie wiem...
W każdym razie nie przeceniałbym czynnika termicznego, sprzętowe zabezpieczenie byłoby dużo skuteczniejsze i precyzyjniejsze, jak porównywać w tym kontekście filmowanie w temeraturze +35 stopni do filmowania na mrozie ?