PDA

Zobacz pełną wersję : Na Stadion Narodowy bez sprzętu



Sergiusz
29-01-2012, 19:53
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,masz-aparat-fotograficzny-na-stadion-nie-wejdziesz,397542.html

jacek_73
29-01-2012, 20:11
W obecnej chwili focenie jest sportem wręcz narodowym, a takie obostrzenia są mocno nie na czasie. Aczkolwiek pamiętam jak trzeba było mieć pozwolenie od biskupa/ministra* (niepotrzebne skreślić) i bawiłem się z cieciami/kościelnymi* w ciuciubabkę :roll:

BRAVO dla osób odpowiedzialnych - ich miejsce jest w lamusie.

Leon007
29-01-2012, 20:21
Jakie BRAVO, zwykli partacze z tych organizatorów. W każdym telefonie jest taki aparat - nikogo nie powinni wpuścić.

Janusz Body
29-01-2012, 20:33
iPhone 4s ma chyba 8 mpix. Wraca nowe. :-) Czyli z C450D nie można bo "profesjonalnie wygląda" ale już G12 to kompakt :mrgreen:

EDIT: Ciekawe czy panowie bramkarze znają wszystkie marki i ile każdy z aparatów ma pikseli :-)

jacek_73
29-01-2012, 20:36
...
EDIT: Ciekawe czy panowie bramkarze znają wszystkie marki i ile każdy z aparatów ma pikseli :-)

Tak. ponieważ na bramce będą stali userzy CB-info:lol:

Sergiusz
29-01-2012, 21:56
Tak pilnowali, że pół godziny spóźnili fajerwerki. A bajzlu narobili na pół miasta. Nawet nie chcę myśleć co to będzie się działo od początku czerwca.

MacGyver
29-01-2012, 22:56
Może do tego czasu Europa całkiem zbankrutuje i żadnych mistrzostw nie będzie :mrgreen::-D

kupisk3
29-01-2012, 23:37
W czerwcu wybieram się na mecz na Stadion Narodowy.
Chcę zabrać ze sobą lustrzankę z długim obiektywem.
No właśnie czy są w tej kwestii okreslone przepisy UEFA.

gervee
30-01-2012, 00:26
Mało było problemów z ustawą refundacyjną? Mało problemów z "ACTA"? W sobotę akcja przeciwko drogiemu paliwu. Teraz szykują się demonstracje użytkowników cyfrówek ;).
No nie ma to jak mieć niezły PR na własne życzenie.

said1
30-01-2012, 01:02
normalnie ręce same składają się do oklasków:D ...a tak na poważnie to chyba boją się, że gdyby coś nie wyszło to każdy będzie miał dowód ich niegospodarności w kieszeni, i tak mieli gacie pełne bo nie wiadomo czy całe to dzisiejsze zamieszanie w ogóle by się odbyło:/

Goomis
30-01-2012, 01:28
Ciekawe co by zrobili jak bym tam "wpadł" z 1D (mkI), który ma 4Mpx z podpiętym np. 600/4L :D

airhead
30-01-2012, 02:11
a zawodowcy tylko się cieszą, bo nie będzie zdjęć od "obywatelskich" :)

Sergiusz
30-01-2012, 02:24
A mi się wydaje, że sprawa jest ważniejsza i takie zachowanie jest naruszeniem swobód obywatelskich. Impreza była otwarta, trąbili o tym w telewizorze i innych mediach a samo otwarcie było nie było tylko w końcu zwykłego stadionu urosło do rangi bez mała lotu pierwszego człowieka w kosmos. Mogli coś wspomnieć, że ci z aparatami zostają na zewnątrz.

allxages
30-01-2012, 02:47
Przecież to normalne chyba w całej Europie. Nie spotkałem się jeszcze ze stadionem gdzie można wchodzić z lepszym sprzętem.

A definicja lepszego sprzętu bywa na imprezach różna. 5+MPix, aparat o ogniskowej nie większej niż 50mm, aparat bez lustra, aparat bez możliwości wymiany obiektywów.

Jedyny problem tutaj to brak punktu depozytowego. A poza tym, to trochę jakby napisali, że wódki nie sprzedają na stadionie, a kibice chcą wódy. Wielki news o nic.

Sergiusz
30-01-2012, 02:53
Ale to nie jest zwykły stadion tylko Narodowy. Jest to pewna różnica. Jak ktoś wybuduje sobie prywatnie to wolna wola. W tym przypadku raczej nie.

allxages
30-01-2012, 03:17
Dobra. Może masz rację.
Z drugiej strony stadiony klubów piłkarskich też w sumie są głównie z podatków opłacane, no nie?

airhead
30-01-2012, 03:40
Przecież to normalne chyba w całej Europie. Nie spotkałem się jeszcze ze stadionem gdzie można wchodzić z lepszym sprzętem.jeżeli to zdarza się częściej, to znaczy automatycznie, że to jest w porządku?

Sergiusz
30-01-2012, 03:48
Ale ten stadion nie jest klubowy. Zarządza nim jakaś spółka, która najpierw czerpała profity z budowy a teraz przekształca się w zarządce obiektu. Od samego początku było bardzo trudno lub wręcz niemożliwe dostać się na teren budowy aby porobić zdjęcia. I jest tak nadal. I o ile w trakcie budowy tłumaczenia „w trosce o bezpieczeństwo” można było zrozumieć to zakaz fotografowania otwartego obiektu już nie. Zerknij na podlinkowany artykuł, że z akredytacjami też było coś nie tak.

bebesky
30-01-2012, 08:39
Ale ten stadion nie jest klubowy.
Nie wiem czy w Polsce znajdziesz jakiś stadion, który został wybudowany całkowicie za pieniądze klubu. Najprawdopodobniej każdy był budowany z pieniędzy samorządowych - czyli zamiast dróg, infrastruktury, szkół, lokali komunalnych mamy zaj... stadiony.

Sergiusz
30-01-2012, 12:26
Mnie to tam jest wszystko jedno po co, za ile, itd. Jeśli jest Narodowe a wstęp jest wolny to jakim prawem ktoś mi zabrania zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na stadionie od wewnątrz? A tym bardziej jeśli wolno tym co mają mniej niż 5mpx to jest to dyskryminacja tych co mają więcej. Wolni i mniej wolni?

michnic
30-01-2012, 12:33
Ale to nie jest zwykły stadion tylko Narodowy. Jest to pewna różnica. Jak ktoś wybuduje sobie prywatnie to wolna wola. W tym przypadku raczej nie.

No chyba nieco mylisz pojęcia. To, że coś jest zbudowane za państwowe pieniądze nie oznacza pełnej swobody obywateli. Jeden chce robić zdjęcia inny będzie chciał sprzedawać kiełbaski, a jeszcze inny palić ognisko, bo przecież zimno. Jest to stadion narodowy, ale jednocześnie obiekt komercyjny, który rządzi się prawami rynku. Chcesz robić foty profesjonalnym sprzętem, to zgłoś się po akredytację i wtedy zgodnie z widzimisię artysty, będziesz mógł porobić zdjęcia przez pierwsze dwie piosenki.

Punkt z regulaminu imprezy:
2. Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie imprezy profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer, sprzętu nagrywającego audio i video. Na teren imprezy można wnieść amatorskie aparaty cyfrowe o matrycy do 5 Mpix oraz tradycyjne amatorskie aparaty kompaktowe. Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych, aparatów z wymienną optyką, itd.

Janusz Body
30-01-2012, 13:25
Nie wiem czy w Polsce znajdziesz jakiś stadion, który został wybudowany całkowicie za pieniądze klubu. Najprawdopodobniej każdy był budowany z pieniędzy samorządowych - czyli zamiast dróg, infrastruktury, szkół, lokali komunalnych mamy zaj... stadiony.

To samo można powiedzieć o teatrach, bibliotekach z Narodową włącznie, pracach konserwatorskich na np. Wawelu, odbudowie warszawskiej starówki.... wszystko jest zamiast czegoś.

Stadion to takie samo "coś" dla mas jak każdy inny teatr. Tyle, że na stadiony jednak przychodzi więcej osób.



.... aparatów z wymienną optyką, itd.[/I]

Lumix ma wymienną optykę a wygląd kompakta :mrgreen:


To jest jakiś absurd z tymi aparatami. O tym czy aparat jest profesjonalny to jednak decyduje jego użycie a nie wygląd. Jak mam 1Ds3 to co? Prywatnych, nieprofesjonalnych pstryków już mi nie wolno robić? Bzdura jakaś.

To jest naprawdę chore. Canon 1100 D jest lustrzanką z wymienną optyką więc niby nie wolno. G11 czy G12 kompaktem więc niby wolno. Śmiem twierdzić, że G11/G12 można zrobić "profesjonalne" zdjęcia. Zrozumiał bym zakaz wnoszenia lamp błyskowych i zakaz używania tych wbudowanych ale zakaz lustrzanek brzmi paranoicznie.

model
30-01-2012, 13:49
A z lustrzankami, bądź dalmierzami (nie ma wymiennego obiektywu, ogniskowa 45mm :P) na kliszę można wchodzić?

ambro
30-01-2012, 14:08
Niedługo zabronią wnoszenia komórek z aparatem. Impreza za publiczne pieniądze nie powinna podlegać takim ograniczeniom.

namoamo
30-01-2012, 14:09
MZ nie chodzi o zakaz fotografowania stadionu, a murawy. Przecież przy każdej transmisji widać jak całe trybuny migają od fleszy.

Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie
czyli żeby nikt nie zrobił dobrych zblizeń i nie sprzedał jakiejś agencji.
Najwidoczniej osoby układające regulamin niekonsultują tych zapisów z reporterami i wychodzą takie idiotyzmy.

michnic
30-01-2012, 14:34
Niedługo zabronią wnoszenia komórek z aparatem. Impreza za publiczne pieniądze nie powinna podlegać takim ograniczeniom.

Podobno, zaznaczam podobno, nowy iPhone ma mieć zainstalowany chip, który będzie wyłączał aparat w miejscach "zakazanych". Pewnie lista takich miejsc będzie się aktualizowała w tle, niewidocznie dla usera.

Maroos
30-01-2012, 14:44
Spoko - chodzi im o to aby miliony pikseli tłoku zbytniego nie zrobiło, a zoomem nikt kopacza np piłki nie przebił.
No bo nie przecież nie o to, że posiadacz lustrzaneczki walnie ze złością sprzętem w sędziego z górnego rzędu:D

agaj666
30-01-2012, 15:28
"Ochrona nie wpuszczała ludzi z aparatami cyfrowymi"
Czyli z analogiem można było ;)
Szkoda, że nie wiedziałem, bo bym poszedł z Zenitem i dymu narobił, o ile sprecyzowali, ze z cyfrakiem nie można :)

"Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie"
Ciekawe kto i w/g jakich kryteriów oceni jaki sprzęt jest, a jaki nie jest pro. :)
Co za debilizmy...

gervee
30-01-2012, 21:13
No to może znajdzie się jakiś mądry i skleci porządne pismo do Pani minister Muchy (tej od sportu) z zapytaniem na jakiej podstawie ogranicza się prawa obywateli do robienia zdjęć na imprezach sportowych?

Można by się przy tym powołać na Konstytucję RP art 61-63?

Sergiusz
30-01-2012, 22:55
Tyle, ze nie była to impreza sportowa. Wydaje mi się, że fotografów nie wpuszczono w trosce o ich sprzęt. Stadion nie jest jeszcze gotów a ludzie, którzy z niego wychodzili byli siwi od pyłu. Można by rzec, że nie było to otwarcie a przetarcie stadionu. Dzisiaj otwarty wczoraj stadion był zamknięty na głucho.

MacGyver
30-01-2012, 23:04
A ja tam rozumiem ten zakaz. Chodziło zapewne o to by po uroczystym otwarciu internet nie zaroił się od zdjęć budowlanych niedoróbek :mrgreen:

adawro
31-01-2012, 14:28
Nie byłem - ale z relacji w TV zauważyłem , że tam grały jakieś zespoły muzyczne podczas otwarcia.
Podejrzewam, że to ze względu na kontrakt z tymi wykonawcami był zakaz.
Gdyby to było tylko zwiedzanie stadionu a nie wielka gala z muzyką i efektami to by można było sprzęt profesjonalny wnieść.

xsardas
31-01-2012, 15:26
Punkt z regulaminu imprezy:
2. Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie imprezy profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer, sprzętu nagrywającego audio i video. Na teren imprezy można wnieść amatorskie aparaty cyfrowe o matrycy do 5 Mpix oraz tradycyjne amatorskie aparaty kompaktowe. Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych, aparatów z wymienną optyką, itd.

Gdzie widnieje definicja "profesjonalny aparat fotograficzny"?
Gdzie widnieje definicja "profesjonalna kamera"?
Gdzie widnieje definicja "profesjonalnego sprzętu nagrywającego audio i video"?
Co z aparatami w telefonach, które maja 5mpix i więcej?
Co to znaczy "sprzęt foto mogący mieć profesjonalne zastosowanie"?

Bo z tego co mi wiadomo dziś można zrobić profesjonalne zdjęcia za pomocą telefonu...

:shock:

Sergiusz
31-01-2012, 21:13
Nie byłem - ale z relacji w TV zauważyłem , że tam grały jakieś zespoły muzyczne podczas otwarcia.
Podejrzewam, że to ze względu na kontrakt z tymi wykonawcami był zakaz.
Gdyby to było tylko zwiedzanie stadionu a nie wielka gala z muzyką i efektami to by można było sprzęt profesjonalny wnieść.

Ale to była szósta liga na pograniczu siódmej. Koncertowy obciach otwarcia. Na otwarciu mostu znikąd donikąd grało Tangerine dream a most jest tylko Świętokrzyski. Na Narodowym mógłby zagrać ktoś kogo koncert przeszedłby do historii na dłużej niż dwa dni.

tomek s
01-02-2012, 09:46
Wszystko przez naszych ahtystów
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,-quot-to-muzycy-nie-chcieli-aparatow-na-stadionie-quot-,399336.html
pozdr

olek.tbg
01-02-2012, 10:42
"Aparatów fotograficznych na stadion nie wniosą z pewnością kibice, którym udało się zdobyć bilety na mecze Euro 2012. - Takie są przepisy UEFA – wyjaśnia krótko Kapler. Nie wiadomo natomiast, czy podobne zakazy będą obowiązywać podczas najbliższych spotkań, które mają zostać rozegrane na Narodowym (11 lutego Superpuchar Polski, 29 lutego mecz Polska-Portugalia). – Organizator będzie miał prawo wprowadzić taki zakaz – ostrzega prezes NCS."

Ktoś się chyba o to pytał w tym temacie ;)

yggdrassill
01-02-2012, 11:53
problemem z fotografowaniem na różnych imprezach jest brak jasnosci w regulaminach. Rok temu byłem na Disney on Ice czy jak mu tam... na stronie gdzie kupowałem bilety była nawet zachęta, że można robić zdjęcia... przy wejściu okazało się, że owszem ale aparatami nie wyglądającymi na profesjonalne :P no więc odpadłem przy moim 5d ;) za to za depozyt sprzetu brali po 10zł ;)
to byl ostatni raz kiedy sie na takowe imprezy wybralem i to nie ja na tym trace ;)

RTSiak
01-02-2012, 13:06
Pentaxa chyba nie traktują jako aparat profesjonalny bo z k-r i k-5 wpuszczali :D

adawro
01-02-2012, 14:29
Szczerze mówiąc to dali ciała z tymi zapisami kontraktowymi. Organizatorzy mogli nie zgodzić się na te punkty kontraktów muzycznych albo darować sobie te nikomu nie potrzebne zespoły.
Ja miałem zamiar się wybrać na stadion właściwie TYLKO w celu zrobienia sobie pamiątkowych fotek na profesjonalnym poziomie a nie słuchania jakiś durnych kapel muzycznych. Już prawie zapakowałem FF ze sporym szerokokątnym szkłem, ale sytuacja rodzinna zmieniła moje plany - i dobrze potem musiałbym przepraszać rodzinkę że nie weszliśmy do środka.

MacGyver
01-02-2012, 15:04
Pentaxa chyba nie traktują jako aparat profesjonalny bo z k-r i k-5 wpuszczali :D
A w której wersji kolorystycznej? Różowy w połączeniu ze zjadliwą zielenią istotnie nie wygląda zbyt profi :-D

GoomeX
15-05-2012, 09:39
Odkopując temat, czy ktoś z Was ma doświadczenia praktyczne pod kątem wejścia z body XXD i 70-200 na Pepsi Arena? Potrzebuję info bo wybieram się z początkiem czerwca na mecz reprezentacji, NIE w ramach EURO12.

tdfoto
15-05-2012, 13:44
Wchodzilem na Narodowy i Pepsi i byla informacja...

Profi to taka kamera ktora ma wymienny obiektyw i z takim nie wpuszczaja...

No i z 70-200 obiektywem mialem problem a widzialem kolesa z kompaktem Canon co to ma 840mm na glugim koncu i to bylo OK :)

samo zycie ...

Cichy
15-05-2012, 13:52
A to Polska własnie. Na NBA jak wchodziłem i sprawdzali mi plecak, to pogrzebali tylko, czy mam coś pod obiektywami i nie było najmniejszego problemu...

allxages
15-05-2012, 14:07
Na NBA to aparat miałem na szyji i nawet na niego nie spojrzeli. Ale może dlatego, że to nieszczęsna Leica była ;-)
W Portugalii z 20D mnie nie wpuścili na zwykły mecz ligowy Sportingu...

piotrr
15-05-2012, 14:53
Decyduje organizator. Najlepiej zajrzeć na stronę www imprezy. I nie ma co zwalać na " polskie" warunki. Dwa razy na koncertach w Berlinie widziałem zdziwionych, którzy musieli oddawać lustrzanki i kamery ochronie do depozytu. Po prostu tak jest..a ze nie zawsze...cóż tylko się czasem cieszyć :)

Robert Dy
17-05-2012, 12:39
Rok 2006, Dortmund, Polska - Niemcy. Zero problemów z wniesieniem 30D + 70-200.

Yarus
17-05-2012, 16:16
Rok 2006, Dortmund, Polska - Niemcy. Zero problemów z wniesieniem 30D + 70-200.

Rok 1410, Grunwald, Polska- Niemcy. Zero problemów ze wniesieniem sztalug i wiadrem farby :-)

Sorry :-)
Te 6 lat to teraz epoka i inna mentalność. Sporo się, niestety pozmieniało. W listopadzie kilka godzin na Polizei za 7d + 70-300. Za pedofila robiłem. Bo w siakiejś knajpie obok kinderparty było. A tylko pstrykałem wieczorne zdjęcia na starówce w Monachium.
Jak napisał piotrr, zawsze lepiej sprawdzić przed imprezą regulamin organizatora. Czy to u nas czy gdziekolwiek indziej.

Quadrifoglio
18-05-2012, 17:02
Rok 1410, Grunwald, Polska- Niemcy. Zero problemów ze wniesieniem sztalug i wiadrem farby :-)

Sorry :-)
Te 6 lat to teraz epoka i inna mentalność. Sporo się, niestety pozmieniało. W listopadzie kilka godzin na Polizei za 7d + 70-300. Za pedofila robiłem. Bo w siakiejś knajpie obok kinderparty było. A tylko pstrykałem wieczorne zdjęcia na starówce w Monachium.
Jak napisał piotrr, zawsze lepiej sprawdzić przed imprezą regulamin organizatora. Czy to u nas czy gdziekolwiek indziej.


Rządzą nami psychopaci i tyle.

ChM
18-05-2012, 21:25
W naszym kraju paranoja jest na porządku dzienny, kiedyś na plenerowym, darmowym koncercie Lady Pank, w pierwszych słowach padło ostrzeżenie, że jeżeli zobaczą że ktoś się kręci i robi zdjęcia albo filmuje to przerywają koncert.

xsardas
19-05-2012, 09:22
Ja bym wyszedł z takiej imprezy ;)

Byniekk
19-05-2012, 09:56
W naszym kraju paranoja jest na porządku dzienny, kiedyś na plenerowym, darmowym koncercie Lady Pank, w pierwszych słowach padło ostrzeżenie, że jeżeli zobaczą że ktoś się kręci i robi zdjęcia albo filmuje to przerywają koncert.

dziwisz się , bardzo często lider Lady Pank śpiewa na bani

fotowesolowski
19-05-2012, 12:30
dziwisz się , bardzo często lider Lady Pank śpiewa na bani

DOkłądnie, a czasami obrzuca błotem organizatorów urmistrza itp, a potem gitare musze na niego włozyc asystenci

Kolekcjoner
19-05-2012, 12:57
No ale to trochę problem niestety jest w tym, że ludzie na coś takiego chodzą. Gdyby nie było przyzwolenia na takie zachowanie (frekwencja) to tacy ludzie musieliby się ogarnąć.

ChM
21-05-2012, 22:57
dziwisz się , bardzo często lider Lady Pank śpiewa na bani

Trafione w 10, tego dnia akurat było Jana, więc łatwo sobie wyobrazić jak chłopaki wyglądali pod koniec koncertu. Nie mam o to do nich pretensji, ale ostentacyjne zabranianie robienia zdjęć to już hipokryzją zalatuje.
A frekwencja będzie zawsze, taka gwiazda w małym mieście. Nawet jak by na scenę się wczołgali ludzie i tak by przyszli, myślę że dużo zależy od organizatorów, jak by po czymś takim odmówili zapłaty, raz drugi to by może coś dotarło.

Kolekcjoner
22-05-2012, 13:33
myślę że dużo zależy od organizatorów, jak by po czymś takim odmówili zapłaty, raz drugi to by może coś dotarło.

Jako że sam trochę się tym zajmuję to nie jest to takie łatwe. Z takim zespołem często podpisuje się umowę (która zawiera wiele zastrzeżeń) i niestety wyegzekwowanie takich ocennych kwestii to już na ogół sprawa prawników i sądów a tu wiadomo jak to u nas wgląda. W dużym uproszczeniu - gra nie warta świeczki. A że często za zespół płaci sponsor to już w ogóle organizator ma związane ręce.
Ale ogólnie masz raję gdyby się przyłożyć do tematu to na pewno dałoby się to przynajmniej ograniczyć.

mc_iek
22-05-2012, 14:15
Ależ to jest proste! Wystarczy zastrzec w umowie, że wykonawca ma być trzeźwy i potem to wyegzekwować. Jeżeli przyjdzie nawalony, pod scenę, to nie dość, że nie dostanie gaży, to jeszcze będzie musiał zapłacić karę organizatorowi. Problemem jest co innego. Wyobraźcie sobie reakcję rozczarowanych, również podchmielonych fanów. Organizator woli "odbyć" koncert, niż ryzykować dodatkowymi kosztami za zniszczenia.